شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 99/08/10 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 99/08/10 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت سکه 13 میلیون شد // 10 آبان ساعت 13:00

قیمت هر سکه تمام بهار آزادی 13 میلیون و 300 هزار تومان شد و با افت بیش از 800 هزار تومان همراه شده است. در جریان معاملات امروز شنبه ۱۰ آ بان در بازار آزاد، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

بر این اساس هم اکنون نرخ سکه طرح جدید ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۸۷۹ دلار و ۵۱ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۱ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۴۷ تومان است./مهر

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 10 آبان // ساعت 10:00

برگزاری انتخابات آمریکا، پیش‌بینی کاهش قیمت طلا، اعلام بسته جدید ارزی توسط رئیس کل بانک مرکزی و تحریم هشت شرکت فعال بخش پتروشیمی شاید چهار سیگنال مهم بازار ارز در اولین روز هفته باشد.

در بین این چهار سیگنال شاید فقط تحریم جدید بتواند به میزان محدودی تقاضا در بازار ارز را تحریک کند و احتمالا هم این عامل نتواند بر سه عامل دیگر غلبه کند.

نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر هم به تجارت‌نیوز گفته است: با توجه به انتخابات آمریکا در هفته آینده از یک طرف و کاهش طلای جهانی و قیمت دلار، به نظر می‌رسد قیمت طلا و سکه کاهشی باشد.

علاوه بر این، رئیس کل بانک مرکزی گفته است: عرضه ارز در سامانه نیما به سرعت افزایش یافته و جزئیات بسته جدید ارزی صادرات و واردات هفته آینده اعلام می‌شود.

سهراب اشرفی درباره وضعیت احتمالی بازار در هفته پیش رو به تجارت‌نیوز گفته است: احتمالا از شنبه تا چهارشنبه شرایط مانند هفته‌ای که گذشت خواهد بود. در هفته‌ای که گذشت دستگیری برخی فعالان معاملات فردایی توانست کمی در کاهش قیمت‌ها موثر واقع شود، اگر پلیس فتا این اقدام را ادامه دهد و جلوی معاملات فردایی گرفته شود شرایط ممکن است بهتر هم شود.

او ادامه می‌دهد: به هر صورت اگر در سه روز شنبه، یک‌شنبه و دوشنبه همچنان نظرسنجی‌ها بایدن را جلوتر نشان دهد روال هفته گذشته ادامه خواهد یافت و حتی ممکن است قیمت دلار مقداری جزئی کاهش پیدا کند تا به نرخ نیما نزدیک‌تر شود.

در همین مورد رویا ذبیحی‌سامانی، مدیرپرتفوی مشاورسرمایه‌گذاری مدبران هما هم در دنیای اقتصاد پیش‌بینی کرده است: انتخاب بایدن، امید به توافق با آمریکا، رفع تحریم‌ها، کاهش انتظارات تورمی و برگشت ثبات به اقتصاد ایران را افزایش می‌دهد، موجب ثبات نرخ ارز و حتی کاهش آن به سمت اعداد تعادلی می‌شود. درصورت بازگشت به برجام، ارز حاصل از صادرات نفتی به کشور برگشته و دست بانک‌مرکزی برای کنترل ارز بازتر می‌شود. علاوه بر این موارد، رفع تحریم موجب افزایش فروش نفت ایران و تامین کسری بودجه و عدم نیاز به چاپ اسکناس یا افزایش نرخ اوراق بدهی می‌شود. در صورت انتخاب ترامپ، ناامیدی از بهبود شرایط آتی و ریسک سیاسی افزایش پیدا کرده و ادامه اوضاع بد اقتصادی، از جمله تراز تجاری منفی، عدم دسترسی به منابع ارزی و ممکن نبودن صادرات نفت و کاهش امید به توافق، موجب رشد نرخ ارز می‌شود. در کنار نتایج انتخابات آمریکا، در صورتی که ایرادات اساسی مثل رشد نقدینگی و کسری بودجه، کنترل نشود، وضعیت ارز سامان پیدا نمی‌کند و بدون رفع تحریم‌ها در کوتاه‌مدت نمی‌توان افقی بلندمدت را برای اقتصاد متصور بود.// تجارت نیوز

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

قیمت جهانی طلا 9 آبان // ساعت 23:00

در حالی که افزایش موارد جهانی ابتلا به کرونا و نگرانی ها از تنش آلود شدن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سبب افزایش تقاضا برای خرید طلا شده است، قیمت فلز زرد پس از کاهش قابل توجه در روز قبل، امروز شاهد افزایش بود.

در حالی که افزایش موارد جهانی ابتلا به کرونا و نگرانی ها از تنش آلود شدن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سبب افزایش تقاضا برای خرید طلا شده است، قیمت فلز زرد پس از کاهش قابل توجه در جلسه قبل امروز شاهد افزایش بود، هرچند تقویت دلار مانع از افزایش بیشتر قیمت طلا شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.31 درصد افزایش به 1882 دلار و 93 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر با 0.20 درصد افزایش به 1883 دلار رسید.

برایان لن، تحلیلگر ارشد موسسه گلدسیلور سنترال گفت، وضعیت تنش آلود رقابت های انتخاباتی در آمریکا و نرخ پایین بهره موجب تقویت جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذارن شده است.

وی افزود، سرمایه گذاران در حال استفاده از فرصت کاهش قیمت های روز چهارشنبه برای خرید طلا هستند.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در 5 روز آینده، جو بایدن نامزد دموکرات در نظرسنجی های سراسری از دونالد ترامپ جلوتر است، اما در ایالت های تعیین کننده ای که می توانند سرنوشت فرد پیروز را تعیین کنند، رقابت تنگاتنگ تر است.

ایلیا اسپیواک تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس گفت: «اگر بایدن پیروز شود و نتیجه انتخابات به روشنی اعلام شود، این به نفع بازار طلا خواهد بود، زیرا انتظار این است که با پیروزی نامزد دموکرات سیاست های محرک اقتصادی بیشتری به اجرا گذاشته شود و ارزش دلار تضعیف شود.»

نگرانی ها از روند ترمیم اقتصاد جهانی سبب شده تا بازارهای جهان طی روزهای اخیر شاهد افت شاخص ها باشند. کشورهای اروپایی اخیرا محدودیت های بیشتری را برای جلوگیری از گسترش موج دوم کرونا به اجرا گذاشته اند.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب امروز در نزدیکی بالاترین رقم یک هفته اخیر که دیروز به ثبت رسیده بود ثابت ماند.// تسنیم

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت جهانی طلا جمعه 9 آبان // ساعت 12:15

در حالی که افزایش موارد جهانی ابتلا به کرونا و نگرانی‌ها از تنش آلود شدن انتخابات ریاست جمهوری امریکا سبب افزایش تقاضا برای خرید طلا شده است، قیمت فلز زرد پس از کاهش قابل توجه در جلسه قبل امروز شاهد افزایش بود، هرچند تقویت دلار مانع از افزایش بیشتر قیمت طلا شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۱ درصد افزایش به ۱۸۸۲ دلار و ۹۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۲۰ درصد افزایش به ۱۸۸۳ دلار رسید.

برایان لن، تحلیلگر ارشد موسسه گلدسیلور سنترال گفت، وضعیت تنش آلود رقابت‌های انتخاباتی در امریکا و نرخ پایین بهره موجب تقویت جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذارن شده است.

وی افزود، سرمایه‌گذاران در حال استفاده از فرصت کاهش قیمت‌های روز چهارشنبه برای خرید طلا هستند.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری امریکا در ۵ روز آینده، جو بایدن نامزد دموکرات در نظرسنجی‌های سراسری از دونالد ترامپ جلوتر است، اما در ایالت‌های تعیین کننده‌ای که می‌توانند سرنوشت فرد پیروز را تعیین کنند، رقابت تنگاتنگ تر است.

ایلیا اسپیواک تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس گفت: «اگر بایدن پیروز شود و نتیجه انتخابات به روشنی اعلام شود، این به نفع بازار طلا خواهد بود، زیرا انتظار این است که با پیروزی نامزد دموکرات سیاست‌های محرک اقتصادی بیشتری به اجرا گذاشته شود و ارزش دلار تضعیف شود.»

نگرانی‌ها از روند ترمیم اقتصاد جهانی سبب شده تا بازارهای جهان طی روزهای اخیر شاهد افت شاخص‌ها باشند. کشورهای اروپایی اخیرا محدودیت‌های بیشتری را برای جلوگیری از گسترش موج دوم کرونا به اجرا گذاشته‌اند.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب امروز در نزدیکی بالاترین رقم یک هفته اخیر که دیروز به ثبت رسیده بود ثابت ماند.// گسترش نیوز

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

آخرین قیمت طلا و سکه جمعه 9 آبان // ساعت 12:00

آخرین قیمت‌ها حاکی از این است که قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۳ میلیون تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۳ میلیون و ۵۵۲ هزار تومان در بازار طلا و سکه بوده است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸ روز گذشته، در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۲۴۱ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، هفت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۶۴۰ هزار تومان است.// تجارت نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied