شمانیوز

از ابتدای سال 99 تا هشتم مهرماه ۵۸ معدن احیاء، فعال سازی و توسعه داده شده‌اند. در همین حال از ابتدای امسال تا ۸ مهرماه 660 معدن در راستای طرح احیاء ، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس شناسایی و اولویت بندی شده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، در مدت مورد بررسی همچنین بر روی ۱۵۰ معدن اقدامات کلینیکی انجام شد و راه حل های مختلفی برای احیای آن ها ارائه شد. در این مدت اقدامات لازم برای احداث ۱۲ واحد فرآوری نیز به انجام رسید.

از سوی دیگر پایش ۲۲ معدن از ۱۴۶ معدن احیا شده سال ۱۳۹۸ از دیگر اقدامات در این بازه زمانی بوده است.

در همین راستا بیش از 52 جلسه کارگروه استانی از طریق ویدئو کنفرانس و یا حضور در استان برگزار شد و بیش از ۱۷ جلسه با حضور طرفین تفاهم نامه سرمایه گذاری نیز انجام شده است.

برگزاری مناقصه برای انتخاب مشاور به منظور بررسی محدوده های اکتشافی ۱۶ استان و عقد قرارداد با سازمان نظام مهندسی ایران به منظور تکمیل ۳۰۰۰ فرم پرسشنامه مشکلات معدن از دیگر اقدامات بوده است.

در این مدت فراخوان عمومی سرمایه‌گذاری به منظور احداث واحد فرآوری گچ استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد و جلسات فعال سازی معادن مس کشور با کمک شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار شد.

ایمیدرو از سال گذشته طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس را با همکاری تشکل ها برعهده گرفت و اجرای این طرح از سوی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (زیرمجموعه ایمیدرو) انجام می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه