شمانیوز

اعضای شورای اسلامی شهر تهران از افزایش نرخ بلیط مترو ،اتوبوس و مینی بوس در تهران خبر داد.

قیمت بلیط مترو و اتوبوس  / اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در دویست و چهلمین جلسه شورا اصلاح مصوبه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران، سازمان ها و شرکت های تابعه (نرخ بلیط مترو، کرایه خطوط اتوبوسرانی و مینی بوسرانی) را در دستور کار قرار دادند.​

 

بر این اساس اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۰ رای موافق و پنج رای مخالف، یک فوریت این لایحه را تصویب کردند.

 

«محمد علیخانی»، رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران در خصوص این لایحه گفت: با تصویب یک فوریت این لایحه جزییات لایحه در کمیسیون تخصصی بررسی خواهد شد.

وی افزود: اعضای شورا می توانند در کمیسیون نظرات خود را درباره لایحه عنوان کنند .

علیخانی با بیان اینکه وضعیت مترو و اتوبوسرانی بحرانی است، گفت: دولت تاکنون به وظایف خود در قبال حمل و نقل عمومی عمل نکرده است.

 

درصد افزایش نرخ بلیط اتوبوس و مترو

وی با بیان اینکه درصد افزایش نرخ بلیط مترو و اتوبوس و مینی بوس زیاد نیست، گفت: در کمیسیون می‌توان بحث کرد و به درصد مورد توافق رسید .

علیخانی افزود: با این تغییر ۳۰ میلیارد به درآمد مترو اضافه می شود و حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان هم به درآمد اتوبوسرانی اضافه خواهد شد.

«محسن هاشمی»، رییس شورای اسلامی شهر تهران هم گفت: باید از محل ۷۵ هزار میلیارد تومانی که دولت تسهیلات به شرکت ها و سازمانهایی که به دلیل کرونا ضرر کرده اند اما کسی را اخراج نکرده اند، تامین درآمد کرد.

وی تاکید کرد که مترو و اتوبوسرانی کسی را اخراج نکرده اند و می توان از این روش استفاده کرد.

 

 

منبع: رکنا

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه