شمانیوز

یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت:افزایش نرخ ارز تا یک رقم مشخص کشش دارد و یک جا ترمز آن توسط مردم کشیده می شود و این روزها شاهد این اتفاق هستیم.

احمد جانجان کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار، درباره علت روند نزولی نرخ ارز طی روزهای اخیر, اظهار کرد:کاهش اخیر نرخ ارز  به میزان افزایش فروش نفت به ایران  و آزادسازی منابع دلاری  در عراق ارتباط دارد.افزایش نرخ ارز تا یک رقم مشخص کشش دارد و یک جا ترمز آن توسط مردم کشیده می شود؛ به طوری که این روزها شاهد کاهش نرخ دلار در بازار هستیم.

 وی ادامه داد:طی چند روز گذشته شاهد نوسان نرخ ارز در کشور  هستیم، اگر نرخ ارز به زیر ۲۸ هزار تومان برسد, می تواند پیش بینی کرد که به کانال ۲۲ تا ۲۶ هزار تومان نیز  ورود کند.

این کارشناس مسائل اقتصادی بیان کرد:بازار ارز بازاری با ریسک بالا است.نتیجه انتخابات آمریکا  روی قیمت دلار تاثیر می گذارد. اگر " بایدن" رئیس جمهور آمریکا شود, قیمت ارز متعادل خواهد شد و اگر ترامپ رئیس جمهور بماند شرایط بازار دلار سخت ترمی شود.

جانجان اظهار کرد: اگر نرخ ارز بتواند در قیمت فعلی ثابت بماند و نوسانات کمتری داشته باشد، می‌توان انتظار داشت که به کانال ۲۴ تا ۲۲ هزار تومان راه پیدا کند.کاهش تنش‌ها و توافق ۲۵ ساله چین از مواردی هستند که می‌توانند بر اقتصاد ایران تاثیر بگذارند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه