شمانیوز

مدیرعامل تامین سرمایه ملت تاکید کرد:

روح‌الله حسینی‌مقدم: «اوراق تبعی و اوراق خزانه، ابزارهایی در اختیار سرمایه گذاران حقوقی هستند تا آنها بتوانند ریسک هیجان بازار را بر روی سهام خود پوشش دهند.»

به گزارش شمانیوز به نقل از سنا؛ مدیرعامل شرکت تامین سرمایه ملت، گفت: بسیاری از سهامداران عمده معتقدند برخی سهام با توجه به عایدی، وضعیت کسب و کار و میزان درآمد، ارزش بالاتری نسبت به سهم‌های دیگر دارند که باید در حفظ ارزش آنها  به خصوص در شرایط هیجانی تلاش بیشتری داشت. یکی از ابزارهای موجود برای کنترل هیجان و ریسک در بازار سهام، ابزار انتشار اوراق تبعی است. با استفاده از این اوراق می توان به سهامداران اطمینان داد که نگران کاهش قیمت ها در بازار سهام نباشند، تحلیل کنند و نسبت به سودآوری درک دقیق‌تری داشته باشند.

حسینی مقدم با اشاره به اینکه سهامداران عمده شرکت‌هایی که به ارزشمند بودن سهامشان اعتقاد دارند، می‎توانند از اوراق تبعی استفاده کنند، تصریح کرد: در گذشته هم این ابزار مهم به مدیریت بازار کمک کرده است. قطعا کسی که نسبت به بازار سرمایه متعهد است و نیز نسبت به شرکت و سهم خود اعتقاد اقتصادی دارد، با این دو شرط انتشار اوراق تبعی را در دستور کار قرار می‌دهد. از طرفی دیگر، سهامدار عمده بی‌تفاوت نسبت به اتفاقات بازار سرمایه یا سهامدار عمده‌ای که نسبت به ارزش ذاتی دارایی دقیق نیست، از این ابزار استفاده نمی‌کند.

وی تاکید کرد: در این میان باید دید که چه تعدادی از سهامداران عمده و حقوقی نسبت به این ابزار آشنایی دارند، اینکه بخشی از فرهنگ مدیریت بازار توسط سهامداران به درستی درک نشده است.

حسینی مقدم در پایان خاطرنشان کرد: در نظر داشته باشید که فراخوان‌های سازمان و شرکت بورس هم برای آشنایی بیشتر با این ابزار و در راستای حمایت از بازار ایجاد شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه