شمانیوز

در بورس تهران برگزار شد:

امروز زنگ معاملات بورس تهران هم زمان با سایر بورس ها و اتاق های پایاپای مرکزی سراسر دنیا در هفته‌ی جهانی سرمایه گذار سازمان بین المللی کمیسون های اوراق بهادار (آیسکو) به صدا درآمد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران، در این مراسم  که با حضور مدیران ارشد بورس تهران برگزار شد، به مناسبت آغاز هفته جهانی سرمایه گذار هم زمان با سایر بورس های عضو فدراسیون جهانی بورس ها(WFE)،  زنگ معاملات بورس تهران توسط دکتر علی عباس کریمی معاون تحقیق و توسعه به صدا درآمد.

اولین روز این هفته با نام سواد مالی نام گذاری شده است و این مراسم با هدف پشتیبانی ازسرمایه گذار و آموزش مالی سرمایه گذاران و ارتقای سواد مالی توسط بورس تهران برگزار شد.

هفته جهانی سرمایه گذار چیست؟

هفته جهانی سرمایه گذار یک پویش جهانی یک هفته ای است که توسط سازمان بین المللی کمیسیون های اوراق بهادار (آیسکو) راه اندازی شده است. هدف این پویش افزایش آگاهی در مورد اهمیت آموزش و حمایت از سرمایه گذاران است و اقدامات مختلف مقام های ناظر اوراق بهادار را در این دو حوزه مهم برجسته می کند.

در ماه اکتبر، ، مقام های ناظر عضو اوراق بهادار آیسکو و سایر اعضای این سازمان در شش قاره طیف وسیعی از فعالیت ها مانند راه اندازی ارتباطات و خدمات متمرکز بر سرمایه گذاران، ترویج رقابت برای افزایش آگاهی از ابتکارات آموزش سرمایه گذاران، برگزاری کارگاه ها و کنفرانس ها و پویش های محلی و ملی را در حوزه های قضایی خود ارائه می دهند.

هفته جهانی سرمایه گذاران فرصتی بی نظیر را برای اعضای آیسکو فراهم می کند تا با همکاری همه ذینفعان آموزش و حمایت از سرمایه گذاران، هم در سطح محلی و هم بین المللی، همکاری کنند.

 لازم به ذکر است این هفته از تاریخ 5 الی 11  اکتبر (14 الی 21مهر) است که در آن از سرمایه گذاران خرد، متخصصین امور سرمایه گذاری،  معلمین، والدین، محققین، و دیگر علاقه مندان و همچنین شرکت ها، نهادهای قانونگذار و سازمان ها حمایت و پشتیبانی می شود تا تلاش خود را برای ارتقای آموزش سرمایه گذاران – به خصوص در این هفته جهانی به کار گیرند.

یادآور می شود با توجه به توصیه های اکید بهداشتی در شرایط کنونی مبنی بر اهمیت پیشگیری از شیوع بیشتر کووید 19 و در راستای حفظ بهداشت و تندرستی همگانی و صیانت از سلامت شهروندان و اصحاب رسانه، مراسم نواختن زنگ معاملات به مناسبت هفته جهانی سرمایه گذار ، با عنایت به زیرساخت الکترونیکی بازارسرمایه به صورت مجازی برگزار و پخش گردید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied