شمانیوز
شما نیوز

به مناسب هفته جهانی سرمایه گذاران:

برگزاری کارگاه آموزشی بازار سرمایه در وزارت امور خارجه

کارگاه آموزشی بازار سرمایه برای آشنایی کارکنان وزارت امور خارجه و سفارتخانه های فعال در ایران به مناسبت هفته جهانی سرمایه گذاران «World Investor Week» برگزار شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از سنا، سازمان بورس و اوراق بهادار به مناسبت هفته جهانی سرمایه گذاران «World Investor Week»  کارگاهی یک روز را با حضور ۵۰ کارشناس از وزارت امور خارجه و سفارتخانه های ایران در سایر کشورها با همکاری شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس برگزار کرد.

در ابتدای این کارگاه، بهادر بیژنی، مشاور رییس سازمان بورس در امور بین‌الملل، سیاوش وکیلی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و بهنام بهزادفر، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در خصوص آمادگی بازار سرمایه ایران جهت همکاری با مجموعه وزارت امور خارجه در داخل و خارج از کشور به منظور ارتقا سطح سواد مالی کارشناسان این وزارتخانه به سخنرانی پرداختند.

 دکتر مهاجر، مدیرکل دفتر هماهنگی و پایش روابط اقتصادی دو جانبه از وزارت خارجه به نکاتی درباره ضرورت ایجاد هماهنگی میان بازار سرمایه و دستگاه دیپلماسی کشور با هدف ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور اشاره کردند؛ همچنین نماینده بورس تهران و دیگر ارکان بازار سرمایه کشور رویه‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را برشمردند و به معرفی تعاملات بین‌المللی خود پرداختند تا اقدامات فرامرزی با همکاری وزارت خارجه تسریع شود.

مطالب ارائه شده در این کارگروه اعم از مقررات و دستورالعمل های مرتبط با سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه ایران، فرایند ورود سرمایه گذار خارجی، فرآیند پولشویی درحوزه سرمایه گذاری خارجی در بازارسرمایه ایران عنوان شد .

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied