شمانیوز
شما نیوز

در هفتمین نشست اعضای کمیته صیانت از اراضی ملی و دولتی سازمان منطقه آزاد قشم اعلام شد

رفع تصرف 255 هکتار از اراضی ملی و دولتی قشم به ارزش 5100میلیارد ریال

هفتمین نشست اعضای کمیته صیانت از اراضی ملی و دولتی سازمان منطقه آزاد قشم به ریاست رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان و با حضور معاونین و مدیران سازمان شامگاه چهارشنبه در محل مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم؛ در این نشست عملکرد یگان حفاظت از اراضی ملی و اجرائیات این سازمان ، اقدامات و برنامه های پیش رو و  موانع و مشکلات فرا رو این یگان به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پیشنهادات و راهکارهایی درخصوص آنها ارائه شد.

مسئول یگان حفاظت از اراضی ملی و اجرائیات سازمان منطقه آزاد قشم و دبیر این کمیته در ابتدای نشست به تشریح عملکرد این یگان از ابتدای سال جاری تاکنون پرداخت و گفت: در این مدت افزون بر 255هکتار از اراضی ملی و دولتی جزیره قشم به ارزش تقریبی 5100 میلیارد ریال رفع تصرف شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال 98 به لحاظ مساحت بیش از 1500درصد و به لحاظ ارزش 3875 درصد رشد داشته است.

مصطفی مازندرانی همچنین از موضوع تصرف اراضی ملی و دولتی در مجتمع اقامتی، تفریحی و گردشگری ساحل طلایی قشم (پلاژ سیمین) به عنوان یکی از مباحث مهم این نشست نام برد و افزود: بخشی از این اراضی و مستحدثات موجود در آن در حریم 60متری ساحل و بخشی در اراضی ملی و مرز فی مابین اراضی واگذار شده و این حریم واقع شده و بخشی نیز دارای سند مالکیت قانونی است.

وی اتخاذ تصمیم درخصوص اراضی تصرفی یک شرکت پرورش میگو را از دیگر مباحث این نشست اعلام کرد و یادآور شد: با همکاری مدیریت شهرسازی و معماری و اداره ژئوماتیک و جی آی اسی غالب بررسی های فنی در خصوص میزان تصرفات صورت گرفته در این شرکت انجام و طی هفته ی آینده بخش پیاده سازی میدانی آن اجرایی خواهد شد.

مسئول یگان حفاظت از اراضی ملی و اجرائیات سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: کلیه مستندات مربوط به تصرفات شرکت مذکور جهت تشکیل پرونده به مدیریت حقوقی و قراردادهای سازمان ارسال و پس از اخذ مجوز قضایی نسبت به رفع تصرف و اعاده وضع به حال سابق اقدام خواهد شد.

به گفته مازندرانی موضوع پاسخ به استعلامات مربوط به مالکیت، واگذاری و طرح در کمیسیون ماده 3 از سوی مدیریت املاک و مستغلات سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست بررسی و مقرر شد هرگونه اقدام از سوی یگان حفاظت از اراضی ملی و اجرائیات سازمان طبق پاسخ کتبی این مدیریت انجام شود.

گفتنی است در این نشست معاونین فنی و عمرانی و توسعه مدیریت سازمان، مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل، مدیر حقوقی و قراردادها، مدیر امور درگهان و منطقه ویژه اقتصادی قشم، سرپرست مدیریت املاک و مستغلات، سرپرست مدیریت شهرسازی و معماری، مدیر پشتیبانی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل و تعدادی از کارشناسان سازمان منطقه آزاد قشم حضور داشتند و حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان نیز دستورات و راهکارهایی را در خصوص مباحث مطروحه در این نشست صادر و ارائه کرد.

 

  • 2
  • 2M0A1802
  • 2M0A1872
  • 2M0A1909
  • 2M0A184111
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied