شمانیوز
شما نیوز

بانک مسکن خدمتی نوین ارائه کرد

شارژ خودکار برچسب الکترونیکی عوارض آزادراهی

بانک مسکن امکان کسر از حساب بانکی جهت شارژ اتوماتیک برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض (ETC) آزادراهی را برای مسافران فراهم کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از هیبنا، بانک مسکن دومین مرحله آسان سازی پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی را آغاز کرد. در مرحله نخست، در همکاری با وزارت راه و شهرسازی، این بانک برای اولین بار در کشور امکانی را فراهم کرد که به واسطه آن، استفاده‌کنندگان از معابر آزادراهی بتوانند بدون نیاز به توقف و اتلاف وقت برای پرداخت عوارض به شکل نقدی، از ایستگاه‌های عوارضی عبور کنند و رقم عوارض به شکل خودکار از اعتبار آنها کسر شود. به این ترتیب براساس این خدمت نوین بانک مسکن، در صورتی که هموطنان برچسب پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی بانک مسکن را داشته باشند می توانند بدون نیاز به توقف و با استفاده از این سیستم نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کنند.

حالا در مرحله دوم، اداره کل بانکداری الکترونیک بانک مسکن در قالب بخشنامه ای در تازه ترین طرح توسعه ای سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض، امکان اتصال حساب های بانکی به حساب خودروها را نیز پیاده سازی کرده است.

در این طرح مشتری با مراجعه به شعبه و درخواست استفاده از این قابلیت با انتخاب یکی از حساب های بانک مسکن خود و تعیین میزان شارژ حساب خودرو خود می تواند بدون نگرانی از کمبود شارژ برچسب عوارضی خود، از عوارضی های متصل عبور کند.

این خدمت جدید در صورت کمبود موجودی و تائید قبلی مشتری مبنی بر شارژ خودکار، عملیات شارژ حساب برچسب آزادراهی (با مبلغ مشخص از پیش تعریف شده) از حساب مشتری انجام شده و عوارض آزادراه پرداخت می شود. به تعبیر دیگر برمبنای این بخشنامه، مشتری با مراجعه به شعب بانک مسکن، مجوزی را به بانک بابت برداشت اتوماتیک از حساب برای شارژ خودکار برچسب الکترونیکی عوارض آزادراهی می دهد.

این خدمت جدید بانک مسکن به عنوان تنها متولی صدور برچسب الکترونیکی عوارض آزادراهی، دارای یک مزیت مهم و عمده برای رانندگانی است که به طور مداوم از مسیرهای بزرگراهی بین شهری در حال عبور و مرور هستند.با این خدمت جدید دیگر جای نگرانی برای مشتریان مبنی بر کمبود موجودی و یا ثبت تردد غیر مجاز و اعمال جریمه باقی نمی ماند. در واقع در زمانی که ممکن است تلفن همراه رانندگان در دسترس نباشد و پیامک پرداخت عوارض را در مهلت مقرر دریافت نکنند یا آنکه به دلیل عدم دسترسی به اینترنت، امکان شارژ مجدد حساب بانکی متصل به سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی را نداشته باشند، به صورت خودکار، شارژ مجدد انجام خواهد شد. به این ترتیب هیچ گونه نگرانی از این بابت در سفر برای رانندگان وجود نخواهد داشت.

این امکان به ویژه برای کسانی که در طول یک سال چند نوبت از معابر آزادراهی مجهز به این سامانه استفاده می‌کنند، مفید است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied