شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 99/07/28 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 99/07/28 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

z1og_fefdjnd3y7qv

 

مرور بازار امروز دوشنبه 28 مهر // ساعت 21:30

 

هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌میلیون و 411 هزار تومان، قیمت دلار 30 هزار و 900 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 15 میلیون و 700 تومان و قیمت سکه طرح قدیم 14 میلیون و 700 هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 8 میلیون و 300 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 5 میلیون و 700 هزار تومان و سکه گرمی 2 میلیون و 900 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و 411 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و 874 هزار تومان و هر مثقال طلا 6 میلیون و 115 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

*** نرخ‌های درج شده در این خبر برای انواع طلا و سکه برگرفته از سایت اتحادیه و طلا و جواهر است.

گفتنی است، قیمت طلا، سکه و ارز در بازار طی روزهای نخست ابتدای هفته جاری نسبت به روزهای قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی اعمال تحریم‌های مجدد برخی بانک‌های ایرانی است، جو روانی حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار بوجود آید و دلار نیز از سد قیمتی 30 هزار تومان عبور کند.

به گزارش تسنیم،‌ در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار 30 هزار و 900 تومان، یورو 37 هزار تومان و درهم امارات 8 هزار و 500 تومان اعلام شده است.

در هفته‌های اخیر، تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

بانک مرکزی همچنین اعلام کرده از روز دوشنبه 21 مهرماه نیز روزانه 50 میلیون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اینکه سقف خرید بانک‌ها و صرافی ها در بازار متشکل ارزی را به 500 هزار دلار افزایش داده است.

فعالان بازار پیش بینی می کنند با ورود 50 میلیون دلار در بازار و افزایش سقف خرید صرافی‌ها در بازار متشکل، قیمت ارز کاهشی شود کمااینکه بعد از اعلام این خبر نیز دلار حدود هزار تومان کاهش یافت.

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی های بانکی نیز افزایش یافت؛ قیمت دلار برای اولین بار طی روز یکشنبه 20 مهر در صرافی‌های بانکی وارد کانال 31 هزار تومان شد؛ فعالان بازار براین باورند که رشد چشم‌گیر قیمت طلا و ارز و دلار واکنش هیجانی بازار به اقدام جدید آمریکا بود که 18 بانک ایرانی را در لیست تحریم های ثانویه خود قرار داد.

هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی ها با کاهش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل  30 هزار و 900 تومان و قیمت خرید دلار نیز 28 هزار و 650 تومان درج شده است.

ضمن اینکه قیمت فروش یورو نیز با کاهش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل معادل 36 هزار و 200 تومان و قیمت خرید یورو 33 هزار و 950 تومان تعیین شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می کند.// تسنیم

 

z1og_fefdjnd3y7qv

سکه ارزان شد // 28 مهر ساعت 15:30

با کاهش قیمت دلار و رسیدن آن به کانال ۳۰ هزار تومان قیمت سکه و طلا ارزان شد. طبق آخرین گزارش‌ها، قیمت دلار فردایی به ۳۰ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده؛ با این حال دلار نقدی در بازار ارز ۳۱۳۴۰ تومان قیمت خورده است.

طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران قیمت سکه نسبت به دیروز حدود ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد و امروز با قیمت ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد. قیمت طلای ۱۸ عیار نیز با افت ۵۷ هزار تومانی به قیمت یک میلیون و ۳۸۳ هزار تومان رسید.

همچنین امروز نیم سکه با ۴۰۰ هزار تومان کاهش با قیمت هشت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان داد و ستد شد. ربع سکه با افت ۲۵۰ هزار تومانی نیز با قیمت پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته شد. سکه گرمی با کاهش ۱۵۰ هزار تومان با قیمت دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شده است.// تجارت نیوز

 

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت طلا، سکه و دلار // 28 مهر ساعت 13:15

در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌میلیون و 443 هزار تومان، قیمت دلار 31 هزار و 900 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 16 میلیون و 150 تومان و قیمت سکه طرح قدیم 15 میلیون تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 8 میلیون و 900 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 6 میلیون تومان و سکه گرمی 3 میلیون تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و 443 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و 951 هزار تومان و هر مثقال طلا 6 میلیون و 290 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

گفتنی است، قیمت طلا، سکه و ارز در بازار طی روزهای نخست ابتدای هفته جاری نسبت به روزهای قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی اعمال تحریم‌های مجدد برخی بانک‌های ایرانی است، جو روانی حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار بوجود آید و دلار نیز از سد قیمتی 30 هزار تومان عبور کند.

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار 31 هزار و 900 تومان، یورو 37 هزار و 300 تومان و درهم امارات 8 هزار و 710 تومان اعلام شده است.

در هفته‌های اخیر، تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

 

بانک مرکزی همچنین اعلام کرده از روز دوشنبه 21 مهرماه نیز روزانه 50 میلیون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اینکه سقف خرید بانک‌ها و صرافی ها در بازار متشکل ارزی را به 500 هزار دلار افزایش داده است.

فعالان بازار پیش بینی می کنند با ورود 50 میلیون دلار در بازار و افزایش سقف خرید صرافی‌ها در بازار متشکل، قیمت ارز کاهشی شود کمااینکه بعد از اعلام این خبر نیز دلار حدود هزار تومان کاهش یافت.

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی های بانکی نیز افزایش یافت؛ قیمت دلار برای اولین بار طی روز یکشنبه 20 مهر در صرافی‌های بانکی وارد کانال 31 هزار تومان شد؛ فعالان بازار براین باورند که رشد چشم‌گیر قیمت طلا و ارز و دلار واکنش هیجانی بازار به اقدام جدید آمریکا بود که 18 بانک ایرانی را در لیست تحریم های ثانویه خود قرار داد.

هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی ها با کاهش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل 31 هزار و 850 تومان و قیمت خرید دلار نیز 29 هزار و 600 تومان درج شده است.

ضمن اینکه قیمت فروش یورو نیز با کاهش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل معادل 37 هزار و 300 تومان و قیمت خرید یورو 35 هزار و 50 تومان تعیین شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می کند.// تسنیم

z1og_fefdjnd3y7qv

نرخ دلار و یورو در صرافی بانک‌ها // 28 مهر ساعت 11:30

صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست‌وهشتم مهرماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۹ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۷ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شده است. همچنین قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۵ هزار و ۵۰ تومان است.

گفتنی است؛ ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.// ایلنا

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 28 مهر // ساعت 09:20

به نظر می‌رسد تا زمانی که ریسک انتخابات آمریکا وجود دارد، سکه‌بازان به‌راحتی حاضر به فروش نخواهند شد. سکه در صورتی به کانال ۱۵ میلیون تومانی باز می‌گردد که در روزهای آتی قیمت دلار افت بیشتری را تجربه کند. حتی اگر قیمت دلار زیر مرز ۳۲ هزار تومانی باقی بماند و رشد خاصی را تجربه نکند، سکه به مرور می‌تواند تحت فشار فروش قرار بگیرد.

اگر بعد از ماه صفر قیمت دلار کاهش یابد قیمت سکه و طلا هم افت خواهد کرد. نوسان قیمت دلار و اونس جهانی قیمت طلا و سکه را در بازار تحت تاثیر قرار داده است. از طرفی در بازارهای داخلی میزان عرضه و تقاضا نیز بر روند افزایش یا کاهش قیمت طلا اثر دارد.

به گفته تحلیل‌گران پایداری موقعیت طلا در سطح 1900 دلار در هر اونس می‌تواند آرامش قبل از طوفان باشد زیرا تا انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده تنها دو هفته دیگر باقی مانده است و بسیاری از سرمایه گذاران در میان اضطراب زیاد در بازار تصمیم گرفته‌اند که در حاشیه بازار باقی بمانند. افشین نبوی، معامله‌گر ارشد فلزات گران‌بها ام‌کی‌اس سوئیس گفت: «در حال حاضر ، هر اونس طلا احتمالاً در محدوده 1880 تا 1930 دلار باقی خواهد ماند. طلا، در حال حاضر، دلار و بورس را دنبال می‌کند. برای جدایی طلا از محدوده فعلی، سقف 1925 دلار یا کف 1880 دلار باید شکسته شود. احساسات بیشتر در جهت صعود قیمت این فلز است».

کشمکش محرک مالی

با وجود این که محرک اصلی طلا همچنان مذاکرات محرک‌های مالی ایالات متحده خواهد بود، به گفته تحلیلگران، در این مرحله تصویب بسته‌های محرک مالی ایالات متحده بعید به نظر می رسد. استیون منوچین وزیر خزانه‌داری به نانسی پلوسی، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان گفت که دونالد ترامپ شخصاً رضایت جمهوری خواهان سنا را در مورد هر توافقی که حاصل شود جلب خواهد کرد. با این حال، میچ مکانل رهبر اکثریت سنا این حرف را رد کرد و اظهار داشت که قادر به قانع کردن اعضای جمهوری خواه سنا جهت تصویب بسته بزرگ‌تر نخواهد بود.

طلا برنده انتخابات آمریکا

کوین گرادی رئیس فیونیکس فیوچرز اند آپشنز اظهار کرد: همان‌طور که ضعف ارزها طلا را به سمت بالا می‌برد، بیت کوین نیز به عنوان یک سرمایه گذاری جایگزین شروع به افزایش می‌کند. دلار آمریکا ارز ذخیره جهان است و وقتی ارزش آن کاهش می‌یابد، باعث افزایش قیمت طلا می‌شود. چه قبل از انتخابات و چه بعد از آن، سرانجام محرک‌های مالی به تصویب خواهد رسید زیرا هر دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری نیاز به تزریق پول بیشتر دارند. «صرف نظر از اینکه کدام نامزد ریاست جمهوری انتخاب شود ، طلا در نهایت بالاتر خواهد رفت. هر دو نامزد هزینه خواهند کرد و این برای طلا را بسیار گاوی خواهد کرد. در نتیجه من انتظار دارم طلا تا پایان سال به 2000 دلار صعود کند».

دانیال پاویلونیس کارگزار ارشد کالاهای آرجی‌او فیوچرز می‌گوید: اگرچه هزینه‌های ترامپ در صورت پیروزی تأثیر مستقیم‌تری بر طلا خواهد داشت اما جو بایدن بیشتر از ترامپ هزینه خواهد کرد بنابراین برنامه اقتصادی هر دو نامزد برای طلا خوب خواهند بود. پاویلونیس گفت: روند صعودی طلا همچنان ادامه خواهد یافت و در انتخابات بیشتر صعود خواهد کرد. طلا ممکن است پس از اعلام نتیجه انتخابات رکوردهای جدیدی نیز کسب کند. نظر من در ابتدای سال جدید میلادی قیمت طلا 2300 دلار بود. این احتمال وجود دارد که قیمت طلا هنوز هم به این قیمت برسد.

افزایش مبتلایان کووید 19

به گفته تحلیل‌گران، به دلیل ترس از دور قرنطینه جدید و ضربه آن به وضعیت اقتصادی، محرکی دیگری که سرمایه‌گذاران را به خرید طلا خواهد کشاند افزایش مجدد مبتلایان کووید 19 در سراسر جهان است. هان تان، تحلیل‌گر بازار اف‌اکس‌تی‌ام می‌گوید: موج‌های جدید شیوع می‌‌تواند به بهبود اقتصادی ضربه بزند یا به‌طور کلی اوضاع اقتصادی را وخیم‌تر کند و این اتفاق به نفع دارایی‌های امن مانند طلا خواهد بود.

معضلی که دولت‌ها در سراسر جهان با آن روبرو هستند گشایش اقتصادی یا قرنطینه است. از طرفی، گشایش زودتر اقتصاد می تواند منجر به این شود که دولت‌ها مجبور شوند قفل شدیدتری اعمال کنند، از طرفی دیگر عدم گشایش اقتصاد کافی به معنای توقف در بهبود اقتصادی است.

ناآرامی انتخابات 2020

یک دلیل وجود دارد که قبل از انتخابات اضطراب زیادی دامن بازار را بگیرد، بزرگ‌ترین خطر موجود این خواهد بود که نتایج انتخابات جدال برانگیز باشد. سبب ناآرامی های داخلی شود که به بورس آمریکا و در نتیجه به قیمت طلا صدمه خواهد زد. رونا اوکانل تحلیل‌گر استون‌اکس هشدار داد: در صورت فروش چشمگیر بازارهای سهام قبل یا بعد از انتخابات ، طلا نیز صدمه خواهد دید زیرا سرمایه گذاران نقدینگی را افزایش می دهند. این حرکت اما به احتمال زیاد اقدامی موقتی خواهد بود. «اما مطمئناً همان‌طور که در سقوط فوریه تا مارس سال جاری مشهود بود، کاهش طلا بسیار کمتر از سهام خواهد بود و با سرعت بیشتری نیز جبران می‌شود».

وضعیت سیاسی ایالات متحده در طی این انتخابات بسیار قطبی باقی مانده است. علاوه بر این، سردرگمی‌های کووید 19 در مورد رأی گیری های پستی وجود دارد. سوال پر آشوب این خواهد بود که آیا در صورت پیروزی بایدن، ترامپ نتایج را می‌پذیرد؟// تجارت نیوز

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 27 مهر // ساعت 20:00

در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۴۶۹ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۶ میلیون و ۳۰۰ تومان و قیمت دلار ۳۱ هزار و ۹۰۰ تومان است.

هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌میلیون و 469 هزار تومان، قیمت دلار 31 هزار و 900تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 16 میلیون و 300 تومان و قیمت سکه طرح قدیم 14 میلیون و 700 هزار تومان است.

*** نرخ‌های درج شده در این خبر برای انواع طلا و سکه برگرفته از سایت اتحادیه و طلا و جواهر است.

گفتنی است، قیمت طلا، سکه و ارز در بازار طی امروز نسبت به روزهای قبل با افزایش نسبیهمراه شده‌اند.

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار 31 هزار و 900 تومان، یورو 37 هزار و 500 تومان و درهم امارات 8 هزار و 750 تومان اعلام شده است.

تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای، آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی‌های غیربانکی و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی های بانکی نیز افزایش یافت؛ قیمت دلار برای اولین بار طی روز یکشنبه 20 مهر در صرافی‌های بانکی وارد کانال 31 هزار تومان شد؛ فعالان بازار براین باورند که رشد چشم‌گیر قیمت طلا و ارز و دلار واکنش هیجانی بازار به اقدام جدید آمریکا بود که 18 بانک ایرانی را در لیست تحریم های ثانویه خود قرار داد.

هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی ها با افزایش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل 31 هزار و 950 تومان و قیمت خرید دلار نیز 29 هزار و 700 تومان درج شده است.

ضمن اینکه قیمت فروش یورو نیز با افزایش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل معادل 37 هزار و 450 تومان و قیمت خرید یورو 35  هزار و 200 تومان تعیین شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می کند.

گفتنی است، با افزایش بیش از 3 هزار تومانی قیمت ارز در صرافی های بانکی و کاهش اختلاف قیمت ارز بازار آزاد و رسمی، بانک مرکزی ممنوعیت فروش ارز سهمیه ای را به هر کارت ملی برداشت؛ بنابراین صرافی ها به هر کارت ملی یک بار در سال 2200 دلار ارز سهمیه‌ای می فروشند. پیش از این با دستور بانک مرکزی فروش ارز سهمیه‌ای موقتاً در صرافی های بانکی متوقف شده بود.// تسنیم

z1og_fefdjnd3y7qv

نیم سکه وارد کانال 9 میلیون تومان شد! // 27 مهر ساعت 13:00

در حالی که سکه تمام بهار آزادی با 16 هزار تومان افزایش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته به 16 میلیون و 349 هزار تومان رسیده است، نیم سکه اما با افزایش 100 هزار تومانی وارد کانال 9 میلیون تومان شد. 

قیمت طلا اما روندی متفاوت را طی کرد و کاهش 18 هزار تومانی یافت. 

z1og_fefdjnd3y7qv

دلار 32 هزار تومان شد // 27 مهر ساعت 12:00

نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز یکشنبه برای دومین بار اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار و یورو نسبت به دقایقی قبل افزایش یافت و نرخ دلار به رقم ۳۲ هزار تومان رسید.

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی، ۳۲۰۰۰ تومان اعلام شد. همچنین این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۹۷۵۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت دلار در بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان قیمت خورده است.//صرافی ملی

z1og_fefdjnd3y7qv

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 27 مهر 99 چقدر بود؟ // ساعت 09:00

در آخرین روز هفته، دلار به کانال ۳۲ هزار تومانی وارد شد. روز پنج‌شنبه، دلار ۳۵۰ تومان افزایش یافت و به بهای ۳۲ هزار و ۱۰۰ تومان رسید. با این افزایش، میزان بازدهی دلار طی یک هفته به بالای ۸ درصد رسید. بازدهی زیاد سکه و دلار در هفته گذشته، نگاه‌ها را به روند این دو دارایی ارزشمند در هفته‌جاری خیره کرده است؛ ‌خصوصا آنکه در همین بازه زمانی، بازار سهام جذابیت خاصی از خود نشان نداد و شاخص کل بورس کمی بیش از یک درصد رشد کرد.

عبور از مرز مقاومتی ۳۰ هزار تومان

یکی از عواملی که افزایشی‌های بازار را به رشد بیشتر قیمت امیدوار کرده است، عبور دلار از مرز مقاومتی مهم ۳۰ هزار تومانی بود. این ارز درآخرین روز هفته توانست مقاومت ۳۲ هزار تومانی را هم از پیش رو بردارد. شکست سطوح مقاومتی، خریداران فنی را به رشد بیشتر قیمت امیدوار کرده است و به احتمال زیاد،‌ آنها در ابتدای هفته به‌صورت پله‌ای خریدهای خود را بالا می‌برند. با این حال، گروهی از فعالان باور دارند، بازارساز هم در این نقاط انگیزه بالاتری برای فروش ارز دارد.

به گفته آنها، بالای مرز ۳۰ هزار تومانی مکانی است که بازارساز می‌تواند با عرضه ارز کمتر زمینه تغییر جهت قیمت‌ها را فراهم کند. در کنار این، پایین بردن دلار در زمانی که نوسان گیران بر طبل افزایش قیمت می‌کوبند، می‌تواند عده زیادی را متضرر کند و دلارهای بالا خرید را روی دستشان بگذارد.

این اتفاق می‌تواند موجب شود که در آینده کوتاه حداقل بازار از افزایش نوسان تا حدی در امان باشد. با این حال، باید دید بازارساز در هفته‌جاری تصمیم می‌گیرد که مداخله شدیدتری در بازار کند یا این مداخله را به هفته‌های بعد موکول خواهد کرد. هفته گذشته بازارساز عرضه اسکناس در بازار متشکل را کلید زد و چندان مورد استقبال خریداران قرار نگرفت. باید دید در هفته‌جاری به تقاضای حواله‌ای به چه شکل پاسخ داده خواهد شد.// تجارت نیوز

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied