شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه 99/07/20 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه 99/07/20 + تغییرات

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت طلا و سکه // 20 مهر

قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۴۵۸ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان است.

هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌میلیون و 458 هزار تومان، قیمت دلار 31 هزار و 300 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 16 میلیون و 100 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 14 میلیون و 700 هزار تومان است.//تسنیم

z1og_fefdjnd3y7qv

سکه وارد کانال 16 میلیون شد // ساعت 13:00

محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری با تأکید بر تعطیلی بازارهای‌ جهانی اظهار داشت: با این حال شاهد افزایش قیمت طلا و سکه و ثبت رکوردهای جدید در این بازار هستیم.​

 

وی علت افزایش قیمت طلا و سکه را افزایش قیمت ارز و ثبت نرخ بالای 31 هزار تومان برای دلار اعلام کرد و گفت: امروز برای اولین بار قیمت سکه طرح قدیم به 14 میلیون و 700 هزار تومان، سکه طرح جدید 16 میلیون و 100 هزار تومان، نیم سکه 8 میلیون و 500 هزار تومان، ربع سکه 5 میلیون و 650 هزار تومان و سکه گرمی نیز 2 میلیون و 650 هزار تومان رسیده است.

 

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر با تأکید براینکه مدار قیمتی در بازار صعودی است، تصریح کرد: قیمت هر مثقال طلای آبشده 17 عیار براساس اونس 1931 دلار و دلار آزاد به 6 میلیون و 336 هزار تومان، هر گرم طلای 18 یک میلیون و 463 هزار تومان و هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 950 هزار تومان تعیین شده است.

کشتی آرای تأکید کرد: در چند روز گذشته و با توجه به افزایش شدید قیمت‌ها در بازار، حباب سکه افزایش یافته است؛ هم اکنون حباب سکه بین یک میلیون و 700 هزار تومان تا یک میلیون و 800 هزار تومان است.

این فعال بازار طلا گفت: هم اکنون بسیاری از معاملات در بازار طلا و سکه کاملاً متوقف است و فروشنده ها از فروش خودداری می کنند ولی خریدار در بازار داریم و تقاضا افزایش یافته است.//تسنیم

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت دلار یکشنبه 20 مهر // ساعت 11:35

به گزارش صرافی ملی ایران امروز (۲۰ مهر ۹۹) هر دلار آمریکا به مبلغ ۳۱  هزار۵۰ تومان و هر اسکناس یورو به قیمت ۳۶ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

نرخ دلار نسبت به آ خرین معاملات هفته گذشته حدود یک هزار و ۱۰۰ تومان افزایش یافت و یورو نیز یک هزار و ۶۰۰ تومان گران  شد.// باشگاه خبرنگاران

 

قیمت روز ارز در صرافی ملی ایران

ارز  قیمت (تومان)
دلارآمریکا  ۳۱.۰۵۰
یورو  ۳۶.۷۰۰
 
 

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 20 مهر 99 // ساعت 10:00

بازار طلا پس از یک شروع پر نوسان ،با عملکردی قوی به تعطیلات آخر هفته رفت. قیمت اونس طلا با 31 دلار افزایش بر روی بالاترین قیمت هفتگی خود یعنی 1930 دلار قرار گرفت. بر اساس آخرین نظرسنجی هفتگی طلا کیتکو نیوز، تحلیلگران بازار و سرمایه‌گذاران خرده‌فروش، احتمال افزایش قیمت در هفته آینده را بسیار قوی می‌بینند.

نظرسنجی هفته کیتکو

این هفته 16 تحلیل‌گر در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند. در مجموع 13 رای دهنده – 76 درصد – انتظار افزایش قیمت طلا را دارند. 1 تحلیل‌گر – 6 درصد – پیش‌بینی می‌کند که هفته آینده قیمت طلا کاهش می‌یابد. 3 تحلیل‌گر -18 درصد- نیز، احتمال دادند که نوسانات قیمت طلا بی‌رمق یا خنثی باشد.

به گفته کیتکو، اگرچه احساسات در بین معامله‌گران خرده فروش همچنان صعودی است، اما با ادامه روند ادغام قیمت طلا، علاقه به این فلز گران‌بها به طور قابل توجهی کاهش یافته است. مشارکت در نظرسنجی‌های هفتگی آنلاین کیتکو به پایین ترین سطح در 100 روز گذشته رسیده است. در نظرسنجی‌های آنلاین عمومی، مجموعاً 1،164 رأی ثبت شد. در میان شرکت‌کنندگان 628 رأی دهنده – 54 درصد – انتظار دارند که طلا صعودی شود، 309 نفر – 27 درصد – رأی به نزولی شدن بازار طلا دادند و 227 یا 20 درصد نظرشان به ‌بی‌رمقی بازار است.

نظرسنجی اونس طلا

اگرچه تحلیل‌گران در این هفته طلا را صعودی می‌بینند، اما آنها اعتقاد ندارند که اونس طلا به زودی به بالای 2000 دلار می‌رسد. کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در اس‌آی‌ای ولف منجمنت گفت: من انتظار دارم که قیمت طلا هفته آینده بالاتر رود اما برای رسیدن به بالاترین سطح جدید خود به محرک بیشتری نیاز دارد.

وی گفت: به نظر می‌رسد بانک‌های مرکزی آماده نیستند محرک های بیشتری را به بازارها وارد کنند و فکر نمی‌کنم دولت تا بعد از انتخابات کاری انجام دهد. زیرا انتخابات بسیار نزدیک و بسیار تنگاتنگ است و دو طرف رقابت، تمایلی به دادن امتیاز پیروزی محرک‌های مالی را به دیگری ندارند.

با این حال، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که روند دو هفته گذشته و هفته احتمالی آینده نقطه شروع مسیر جدید صعود قیمت طلا باشد. آدریان دی، رئیس و مدیر عامل یک شرکت مدیریت دارایی، گفت: روند دو قدم به جلو و یک قدم به عقب طلا می تواند سرمایه گذاران را به بازار بازگرداند.

وی تاکید می‌کند: اصول اساسی بازار بسیار مثبت باقی مانده است، بنابراین من گمان می‌کنم همان‌طور که ​​افراد در حاشیه بازار متوجه می‌شوند طلا از اینجا به میزان قابل توجهی سقوط نمی کند‌، هجوم دیگری به فلز زرین در راه است.// تجارت نیوز

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

پیش‌بینی قیمت طلا فردا ۲۰ مهر ۹۹ //

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: احتمالا قیمت طلا تا 20 روز آینده که انتخابات آمریکا برگزار شود، ادامه‌ دارد. بعد از آن قیمت طلا در کنار فاکتورهای جهانی، به عملکرد بانک مرکزی و قیمت دلار در داخل بستگی دارد. چنانچه بانک مرکزی بازار ارز را کنترل کند قیمت طلا و سکه نیز ثابت می‌شود.

به گفته مسعود یزدانی در روزهای اخیر، افزایش تقاضا هم به افزایش قیمت طلا و سکه دامن زده است. متاسفانه به نظر می‌رسد سفته‌بازان وارد بازار طلا شده‌اند و مهم‌ترین متقاضی طلا و سکه هستند.

یزدانی افزود: در طول 46 سال گذشته هیچ‌گاه بازار طلا را با این وضعیت ندیده بودیم. امروز تولیدکنندگان و فروشندگان طلا بدترین شرایط را تجربه می‌کنند.

او چالش این روزهای فعالان بازار طلا را نوسان قیمت دلار عنوان کرد و گفت: قیمت انس جهانی طلا نوسان چندانی ندارد. متاسفانه نوسان قیمت دلار فعالان بازار طلا را سردرگم کرده است.

انس جهانی چقدر گران شد؟

یزدانی با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: امروز انس جهانی طلا با 42 دلار افزایش به قیمت هزار و 930 دلار رسید. همچنین قیمت سکه طرح جدید با 900 هزار تومان افزایش نسبت به روز پنج‌شنبه با قیمت 15 میلیون و 500 هزار تومان معامله شد. در عین حال سکه طرح قدیم با قیمت 14 میلیون و 500 هزار تومان فروخته شد. نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب با قیمت هشت میلیون و 250 هزار تومان، پنج میلیون و 400 هزار تومان و دو میلیون و 650 هزار تومان داد و ستد شده است.

او با اشاره به قیمت طلای 18 عیار نسبت به روز پنج‌شنبه گفت: روز پنج‌شنبه طلای 18 عیار با قیمت یک میلیون و 365 هزار تومان معامله شده است؛ این در حالی است که امروز قیمت طلا با 55 هزار تومان افزایش به کانال یک میلیون و 420 هزار تومان رسیده است.// تجارت نیوز

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

مرور بازار شنبه 19 مهر ساعت 19:00

در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۳۹۹ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۳۰ هزار و ۱۰۰ تومان است.

هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌میلیون و 399 هزار تومان، قیمت دلار 30 هزار و 100 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 15 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 14 میلیون و 100 هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 8 میلیون و 200 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 5 میلیون و 400 هزار تومان و سکه گرمی2 میلیون و 650 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و 399 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و 870 هزار تومان و هر مثقال طلا 6 میلیون و 63 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

*** نرخ‌های درج شده در این خبر برای انواع طلا و سکه برگرفته از سایت اتحادیه و طلا و جواهر است.

گفتنی است، قیمت طلا، سکه و ارز در بازار نسبت به روزهای قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی اعمال تحریم‌های مجدد برخی بانک‌های ایرانی است، جو روانی حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار بوجود آید و دلار نیز از سد قیمتی 30 هزار تومان عبور کند.

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار   30 هزار و 100 تومان، یورو 35 هزار و 600 تومان و درهم امارات 8 هزار و 320 تومان اعلام شده است.

در هفته‌های اخیر، تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

ولی ظاهرا بازار از سیاست‌های بازارساز استقبال نکرد و همین امر سبب شد تا قیمت ارز در روزهای اخیر مدام رکوردهای جدیدی را به ثبت برساند؛ در صرافی‌های بانکی نیز قیمت ارز به دنبال بازار آزاد درحال رکوردزنی است.

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی های بانکی نیز افزایش یافت و برهمین اساس هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی ها با افزایش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل 29 هزار و 950 تومان و قیمت خرید دلار نیز 29 هزار و 850 تومان درج شده است.

ضمن اینکه قیمت فروش یورو نیز با افزایش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل معادل 35 هزار و 100 تومان و قیمت خرید یورو 35 هزار تومان تعیین شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می کند.// تسنیم

 

بروز رسانی: ‌شنبه 19 مهر 12:30

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

29 هزار و 950

قیمت دلار (بازار آزاد)

30 هزار و 100

قیمت یورو (صرافی بانکی)

35 هزار و 100

قیمت یورو (بازار آزاد)

35 هزار و 600

قیمت درهم

8 هزار و 320

قیمت پوند

39 هزار و 700

بروز رسانی: شنبه 19 مهر ساعت 11:50

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  14 میلیون و 100 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

15 میلیون و 200 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

8 میلیون و 200 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

5 میلیون و 400 هزار

قیمت سکه گرمی

2 میلیون و 650  هزار

بروز رسانی: ‌‌شنبه 19 مهر ساعت 11:50

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 399 هزار

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 870  هزار

مثقال طلا

6 میلیون و 63 هزار

انس طلا(دلار)

1931.6

z1og_fefdjnd3y7qv

بورس هفته را صعودی آغاز کرد

معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل بورس با ۱۱۴۳ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۵۴۱ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با ۳۳۱۹ واحد رشد به رقم ۴۱۰ هزار و ۵۱۷ واحد رسید. معامله‌گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۷۸ هزار و ۱۴ میلیارد ریال انجام دادند.

فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، س‌. نفت و گاز و پتروشیمی تامین، سرمایه‌ گذاری غدیر و معدنی و صنعتی گلگهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل ایران خودرو و مخابرات ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی این بازار گذاشتند.

این در حالی است که شاخص کل فرابورس روندی نزولی داشت و با ۳۸ واحد کاهش در رقم ۱۸ هزار و ۱۱۵ واحد ایستاد. معامله‌گران این بازار ۷۹۳ هزار معامله به ارزش ۳۱ هزار و ۴ میلیارد ریال انجام دادند.

سنگ آهن گوهرزمین، پتروشیمی تندگویان، فولاد هرمزگان جنوب، پلیمر آریاساسول، پتروشیمی مارون و شرکت آهن و فولاد ارفع نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل سهامی ذوب‌آهن اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.// ایسنا

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت جدید سکه در بازار // شنبه ساعت 12:17

بازار امروز شاهد افزایش ۶۵۰ هزار تومانی قیمت سکه تمام است که به ۱۵،۴۵۰،۰۰۰ (پانزده میلیون و چهارصد و پنجاه هزار) تومان رسید.

آخرین نرخ نیم سکه

نیم سکه، امروز به ۸,۱۰۰,۰۰۰ (هشت میلیون و یکصد هزار) تومان رسید که نسبت به ۳ روز پیش، افزایش ۲.۴۶ درصدی داشته است.

قیمت ربع سکه امروز

در بازار امروز ربع سکه نسبت به ۳ روز پیش، با ۱۰۰۰۰۰ تومان افزایش، ۵,۳۰۰,۰۰۰ (پنج میلیون و سیصد هزار) تومان نرخ گذاری شد.

آخرین نرخ سکه گرمی

هر سکه گرمی امروز بدون تغییر نسبت به روز پیش ۲,۶۰۰,۰۰۰ (دو میلیون و ششصد هزار) تومان قیمت خورد.//  اقتصاد نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه