شمانیوز

در پی شکستگی استک کائوپر کوره بلند شماره 2 ذوب آهن اصفهان که با تدبیر و خلاقیت تلاشگران این شرکت منجر به توقف تولید نشد ، عملیات بازسازی این تجهیز آغاز گردید .

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان؛ منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان از روند بازسازی این تجهیز بازدید نمود و بر انجام سریع این عملیات بدون توقف تولید ، تاکید کرد .

مهرداد تولائیان معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت : باتوجه به ضرورت عدم توقف در تولید شرکت ،  بازسازی استک کائوپر های کوره بلند ، در کوتاه­ترین زمان ممکن همزمان با بهره­ برداری از کائوپرها و همچنین کوره ­بلند شماره 2  در دستور کار قرار گرفت .

وی افزود : از آنجائیکه در این منطقه علاوه بر حرارت و گرما؛ گازهای سمی نیز وجود داشت لازم بود تا مسیر دودکش از لوله مکنده PCI برای حذف این گازها و حرارت جدا شده تا شرایط ایمن برای آغاز تعمیرات فراهم گردد . این اقدام در شرایط بهره ­برداری از کوره­ بلند شماره 2 غیر ممکن بود به همین علت انجام عملیات مسدودسازی مسیر دودکش در اولین توقف طبق برنامه کوره بلند برنامه­ ریزی گردید تا وقفه­ ای در روند تولید ایجاد نگردد.

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان اظهار داشت :  با برنامه­ ریزی دقیق ،آماده ­سازی متریال و شرایط ایمن در توقف طبق برنامه کوره ­بلند شماره 2، عملیات نسوزکاری و گانیگ با موفقیت انجام و مسیر دودکش از لوله مکنده PCI جدا گردید . بدین ترتیب از ورود حرارت و گازهای سمی به محوطه جلوگیری به عمل آمد و استک کائوپرهای شماره 2 برای آغاز تعمیرات مکانیکی و نسوز آماده شد .

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied