شمانیوز

در این بین ما در این مطلب از سایت خرید و فروش گوسفند قیمت دام زنده روز به صورت تخصصی 7 نژاد برتر گوسفند زنده را معرفی خواهیم کرد، تا کسانی که به فکر بازدهی بیشتر و کسب درآمد بیشتر از طریق دامداری هستند به تهیه این نوع دام‌ها بپردازند.

معرفی 7 نژاد برتر گوسفند در جهان عنوان یکی دیگر از مقالات و مطالب بسیار جامع ما می‌باشد. که در آن به بررسی ویژگی‌ها و خصوصیات این نژادهای گوسفند زنده خواهیم پرداخت، تا اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهیم. شناخت نژادهای برتر دام می‌تواند برای دامداران بسیار حائز اهمیت باشد، زیرا با شناخت خصوصیات نگهداری و پرورش آنها می‌توانند به بازدهی بسیار خوبی دست پیدا کنند. در این بین ما در این مطلب از سایت خرید و فروش گوسفند قیمت دام زنده روز به صورت تخصصی 7 نژاد برتر گوسفند زنده را معرفی خواهیم کرد، تا کسانی که به فکر بازدهی بیشتر و کسب درآمد بیشتر از طریق دامداری هستند به تهیه این نوع دام‌ها بپردازند.

 

نژادهای برتر گوسفندان جهان

 

اگر به همین ایران خودمان نگاه کنیم، خواهیم دید که نژادهای بسیار زیاد و متنوعی وجود دارند. که هر کدام از این نژادها دارای خصوصیات خاص و بارزی هستند. همچنین باید دانست که هر نزاد با یک نوع شرایط آب و هوایی سازگار می‌باشد و می‌تواند فقط در ان نوع شرایط به رشد بسیار خوبی دست پیدا کند. در این بین نیز در جهان نیز تعداد بسیار زیادی نژاد گوسفند و دام وجود دارد که هر کدام از آنها دارای خصوصیات بسیار خاصی می‌باشند. به این خاطر شناخت آنها می‌تواند بر افزایش اطلاعات عمومی یک دامدار بسیار تاثیر گذار باشد.

 

image_c9519eefa4592f99ec69cdbbfc2c8eb310edde8e

 

البته باید به این مسئله نیز توجه داشت که در این بین نژادهایی مخصوص از گوسفندان وجود دارند. که از نظر ظاهری، اندامی، حرکتی، و ... دارای برتری‌های بسیار زیادی نسبت به سایر نژادهای دیگر می‌باشند. به این خاطر ما در ادامه 7 مورد از نژادهای گوسفند را که هر کدام دارای ویژگی‌های بسیار خاصی می‌باشند را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم.

 

شرایط نگهداری نژادهای مختلف گوسفند

 

همانطور که در مطالب قبلی نیز گفتیم هر نوع نژاد و دامی مناسب یک نوع منطقه و آب و هوا می‌باشد. به این صورت که نژاد گوسفند کردی در مناطق کوهستانی و سرد سیر بیشتر بازدهی ممکن را از خود بر جای می‌گذارد، و ممکن است با انتقال آن به مناطق گرم و خشک این نوع دام تلف شود یا بسیار ضعیف شود. به این خاطر دامداران عزیز قبل از خرید هر نوع نژاد گوسفند زنده ابتدا باید به نوع شرایطی آب و هوایی که گوسفند می‌تواند به راحتی در ان زندگی کند توجه داشته باشند. تا دچار ضرر نشوند و در مدت کوتاهی به سود قابل توجهی دست پیدا کنند.

 

ویژگی نژادهای مختلف دام

 

هر کدام از نژادهای گوسفند دارای ویژگی‌های بارز و خاصی هستند که آنها را از سایر گوسفندان متمایز می‌کند. به این صورت نژاد بعضی از دام‌ها گوشتی می‌باشد که دامداران برای مصرف گوشت و پروار بندی از آنها استفاده می‌کنند. و یا بعضی از نژادهای دیگر چند قلو زا هستند و دامداران اغلب برای افزایش تعداد گله خود و همچنین فروش بره دست به پرورش و نگهداری از آنها می‌زنند. به این خاطر شما نیز باید بر اساس هدفی که از دامداری دارید به تهیه و پرورش نژادهای انواع دام بپردازید، تا بتوانید به نتایج مورد نظر خود در این باره دست پیدا کنید.

 

نژادهای برتر گوسفند زنده در جهان

 

در ادامه این مطلب ما به صورت اختصاصی به معرفی 7 نژاد دام بسیار معروف در جهان خواهیم پرداخت، که هر کدام از آنها ارای خصوصیات بسیار خاص و جذابی می‌باشند. تا با این کار دامداران عزیز و کسانی که به دنبال شروع کار دامداری هستند بتوانند اطلاعات بسیار جامعی را به دست بیاورند.

 

گوسفند نژاد مرینوس

 

گوسفند مرینوس یکی از نژادهای پشمی در جهان شناخته می‌شود، که دارای پشم و موی بسیار با کیفیتی می‌باشد. و اغلب دامداران با فروش پشم‌های آنها در طول سال به صنایع نساجی و ... به درامد بسیار قابل توجهی دست پیدا می‌کنند. دامداران هر ساله یک الی دو دفعه می‌توانند به چیدن موی ان نوع نژاد دام بپردازند. البته زیستگاه اصلی این نوع نژاد اسپانیا می‌باشد، که در چندین سال گذشته این نژاد به کشورهای دیگر نیز منتقل شده است. طول پشم این نوع گوسفند در هر بار چیدن حدود 2/5 الی 4 اینچ می‌باشد.

 

image_b49281e53d1509b6a1e5036d814a64c76c098132

 

گوسفند زنده لایسستر

 

یکی از نژادهای برتر گوسفند پشمی در جهان گوسفندان لایسستر می‌باشد که پشم و موی آنها دارای کیفیت بسیار زیادی می‌باشد. این نوع گوسفند دارای رنگ بندی متفاوتی نیستند و اغلب آنها دارای رنگی سفید که فاقد شاخ هستند شناخته می‌شوند. البته این نوع گوسفند اغلب در انگلیس نگهداری و پرورش می‌شود که در چندین سال اخیر در خطر انقراض قرار دارد. همچنین از نظر اندامی این نوع دام دارای بدنی درشت و متوسط به بالا می‌باشد، که طول پشم آنها حدود 5 الی 10 اینچ در هر بار چیدن می‌باشد.

 

گوسفندان نژاد لینکلن

 

گوسفند لینکلن نیز یکی دیگر از نژادهای پشمی می‌باشد، که زیستگاه اصلی ان انگلستان می‌باشد. پشم این گوسفند نیز دارای کیفیت بسیار عالی می‌باشد و بیشتر در صنایع نساجی و ریسندگی و ساخت انواع لباس و شلوار مارک دار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع گوسفند دارای هیکل و اندازه بسیار درشتی می‌باشد، به این صورت که قوچ‌های این نوع دام حدود 120 الی 160 کیلوگرم وزن دارند. از نظر طیف رنگی نیز آنها پشمی سفید رنگ دارند که بسیار روشن و شفاف می‌باشد. این نوع نژاد نیز فاقد شاخ هستند و دارای پشمی بلند و زیبا هستند.

 

گوسفند نژاد دورست

 

یکی از نژادهای برتر گوسفند در جهان گوسفندان دورست می‌باشند. این نوع دام اغلب در کشور آمریکا پرورش و نگهداری می‌شوند. آنها دارای نژاد گوشتی هستند، که گوشت آنها از ارزش و کیفیت بالایی برخوردار می‌باشد، به این صورت که مقدار چربی داخل گوشت آن بسیار کم می‌باشد. همچنین این نوع نژاد می‌توانید مقدار زیادی شیر را نیز در طول روز تولید کند، و همچنین دارای سرعت بسیار بالایی می‌باشد. تمامی این ویژگی‌ها باعث شده است تا دامداران امریکا این نوع نژاد را بیشتر نگهداری کنند. همچنین طول پشم آنها حدود 4 الی 5 اینچ می‌باشد که کیفیت نسبتا خوبی دارد، و آنها در طول یک سال قادر هستند 3 تا 6 کیلوگرم پشم تولید کنند.

 

image_ef8e04564049c89914ca1e1101ed426bf4df1665

 

گوسفند دورپر

 

گوسفندان نژاد دورپر نیز یکی از نژادهای گوشتی با کیفیت در جهان شناخته می‌شوند. این نوع دام اغلب با آب و هوای خشک و گرمسیر سازگار می‌باشد، و همین امر نیز باعث شده است تا زیستگاه این گوسفند اغلب آفریقای جنوبی باشد. هیکل این نوع دام بیشتر متوسط و متوسط به بالا می‌باشد، همچنین گوشت این حیوان از کیفیت بالایی برخوردار است و دامداران اغلب برای استفاده از گوشت آنها به پرورش و نگهداری این نوع نژاد می‌پردازند.

البته در این میان این نوع گوسفند دارای پشم نسبتا خوب و با کیفیتی نیز می‌باشد، که در صنایع ریسندگی و نساجی اغلب از آن استفاده می‌کنند. قوچ‌های این نوع دام از قوای جسمانی و جنسی بسیار زیادی برخوردار هستند، به این صورت که اگر در یک گله قرار بگیرند میزان آبستن شدن میش‌ها چندین برابر خواهد شد.

 

نژاد گوسفند همشایر

 

همشایر نیز یکی از انواع نژاد گوسفند برتر جهان به شمار می‌رود، این نوع دام دارای نژادی گوشتی می‌باشد. قیمت بره زنده روز را برای نژاد همشایر می توانید از میادین دام بپرسید. گوشت این گوسفند دارای کیفیت بسیار خاصی می‌باشد، که بیشتر آشپزها برای طبخ غذا ترجیح می‌دهند از ان استفاده کنند. این نوع نژاد دارای رشد بسیار عالی هستند و در زمان بسیار کوتاهی رشد چشمگیری خواهند داشت. از نظر اندازه نیز دارای هیکلی درشت هستند که وزن قوچ‌های این نوع نژاد به حدود 140 کیلو گرم نیز دست پیدا خواهد کرد. زیستگاه این نوع دام زنده نیز انگلستان می‌باشد. همچنین این گوسفند می‌تواند در طول یک سال حدود 3 الی 5 کیلو گرم پشم با کیفیت مناسب صنایع نساجی را تولید کند. از نظر طیف رنگی آنها دارای پشمی تیره رنگ هستند و سر و دست آنها نیز مشکی می‌باشد.

 

گوسفند سافولک

 

سالفوک یک نژاد بسیار عالی و گوشتی می‌باشد، که دامدارانی که به دنبال تولید گوشت و پروار بندی هستند می‌توانند از این نژاد استفاده کنند. این نوع دام دارای گوشت بسیار عالی و با کیفیتی می‌باشد، که شما قادر خواهید بود با قیمت مناسبی آن را به فروش برسانید. این نوع گوسفندان دارای اندازه درشت و متوسطی می‌باشند که به این خاطر شما می‌توانید از طریق پرورش آنها مقدار گوشت بسیار زیادی را به دست بیاورید. از نظر طیف رنگی نیز پشم و موی بدن آنها اغلب تیره می‌باشد، و موی سر و دست آنها مشکی می‌باشد.

 

در این مقاله ما به معرفی 7 نژاد دام زنده برتر جهان پرداختیم،تا دامدارانی که قصد استفاده از نژادهای برتر را دارند بیشتر با آنها آشنا شوند. همچنین ما در این مطلب تمامی خصوصیات این گوسفندان را مورد بررسی قرار دادیم، تا دامداران با داشتن اطلاعات دقیق حق انتخاب گسترده‌تری داشته باشند.

 

منبع: سایت گوسفند زنده sheep98.com

کانال تلگرام قیمت و خرید و فروش دام زنده

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied