شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 99/07/19 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 99/07/19 + تغییرات

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

z1og_fefdjnd3y7qv

مرور بازار شنبه 19 مهر // ساعت 17:00

 

در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۳۹۹ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۳۰ هزار و ۱۰۰ تومان است.

در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌میلیون و 399 هزار تومان، قیمت دلار 30 هزار و 100 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 15 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 14 میلیون و 100 هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 8 میلیون و 200 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 5 میلیون و 400 هزار تومان و سکه گرمی2 میلیون و 650 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و 399 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و 870 هزار تومان و هر مثقال طلا 6 میلیون و 63 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

*** نرخ‌های درج شده در این خبر برای انواع طلا و سکه برگرفته از سایت اتحادیه و طلا و جواهر است.

گفتنی است، قیمت طلا، سکه و ارز در بازار نسبت به روزهای قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی اعمال تحریم‌های مجدد برخی بانک‌های ایرانی است، جو روانی حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار بوجود آید و دلار نیز از سد قیمتی 30 هزار تومان عبور کند.

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار   30 هزار و 100 تومان، یورو 35 هزار و 600 تومان و درهم امارات 8 هزار و 320 تومان اعلام شده است.

در هفته‌های اخیر، تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

ولی ظاهرا بازار از سیاست‌های بازارساز استقبال نکرد و همین امر سبب شد تا قیمت ارز در روزهای اخیر مدام رکوردهای جدیدی را به ثبت برساند؛ در صرافی‌های بانکی نیز قیمت ارز به دنبال بازار آزاد درحال رکوردزنی است.

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی های بانکی نیز افزایش یافت و برهمین اساس هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی ها با افزایش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل 29 هزار و 950 تومان و قیمت خرید دلار نیز 29 هزار و 850 تومان درج شده است.

ضمن اینکه قیمت فروش یورو نیز با افزایش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل معادل 35 هزار و 100 تومان و قیمت خرید یورو 35 هزار تومان تعیین شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می کند.// تسنیم

 

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت جدید سکه در بازار // شنبه ساعت 12:17

بازار امروز شاهد افزایش ۶۵۰ هزار تومانی قیمت سکه تمام است که به ۱۵،۴۵۰،۰۰۰ (پانزده میلیون و چهارصد و پنجاه هزار) تومان رسید.

آخرین نرخ نیم سکه

نیم سکه، امروز به ۸,۱۰۰,۰۰۰ (هشت میلیون و یکصد هزار) تومان رسید که نسبت به ۳ روز پیش، افزایش ۲.۴۶ درصدی داشته است.

قیمت ربع سکه امروز

در بازار امروز ربع سکه نسبت به ۳ روز پیش، با ۱۰۰۰۰۰ تومان افزایش، ۵,۳۰۰,۰۰۰ (پنج میلیون و سیصد هزار) تومان نرخ گذاری شد.

آخرین نرخ سکه گرمی

هر سکه گرمی امروز بدون تغییر نسبت به روز پیش ۲,۶۰۰,۰۰۰ (دو میلیون و ششصد هزار) تومان قیمت خورد.// اقتصاد نیوز

 

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 19 مهر // ساعت 11:00

مهدی پورمهر، کارشناس اقتصادی می‌گوید: البته در هفته پیش رو بانک مرکزی و دولت برای اینکه نشان دهند تحریم‌های آمریکا بی اثر است طبیعتاً سعی می‌کند نوسان دلار را کنترل کنند و در قیمت ۲۹ تا ۳۰ تومانی نگهش دارند. اما به نظر می‌رسد هم خود دولت از دلار گران نفع می‌برد و هم انتظار افزایش قیمت در جامعه وجود دارد. در نتیجه این احتمال وجود دارد که این عوامل به افزایش قیمت مجدد دلار دامن بزند.

بازار ارز که از روز سه شنبه روند آرام تری را پشت سر می گذاشت، به یکباره از ساعات پایانی روز پنج شنبه در اتاق های معاملاتی دچار نوسانات بیشتری شد و حتی برخی فعالان خبر دادند که قیمت دلار در این معاملات به بالای 30 هزار تومان رفته است. چنین اخباری نشان می دهد که نوسان گیران قصد دارند، فضای بازار ارز در روز شنبه را پرنوسان کنند.

در واقع، معامله گران اعتباری که چندین بار در شکست مرز یاد شده ناموفق بودند، روز شنبه تمام تلاش خود را خواهند کرد که این بار در شکست مرز 30 هزار تومانی پیروز شوند، چرا که از این طریق می توانند زمینه ساز ورود تقاضای خفته جدید به بازار شوند و سوخت رشدهای بعدی را فراهم کنند. اگر بازارساز بتواند در اولین روز هفته، نوسان گیران را عقب براند و انتظارات افزایشی را کاهش دهد، در ادامه هفته مسیر راحت تری برای مدیریت قیمت ها خواهد داشت.

روند قیمت ها نشان می دهد که بازارساز در هفته گذشته توانست تا حدی قیمت دلار و سکه را مدیریت کند؛ دلار در هفته ای که گذشت افت 1.1 درصدی را به ثبت رساند و بازدهی سکه نیز محدود به سه دهم درصد شد. با این حال، روند بازار در هفته جاری تا حدی زیادی بستگی به اتفاقاتی خواهد داشت که در روزهای ابتدای هفته و در واکنش به تحریم های جدید آمریکا صورت خواهد گرفت. در یک سو، معامله گران اعتباری قرار دارند که از پشت خطها، شکست مرز 30 هزار تومانی دلار و 15 میلیون تومانی سکه را کلید زده اند و در سوی دیگر بازارساز قرار دارد که به احتمال زیاد با بالا آوردن قیمت صرافی های بانکی و عرضه حواله درهم سعی خواهد کرد، انتظارات افزایشی را تا حدی مدیریت کند.// تجارت نیوز

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 19 مهر // ساعت 11:00

قیمت اونس طلا در آخرین روز کاری بازار جهانی نزدیک به 36 دلار افزایش داشت و در پایان ساعات کاری هفته به 1930 دلار رسید. روند قیمت طلا در روز جمعه در هفته‌های گذشته بسیار کم سابقه بوده است. زیرا معمولا وقتی قیمت طلا در یک روز افزایش می‌یابد، این افزایش نتیجه نوسانات صعودی و نزولی بسیاری است که به افزایش قیمت ختم می‌شود.

اما در روز جمعه طلا با حد‌اقل نوسان افزایش یافت. افزایشی که در طول روز مستمر بود. درحالی‌که معمولا صعود قیمت طلا آنی و در یک یا چند حرکت افزایشی صورت می‌گیرد، دیروزقیمت اونس به صورت تدریجی و پیوسته صعود کرد. روند توصیف شده به خوبی در جدول زیر مشهود است. بالاترین ‌قیمت اونس طلا در روز جمعه 1931 دلار و پایین ترین آن 1905 دلار بود.

با وجود روند ملایم صعود، طلا یکی از بزرگ‌ترین افزایش‌های قیمت در هفته‌های گذشته را شاهد بود. قیمت طلا نه تنها از مرز 1900 دلار رد شد بلکه سقف 1920 دلاری که 19 روز پایدار مانده بود را شکست. به این سبب طلا برای دومین هفته پیاپی افزایش قیمتی بیش از 30 دلار داشت.

 

به روز رسانی اخبار محرک‌های مالی روز جمعه

به گزارش رویترز روز پنجشنبه نانسی پلوسی رهبر اکثریت مجلس نمایندگان در بیانیه‌ای اعلام کرد: وی در روز پنج‌شنبه به مدت 40 دقیقه با استیو منوچین وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، در باره محرک‌های مالی گفت‌وگو کرده است. پس از پایان ساعت کاری بازار‌های جهانی، پلوسی در توئیتی نوشت در این گفت‌وگو استیو منوچین علاقه‌مندی رئیس جمهور به دستیابی به چنین توافقی را روشن کرد.

در حالی که رهبر اکثریت سنا، میچ مکانل گفته بود دست‌یابی به توافق بسته‌های محرک ویروس کرونا «در سه هفته آینده بعید است». ساعاتی بعد دونالد ترامپ در توئیتی نوشت: مذاکرات امداد [مالی] کووید در حال پیشرفت است. تمام تلاش خودتان را بکنید! (تمام تلاش خودتان را بکنید ترجمه Go Big، که خود جزئی از عبارت !Go big or go home است، به معنای «بزرگ برو یا به خانه برو» جمله‌ای که به انجام جدی یک کار یا بکارگیری تمام تلاش خود، توصیه دارد).

به گزارش نیویورک‌تایمز که ساعتی پیش منتشر شد، قیمت پیشنهادی جدید 1.8 تریلیون دلار است که استیون منوچین وزیر خزانه داری در تماس مذکور آن را به پلوسی ارائه داد. 1.8 تریلیون دلار تقریباً دو برابر پیشنهاد اولیه جمهوری‌خواهان بود و تنها 0.4 تریلیون دلار از پیشنهاد دموکرات‌ها پایین‌تر است. با این حال چنین مبالغی برای اکثر جمهوری خواهان، بسیار نگران کننده است. میچ مکانل، این هفته در یک تماس تلفنی به آقای ترامپ هشدار داد که اکثر سناتورهای جمهوری خواه از حجم محرکی که خانم پلوسی می‌خواهد، استقبال نخواهند کرد، ارزیابی که به نظر می رسد در تصمیم رئیس جمهور برای توئیت امروز نقشی اساسی داشته است.

با توجه به اینکه بازارساز نمی‌تواند در زمینه روند اونس طلای جهانی مداخله خاصی را انجام دهد، تنها راه مدیریت قیمت سکه، کنترل قیمت دلار است. یکی از ابزارهای مهم بازارساز برای مدیریت قیمت دلار در بازار داخلی، صرافی‌های بانکی هستند. صرافی‌های بانکی روز چهارشنبه قیمت فروش دلار خود را در کانال ۲۹ هزار تومانی نگه داشتند و نشان دادند که عجله‌ای برای پایین بردن قیمت‌ها ندارند.

با این حال، وضعیت بازار در روز شنبه متفاوت است و به‌نظر می‌رسد بازارساز در همان ابتدای روز نیاز باشد که یک تصمیم متهورانه بگیرد. در واقع ممکن است بازارساز برای اینکه مانع از ورود تقاضای آربیتراژی به بازار شود، در ابتدای روز نرخ فروش دلار خود را بالا بیاورد. بالا آمدن قیمت دلار در صرافی‌های بانکی برای ابتدای روز شنبه اجتناب‌ناپذیر به‌نظر می‌رسد، ولی مساله آنجاست که بازارساز باید در سمت حواله درهم هم مداخله کند تا سیگنال افزایشی از آن سوی مرزها به بازار داخلی نرسد.// تجارت نیوز

z1og_fefdjnd3y7qvصعود محدود قیمت طلای جهانی // شنبه ساعت 09:00

طلا پس از شروع پرتلاطم معاملات در روز دوشنبه، موفق شد هفته را با عملکرد مثبت به پایان برساند و تحت تاثیر دورنمای انتخابات ریاست جمهوری متلاطم آمریکا، نزدیک به بالاترین حد دو هفته گذشته معامله شد.

اگرچه خوش بینی بالایی به افزایش قیمت طلا وجود دارد اما این پرسش همچنان باقی است که آیا طلا نیروی کافی برای عبور از مرز ۲۰۰۰ دلار خواهد یافت یا خیر.

در نظرسنجی هفته جاری از کارشناسان وال استریت، ۱۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۳ نفر معادل ۷۶ درصد به افزایش قیمت طلا و یک نفر معادل شش درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و سه نفر معادل ۱۸ درصد نظری نداشتند.

اگرچه سرمایه گذاران همچنان به روند صعودی طلا خوش بین مانده اند اما با ادامه تحکیم قیمتها، علاقه آنها کاهش قابل توجهی پیدا کرده است و شمار شرکت کنندگان در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز به پایینترین سطح از اواخر ژوئن رسید.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۱۱۶۴ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۶۲۸ نفر معادل ۵۴ درصد افزایش قیمت و ۳۰۹ نفر معادل ۲۷ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و ۲۲۷ نفر معادل ۲۰ درصد نظری نداشتند.

نیروی صعودی جدید بازار طلا در معاملات روز جمعه کمک کرد بهای این فلز ارزشمند رشد یک درصدی برای کل هفته را ثبت کند. هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک ۳۱ دلار و ۱۰ سنت معادل ۱.۶ درصد افزایش یافت و در ۱۹۲۶ دلار و ۲۰ سنت بسته شد که بالاترین قیمت از ۱۸ سپتامبر به این طرف بود.

اگرچه تحلیلگران فضا برای صعود بیشتر قیمت طلا را پیش بینی می کنند اما متقاعد نشده اند که مرز ۲۰۰۰ دلار بزودی شکسته خواهد شد.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت سرمایه SIA اظهار کرد: انتظار دارم طلا در معاملات هفته جاری صعود کند اما این صعود در محدوده معاملاتی این فلز ارزشمند خواهد بود. طلا برای این که به رکورد بالاتری صعود کند، به هزینه های محرک مالی بیشتری نیاز دارد و به نظر می رسد بانکهای مرکزی آماده تزریق بیشتر نقدینگی به بازارها نیستند و تصور نمی کنم دولت آمریکا تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری، اقدامی انجام دهد.

با این حال تحلیلگران پیش بینی می کنند که ممکن است این آغاز روند جدید صعود طلا باشد.

آدریان دی، رییس و مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز اظهار کرد که دو گام به جلو و یک گام به عقب طلا ممکن است سرمایه گذاران را دوباره به بازار برگرداند. عوامل بنیادین بازار مثبت مانده اند و کسانی که در حاشیه قرار گرفته اند درمی یابند که طلا به میزان قابل توجهی کاهش پیدا نخواهد کرد و بنابراین در مقطعی برای خرید طلا وارد بازار می شوند.// ایسنا

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۷/۱۸|هر اونس طلا به ۱۹۱۰ دلار رسید 

به دنبال تضعیف ارزش دلار و افزایش خوش بینی ها پس از اعلام ترامپ مبنی بر از سرگیری مذاکرات مربوط به بسته مالی جدید مقابله با کرونا، قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش یک درصدی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.9 درصد افزایش به 1910 دلار و 96 سنت رسید. قیمت فلز زرد از ابتدای هفته جاری تاکنون 0.7 درصد رشد داشته است. قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر نیز با 1.2 درصد رشد به 1916 دلار و 90 سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب امروز با 0.2 درصد کاهش مواجه بود و در مسیر دومین کاهش هفتگی متوالی قرار گرفت.

به گفته هووی لی، تحلیلگر بانک او سی بی سی، افزایش مجدد امیدها نسبت به تصویب یک بسته محرک مالی جدید در آمریکا سبب تضعیف ارزش دلار و بالا رفتن انتظارات تورمی شده است.

وی افزود: «قیمت طلا احتمالا تا زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حدود 1900 دلار باقی خواهد ماند.»

ترامپ در مصاحبه ای اعلام کرد، شانس زیادی وجود دارد که توافق بر سر بسته مالی جدید مقابله با کرونا به دست بیاید، اما وی از اشاره به جزئیات بیشتر خودداری کرد.

در همین حال، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته مصوبه کمک به شرکت های هوانوردی آسیب دیده از کرونا تنها در صورتی می تواند به تصویب کنگره برسد که یک بسته کمک جامع نیز در کنار آن تهیه گردد.

طلا که یک محل سرمایه گذاری امن در هنگام افزایش تورم و بی ثباتی ارزش ارز به شمار می رود، از ابتدای امسال تاکنون و به دلیل ارائه بسته های محرک مالی دولت ها و بانک های مرکزی جهان حدود 26 درصد گرانتر شده است.//  تسنیم

z1og_fefdjnd3y7qv

دلار صرافی ملی در این هفته 300 تومان گران شد / روند قیمت دلار و یورو در هفته‌ای که گذشت

روز شنبه نرخ ارز در صرافی ملی در ابتدای روز نسبت به روز پنج‌شنبه 750 تومان گران شد که در ادامه فعالیت بازارها بار دیگر 150 تومان افزایش یافت و پس از افت 100 تومانی، سرانجام پس از کاهش 100 تومان دیگر، قیمت دلار به رقم 28 هزار و 500 تومان و قیمت یورو به رقم 33 هزار و 300 تومان رسید.

روز یکشنبه علی‌رغم تعطیلی بازارهای جهانی نرخ ارز در صرافی ملی افزایش یافت و قیمت دلار با رشد 200 تومانی به رقم 28 هزار و 700 تومان و قیمت یورو نیز پس از افزایش 100 تومانی به رقم 33 هزار و 400 تومان رسید.

در سومین روز هفته و با آغاز به کار بازارهای جهانی، نرخ ارز در صرافی ملی در ابتدای روز نسبت به روز گذشته تغییری نداشت اما در ادامه فعالیت بازارها با افزایش 100 تومانی مواجه شد که ساعتی بعد این قیمت‌ها 300 تومان افزایش پیداکرد و در آخر با افت 200 تومانی قیمت دلار به رقم 26 هزار و 950 تومان و قیمت یورو نیز به رقم 31 هزار و 800 تومان رسید.

روز سه‌شنبه نرخ ارز در صرافی ملی در ابتدای روز کاهش یافت که در ادامه فعالیت بازارها دو بار افزایش یافت و قیمت دلار به رقم 27 هزار و 100 تومان و قیمت یورو به رقم 31 هزار و 800 تومان رسید.

روز چهارشنبه نرخ ارز در صرافی ملی در ابتدای روز افزایش یافت و پس از نوسانات متعدد سرانجام قیمت دلار در رقم 28 هزار و 750 تومان و قیمت یورو نیز در رقم 33 هزار و 750 تومان به کار خود پایان داد.

روز پنج‌شنبه نیز به دلیل تعطیلی اربعین حسینی نرخ ارز در صرافی ملی تغییر نکرد و قیمت دلار در رقم 29 هزار و 200 تومان و قیمت یورو نیز در رقم 34 هزار و 200 تومان ثابت ماند.

روز جمعه نیز قیمت ارز صرافی ملی اعلام شد که نسبت به روز پنج‌شنبه تغییری نداشت.// تجارت نیوزz1og_fefdjnd3y7qv

نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 18 مهر // ساعت 12:00

امروز جمعه 18 مهر نرخ ارز در صرافی ملی همانند روزهای گذشته اعلام شد.

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی، 29200 تومان اعلام شد. همچنین این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 29100 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی‌ ملی 34200 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 34100 تومان است.// تجارت نیوز

 

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش‌بینی قیمت طلا شنبه 19 مهر

قیمت طلا در پایان روز پنجشنبه در بازار جهانی نزدیک به ۰.۴ درصد افزایش داشت اما مانند روز چهارشنبه نتوانست به کانال ۱۹۰۰ ورود کند و فقط به این مرز بسیار نزدیک شد.

درباره قیمت دلار در بازار داخل نیز به نظر می‌رسد خبر تحریم‌های جدید محرک موقتی در این بازار محسوب شود اما احتمالا آنقدر قوی نباشد که بتواند روند صعودی قیمت دلار را به صورت چشم‌گیری تقویت کند. در هفته اخیر رئیس جمهور و سخنگوی دولت نیز از تلاش‌های جدید برای آزادسازی دلارهای بلوکه شده ایران در کشورهای دیگر خبر داده‌اند که احتمالا این خبر بتواند کمی از سرعت نوسان قیمت دلار بکاهد.

در همین حال ابراهیم محمد ولی، رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: با توجه به اینکه هفته آینده پایان ماه صفر است قیمت طلا و سکه تا پایان هفته بعد روند صعودی ندارد.//تجارت نیوز

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت دلار جمعه 18 مهر // ساعت 12:00

در بازار آزاد در آخرین روز کاری این هفته، به ۲۹۵۶۰ تومان و یورو به ۳۴۵۰۰تومان رسیده بود.//  تجارت نیوز

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه