شمانیوز

در منطقه آزاد قشم برگزار شد؛

رییس اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم گفت: این دوره، چهارمین آزمون عملی وتئوری صنایع دستی در سال جاری است که در رشته زری بافی برای نخستین بار است که برگزار می شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، نسرین ملازم ادامه داد: 11 هنرمند قشمی امروز سه شنبه 6 آبان ماه، با حضور در اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم در نخستین آزمون عملی و تئوری رشته زری بافی شرکت کردند.

وی تاکید کرد: برای هنرمندانی که در آزمون‌های برگزار شده موفق شوند، کارت صنایع‌دستی صادر می‌شود.

 به گفته ملازم، اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم قصد دارد باهدف تسهیل فرآیند برگزاری آزمون و صدور کارت صنایع دستی، با اعزام کارشناسان خود به روستاهایی که بیش از 15 هنرمند متقاضی دارند، ، آزمون را در محل روستا برگزار نماید.

وی افزود: روستای سلخ نخستین روستایی است که با بیش از ٢٠متقاضی برای شرکت در آزمون رشته های گلابتون دوزی، زری بافی و خوس دوزی، میزبان برگزاری آزمون بعدی خواهد بود.

رییس اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم در پایان عنوان داشت: خوشبختانه استقبال برای حضور در این آزمون ها و دریافت کارت صنایع دستی بین هنرمندان قشمی بسیار بالاست.

شایان ذکر است، هنرمندان قشمی دارای کارت صنایع دستی و مجوز فعالیت در این حوزه، می توانند خود را بیمه تامین اجتماعی کرده و یا اقدام به دریافت وام، ثبت شرکت تعاونی و موسسه صنایع دستی و دریافت مجوز تاسیس کارگاه و فروشگاه کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
تبلیغات متنی

روی خط رسانه