شمانیوز

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) از دریافت مجوز انجام پرواز به ترکیه در روز های سه شنبه 15 مهر و جمعه 18 مهر خبر داد.

هنوز یک هفته از اعلام ابطال مجوز پرواز های ایران به ترکیه نمی گذرد که صبح روز دوشنبه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از توافق به عمل آمده سازمان هواپیمایی کشور با دولت ترکیه و صدور مجوز برای برقراری پرواز به فرودگاه استانبول خبر داد.

 

جمعه شب 11 مهر ماه سال جاری دولت ترکیه به دلیل شروع موج جدید کرونا در جهان، پرواز های ورودی ایران به ترکیه و البته پرواز برخی از کشور های دیگر با ممنوع کرد.

این خبر صبح روز شنبه 12 مهر ماه تایید شد. رئیس سازمان هواپیمایی کشور نیز خبر توقف 28 روزه پرواز های تهران به استانبول را اعلام کرد.

این در صورتی است که اکثر ایرلاین های ایرانی تمامی پرواز های خود را پر کرده و تورهای استانبول نیز به فروش رفته بود.

حال در روز دوشنبه 14 مهر ماه از انجام دو پرواز در روز هاز سه شنبه 15 مهر ماه و جمعه 18 مهر ماه خبر داد

این دو پرواز برنامه ریزی شده توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر (هما) از تهران به استانبول با شماره پرواز پرواز 719 انجام خواهد شد.

هر دو پرواز برنامه ریزی شده در ساعت 11 و سی دقیقه به وقت تهران از فرودگاه حضرت امام خمینی ره حرکت می کند و در ساعت 14 و بیست دقیه به وقت محلی ترکیه وارد فرودگاه بین المللی استانبول خواهد شد.

پرواز بازگشت نیز همان روز با شماره پرواز 718 در ساعت 15 و بیست دقیقه فرودگاه بین المللی استانبول را به مقصد تهران ترک می کند و در ساعت 19 به وقت ایران در شهر تهران به زمین خواهد نشست.

براساس اطلاعیه ای از سوی سازمان هواپیمایی کشور ترکیه، تمام مسافران ورودی به ترکیه حتی افراد مقیم این کشور می بایست 72 ساعت قبل از ورود به خاک این کشور برای انجام تست کرونا یا همان PCR اقدام نمایند.

این تست تنها 72 ساعت اعتبار دارد و بعد از گذشت این زمان مسافر مجبور به انجام تست دوباره در فرودگاه خواهد بود که کل هزینه نیز به عهده مسافر می باشد.

شرکت هواپیمایی ایران ایر، ایرلاین حامل پرچم کشور، اولین ایرلاینی است که پس از ماه ها توقف در پرواز ها اولین پرواز ایران به اروپا (تهران به آلمان) را برنامه ریزی و روز یکشنبه 13 مهر انجام داد.

حال این ایرلاین در مسیر تهران به استانبول (https://www.tahagasht.com/flight/istanbul-airplane-ticket) نیز اولین ایرلاینی است که پس از مدت ها شروع به فعالیت کرده است.

شایان ذکر است صدور مجوز این پرواز ها هفته گذشته توسط سازمان هواپیمایی کشور ترکیه انجام شده است.

پس از متوقف شدن مجوز پرواز های ایران به ترکیه در روز شنبه انتظار می رفت مجوز پرواز ایران ایر به ترکیه نیز لغو به ماه آینده موکول شود.

اما شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) صبح روز دوشنبه 14 مهر ماه خبر انجام شدن پرواز های این ایرلاین از تهران به ترکیه را می دهد.

پیش از این گفته شده بود که افراد مقیم ترکیه می توانند وارد این کشور شوند اما حالا با خبر اعلام شده مسافران نیز می توانند با پرواز ایران ایر به ترکیه سفر کنند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied