شمانیوز

احسان طایفی مدیرروابط عمومی و اموربین الملل شرکت بیمه حکمت در یادداشتی با اشاره تقریبی به اینکه 80 درصد بدنه صنعت بیمه را شبکه فروش آن تشکیل می دهد، آورده است: «اگر آمار خانواده بزرگ صنعت بیمه را حدود هفتاد هزار نفر در نظر بگیریم، در این صورت 56 هزار نفر در شبکه فروش بیمه ها در حال فعالیت هستند که با این مقدمه می توان گفت صعودی یا نزولی شدن منحنی فروش بیمه به شکل قابل توجهی بسته به توان فروشندگان محصولات بیمه است.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بیمه حکمت؛ شبکه فروش در هر شرکت بیمه باید مسلح به شناخت مزیت های نسبی و یا مطلق شرکت خود باشد و این اصل مهم در کنار اصول و قواعد کلی بازاریابی مدنظر قرار گیرد. آنچه این روزها به عنوان اصول انگیزشی در فروش بیمه نامه مورد توجه قرار گرفته است، تنها بخشی از نیازهای شبکه فروش را تامین می کند و در مقایسه با شناخت مزیت ها در اولویت های بعدی قرار دارد.

 

تاثیر ارتقاء دانش فنی نمایندگان در فروش بیمه‌ها

بدیهی است که حتی مفاهیمی چون اقناع و متقاعد سازی خریدار بیمه و شیوه های ارتباط با افکار عمومی نیز باید متناسب با ظرفیت مخاطبان هر شرکت بیمه به کار بسته شود. البته می توان فراتر از آن نیز باید اینگونه بیان کرد که مزیت های هر شرکت بیمه با توجه به دانش فنی بیمه ای شبکه فروش قطعاً بیش از بکارگیری ابزارهای تکنولوژیک کارایی خواهد داشت.

با توجه به این نکات چند سوال اصلی قابل طرح است. فروشنده بیمه حکمت مخاطب خود و ویژگی های پرسنل ارتش و خانواده های آنها را چقدر می شناسد و تا چه اندازه ابزارها و تجهیزات نظام مند این شبکه را برای پوشش بیمه ای شناسایی کرده است؟ یا واژگان و ادبیات، تیپولوژی و کلمات کلیدی تاثیرگذار برای فروش بیمه نامه به مخاطبان خاص تا چه میزان بازشناسی شده است و شیوه های اقناع و تاثیرگذاری برآنان برای فروش بیمه هایی نظیر بیمه عمر چیست؟

برای پاسخ به این سوالات باید ظرفیت های موجود را مورد ارزیابی قرار داد و از آن در فرآیند بازاریابی بهره گرفت. نمایندگان گروه فروش شرکت بیمه حکمت باید بدانند این شرکت از نظر ظرفیت مجاز نگهداری ریسک، در آمارهای سال 98 با رقم 355،977 میلیون ریال نسبت به برخی از شرکت های دیگر بیمه وضعیت مناسبی را دارد.

 

موفقیت بیمه حکمت در فروش بیمه‌های زندگی در بازار بیمه

این رقم که براساس ارقام مندرج در آخرین صورت های مالی حسابرسی شده معادل 20 درصد مجموع سرمایه پرداخت شده به علاوه اندوخته ها و ذخایر فنی سهم نگهداری شرکت ها است، نشان از این دارد که شبکه فروش باید از این مزیت بیشتر استفاده کند. همچنین توانیی این شرکت در اقداماتی نظیر مشارکت در بیمه های باربری با بیمه مرکزی می تواند تصویری از توانمندی این شرکت ارائه کند و در نتیجه موجب اتکای بیشتر شبکه فروش و نمایندگان بیمه حکمت که تحت پوشش آن فعالیت دارند، شود.

نقش بیمه حکمت در پوشش بیمه های زندگی و افزایش سهم از پرتفوی بیمه زندگی در بازار بیمه که در 5 سال اخیر هرساله 2،5 واحد درصد افزایش یافته است، باید برای شبکه فروش بیمه های عمر روشن باشد. مزیت فروش بیمه عمر به مخاطبان خاص نظیر خانواده بزرگ ارتش که از نظر جامعه شناسی و مشتغل دارای ویژگی های شناخته شده ای هستند، ایجاب می کند نمایندگان فروش این شرکت برای فروش هر نوع بیمه نامه به ویژگی های این مخاطبان توجه کند».

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied