شمانیوز

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی :

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت : اجرای طرح نسخ الکترونیک باعث جلوگیری از خدمات القایی می‌شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا، محمد مهدی مفتح با اشاره به اینکه طرح نسخ الکترونیک فواید بسیاری دارد گفت: کوچک ترین مزیت این طرح حذف کاغذ است و اثرات مهم‌تری نظیر در دسترس بودن پرونده الکترونیک بیمار و دسترسی به اطلاعات لازم از سوی پزشک و نیز جلوگیری از خدمات القایی را می‌توان از دیگر مزایای این طرح عنوان کرد.

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح نسخ الکترونیک در مراکز درمانی افزود: این طرح‌ مزیت‌های فراوانی دارد و باید به سمت آن رفت، اما باید زیرساخت‌ها نیز فراهم شود و امیدوارم نواقص هرچه سریع‌تر برطرف شود .

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با اجرای نسخ الکترونیک می‌توان شاهد اصلاح رفتار پزشکان و تجویز درست و منطقی دارو بود.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در خصوص اجرای آزمون وسع تاکید کرد: این طرح‌ها اگر به درستی اجرایی شوند، بسیار سودمند خواهند بود، ضمن اینکه امیدوارم کسانی که توانایی مالی ندارند از خدمات بیمه رایگان سلامت برخوردار شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied