شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه 99/08/11 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه 99/08/11 + تغییرات

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

z1og_fefdjnd3y7qv

ارزان شدن طلا و ارز در بازار امروز 11 ابان // ساعت 12:15

 

در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک‌میلیون ۱۷۷ هزار تومان، قیمت دلار ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۲ میلیون تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۱۷۷ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴ عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۵۶۶ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

*** نرخ‌های درج شده در این خبر برای انواع طلا و سکه برگرفته از سایت اتحادیه و طلا و جواهر است.

گفتنی است، قیمت طلا، سکه و ارز در بازار طی روز‌های نخست ابتدای هفته جاری نسبت به روز‌های قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی اعمال تحریم‌های مجدد برخی بانک‌های ایرانی است، جو روانی حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار بوجود آید و دلار نیز از سد قیمتی ۳۰ هزار تومان عبور کند.

به گزارش تسنیم، در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان، یورو ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان و درهم امارات ۷ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شده است.

در هفته‌های اخیر، تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی‌ها در صرافی‌های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

بانک مرکزی همچنین اعلام کرده از روز دوشنبه ۲۱ مهرماه نیز روزانه ۵۰ میلیون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اینکه سقف خرید بانک‌ها و صرافی‌ها در بازار متشکل ارزی را به ۵۰۰ هزار دلار افزایش داده است.

فعالان بازار پیش بینی می‌کنند با ورود ۵۰ میلیون دلار در بازار و افزایش سقف خرید صرافی‌ها در بازار متشکل، قیمت ارز کاهشی شود کمااینکه بعد از اجرای این سیاست طی چند روز قیمت دلار حدود ۴ هزار تومان کاهش یافت.

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی‌های بانکی نیز افزایش یافت؛ قیمت دلار برای اولین بار طی روز یکشنبه ۲۰ مهر در صرافی‌های بانکی وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد؛ فعالان بازار براین باورند که رشد چشم‌گیر قیمت طلا و ارز و دلار واکنش هیجانی بازار به اقدام جدید آمریکا بود که ۱۸ بانک ایرانی را در لیست تحریم‌های ثانویه خود قرار داد.

البته از روز‌های گذشته مدار بازار ارز نزولی شده و برهمین اساس هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی‌ها با کاهش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت فروش یورو نیز با کاهش معادل ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومان اعلام شده است.

گفتنی است، برخلاف روز‌های قبل از روز چهارشنبه ۷ آبان قیمت خرید دلار و یورو از سایت صرافی ملی حذف شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.// تسنیم

 

بروز رسانی: ‌یک‌شنبه 11  آبان 11:15

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

26  هزار و 700   

قیمت دلار (بازار آزاد)

26  هزار و 800

قیمت یورو (صرافی بانکی)

31 هزار و 150

قیمت یورو (بازار آزاد)

31 هزار و 200

قیمت درهم

7 هزار و 300

قیمت پوند

36 هزار و 300

بروز رسانی: یک‌شنبه 11 آبان ساعت 11:15

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  12 میلیون

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

12 میلیون و 600 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

7 میلیون

قیمت ربع سکه بهارآزادی

4 میلیون و 700 هزار

قیمت سکه گرمی

2 میلیون و 650 هزار

بروز رسانی: ‌‌‌یک‌شنبه 11 آبان ساعت 11:15

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 177 هزار

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 566 هزار

مثقال طلا

5 میلیون و 100 هزار

انس طلا(دلار)

1879.6

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 11 آبان  // ساعت 09:00

سکه با کاهش روزهای اخیر دلار، بیشتر در موقعیت فروش به سر برده است و وارد انتهای کانال 12 میلیون تومانی شده است.

در معاملات پشت خطی هر دو دارایی موج فروش مشخص بود. سکه بازان سعی داشتند، سکه را به زیر 12 میلیون و 500 هزار تومان ببرند و در بازار ارز هم نیروهای فروشنده به دنبال دلاری بودند که زیر 26 هزار و 500 تومان به فروش برود. بااین‌حال با توجه به اینکه در روزهای اخیر حجم معاملات بسیار پایین بود و خریدوفروش زیادی انجام نمی‌شد، می‌توان انتظار معامله‌های غیرمنتظره ونوسانی را بازار پیش روی خودش داشته باشد. سکه و دلار هر دو به‌واسطه کاهش شدید عمق بازار به‌راحتی می‌توانند با جوسازی روانی از نقاط حمایتی پایین‌تر بروند؛ ولی مسئله این است که باوجود ضعف تقاضا، صف فروش زیادی نیز در بازار وجود ندارد.

آخرین نظرسنجی هفتگی طلا کیتکو در هفته انتخابات آمریکا نشان می‌دهد، در حالی که سرمایه‌گذاران وال‌استریت نسبت به طلا صعودی هستند، سرمایه گذاران خرده‌فروش رویکردی محتاطانه اتخاذ کرده‌اند. در میان تحلیلگران وال استریت، بسیاری به وضعیت بازار‌ها در سوی دیگر انتخابات چشم دوخته‌اند. این تحلیل‌گران معتقدند بعد از انتخابات آمریکا، مجدداً نقش اصول بلند مدت اقتصادی، نیاز به محرک‌های مالی و شدت‌گیری شیوع کرونا پرنگ خواهد شد.

اوله هانسن، رئیس استراتژی کالاهای بانک ساکسو ، گفت: «من فکر می کنم 48 ساعت پس از انتخابات، با افزایش بیماری شیوع کرونا، قیمت طلا افزایش می‌یابد. مهم نیست که چه کسی انتخاب شود ، ویروس همچنان به اقتصاد آسیب می رساند و این وخیم شدن به معنای آن است که دولت ها مجبور به اقدام می‌شوند». این اقدامات که می‌توانند به شکل محدودیت جدید رفت و آمد یا محرک‌های مالی بیشتر صورت پذیرند اتفاقاتی که برای افزایش قیمت طلا بسیار مناسب خواهد بود.

نظرسنجی هفتگی کیتکو

در نظرسنجی کیتکونیوز، این هفته 18 تحلیلگر در نظرسنجی وال‌استریت شرکت کردند. در مجموع 12 رای دهنده – 67 درصد – انتظار افزایش قیمت طلا را دادند. 4 تحلیلگر ( 22 درصد ) پیش‌بینی کردند که روند قیمت طلا بی‌رمق یا خنثی می‌شود. 2 تحلیلگر (11 درصد) نیز، احتمال دادند که در هفته جاری قیمت طلا کاهش می‌یابد.

برخلاف روند هفته‌های گذشته این هفته نظرسنجی عمومی آنلاین در مقایسه با وال‌استریت کمتر نسبت به طلا صعودی است. مانند هفته‌های گذشته مشارکت در نظرسنجی های هفتگی آنلاین کیتکو نسبتاً رو به کاهش است. در این هفته نیز میزان مشارکت پایین‌ترین سطح خود در تقریباً یک سال گذشته بود. روالی که در هر هفته های قبل نیز تکرار شد و هر بار که مشارکت ها جمع زده می شود از هفته قبل کمتر بوده است. کیتکو مدعی مشارکت خرده فروشان در نظرسنجی های عمومی کم شده اما برخی اظهار نظرها حکایت از کاهش اعتبار این سایت مرجع در بازار طلا نیز دارد.

در هفته گذشته در مجموع 1183 رأی آنلاین داده شد. در میان این افراد، 588 رای دهنده – 52 درصد – اظهار کردند که در این هفته طلا صعود می‌کنند. 380 نفر دیگر – 33 درصد – گفتند که آنها بر روی طلا نزولی هستند، در حالی که 179 رای دهنده، یا – 15 درصد – بی طرف بودند.// تجارت نیوز

z1og_fefdjnd3y7qv

مرور بازار امروز شنبه 10 آبان // ساعت 21:00

در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌میلیون 177 هزار تومان، قیمت دلار 26 هزار و 850 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 12 میلیون و 800 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 12 میلیون تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 7 میلیون و 100 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 800 هزار تومان و سکه گرمی 2 میلیون و 650 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و 177 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و 570 هزار تومان و هر مثقال طلا 5 میلیون و 100 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

*** نرخ‌های درج شده در این خبر برای انواع طلا و سکه برگرفته از سایت اتحادیه و طلا و جواهر است.

گفتنی است، قیمت طلا، سکه و ارز در بازار طی روزهای نخست ابتدای هفته جاری نسبت به روزهای قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی اعمال تحریم‌های مجدد برخی بانک‌های ایرانی است، جو روانی حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار بوجود آید و دلار نیز از سد قیمتی 30 هزار تومان عبور کند.

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار 26 هزار و 850 تومان، یورو 31 هزار و 400 تومان و درهم امارات 7 هزار و 500 تومان اعلام شده است.

در هفته‌های اخیر، تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

بانک مرکزی همچنین اعلام کرده از روز دوشنبه 21 مهرماه نیز روزانه 50 میلیون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اینکه سقف خرید بانک‌ها و صرافی ها در بازار متشکل ارزی را به 500 هزار دلار افزایش داده است.

فعالان بازار پیش بینی می کنند با ورود 50 میلیون دلار در بازار و افزایش سقف خرید صرافی‌ها در بازار متشکل، قیمت ارز کاهشی شود کمااینکه بعد از اجرای این سیاست طی چند روز قیمت دلار حدود 4 هزار تومان کاهش یافت.

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی های بانکی نیز افزایش یافت؛ قیمت دلار برای اولین بار طی روز یکشنبه 20 مهر در صرافی‌های بانکی وارد کانال 31 هزار تومان شد؛ فعالان بازار براین باورند که رشد چشم‌گیر قیمت طلا و ارز و دلار واکنش هیجانی بازار به اقدام جدید آمریکا بود که 18 بانک ایرانی را در لیست تحریم های ثانویه خود قرار داد.

برهمین اساس هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی ها با کاهش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل 26 هزار و 870 تومان و قیمت فروش یورو نیز با کاهش  معادل 31 هزار و 500 تومان اعلام شده است.

گفتنی است، برخلاف روزهای قبل از روز چهارشنبه 7 آبان قیمت خرید دلار و یورو از سایت صرافی ملی حذف شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می کند.// تسنیم

 

بروز رسانی: ‌شنبه 10  آبان 15:50

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

26 هزار و 870

قیمت دلار (بازار آزاد)

26 هزار و 850

قیمت یورو (صرافی بانکی)

31هزار و 500

قیمت یورو (بازار آزاد)

31 هزار و 400

قیمت درهم

7 هزار و 500

قیمت پوند

36 هزار و 800

بروز رسانی: شنبه 10 آبان ساعت 13:05

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  12 میلیون

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

12 میلیون و 800 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

7 میلیون و 100 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

4 میلیون و 800 هزار

قیمت سکه گرمی

2 میلیون و 650 هزار

بروز رسانی: ‌‌‌شنبه 10 آبان ساعت 13:05

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 177 هزار

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 570 هزار

مثقال طلا

5 میلیون و 100 هزار

انس طلا(دلار)

1879.6

 

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت سکه 13 میلیون شد // 10 آبان ساعت 13:00

قیمت هر سکه تمام بهار آزادی 13 میلیون و 300 هزار تومان شد و با افت بیش از 800 هزار تومان همراه شده است. در جریان معاملات امروز شنبه ۱۰ آ بان در بازار آزاد، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

بر این اساس هم اکنون نرخ سکه طرح جدید ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۸۷۹ دلار و ۵۱ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۱ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۴۷ تومان است./مهر

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 10 آبان // ساعت 10:00

برگزاری انتخابات آمریکا، پیش‌بینی کاهش قیمت طلا، اعلام بسته جدید ارزی توسط رئیس کل بانک مرکزی و تحریم هشت شرکت فعال بخش پتروشیمی شاید چهار سیگنال مهم بازار ارز در اولین روز هفته باشد.

در بین این چهار سیگنال شاید فقط تحریم جدید بتواند به میزان محدودی تقاضا در بازار ارز را تحریک کند و احتمالا هم این عامل نتواند بر سه عامل دیگر غلبه کند.

نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر هم به تجارت‌نیوز گفته است: با توجه به انتخابات آمریکا در هفته آینده از یک طرف و کاهش طلای جهانی و قیمت دلار، به نظر می‌رسد قیمت طلا و سکه کاهشی باشد.

علاوه بر این، رئیس کل بانک مرکزی گفته است: عرضه ارز در سامانه نیما به سرعت افزایش یافته و جزئیات بسته جدید ارزی صادرات و واردات هفته آینده اعلام می‌شود.

سهراب اشرفی درباره وضعیت احتمالی بازار در هفته پیش رو به تجارت‌نیوز گفته است: احتمالا از شنبه تا چهارشنبه شرایط مانند هفته‌ای که گذشت خواهد بود. در هفته‌ای که گذشت دستگیری برخی فعالان معاملات فردایی توانست کمی در کاهش قیمت‌ها موثر واقع شود، اگر پلیس فتا این اقدام را ادامه دهد و جلوی معاملات فردایی گرفته شود شرایط ممکن است بهتر هم شود.

او ادامه می‌دهد: به هر صورت اگر در سه روز شنبه، یک‌شنبه و دوشنبه همچنان نظرسنجی‌ها بایدن را جلوتر نشان دهد روال هفته گذشته ادامه خواهد یافت و حتی ممکن است قیمت دلار مقداری جزئی کاهش پیدا کند تا به نرخ نیما نزدیک‌تر شود.

در همین مورد رویا ذبیحی‌سامانی، مدیرپرتفوی مشاورسرمایه‌گذاری مدبران هما هم در دنیای اقتصاد پیش‌بینی کرده است: انتخاب بایدن، امید به توافق با آمریکا، رفع تحریم‌ها، کاهش انتظارات تورمی و برگشت ثبات به اقتصاد ایران را افزایش می‌دهد، موجب ثبات نرخ ارز و حتی کاهش آن به سمت اعداد تعادلی می‌شود. درصورت بازگشت به برجام، ارز حاصل از صادرات نفتی به کشور برگشته و دست بانک‌مرکزی برای کنترل ارز بازتر می‌شود. علاوه بر این موارد، رفع تحریم موجب افزایش فروش نفت ایران و تامین کسری بودجه و عدم نیاز به چاپ اسکناس یا افزایش نرخ اوراق بدهی می‌شود. در صورت انتخاب ترامپ، ناامیدی از بهبود شرایط آتی و ریسک سیاسی افزایش پیدا کرده و ادامه اوضاع بد اقتصادی، از جمله تراز تجاری منفی، عدم دسترسی به منابع ارزی و ممکن نبودن صادرات نفت و کاهش امید به توافق، موجب رشد نرخ ارز می‌شود. در کنار نتایج انتخابات آمریکا، در صورتی که ایرادات اساسی مثل رشد نقدینگی و کسری بودجه، کنترل نشود، وضعیت ارز سامان پیدا نمی‌کند و بدون رفع تحریم‌ها در کوتاه‌مدت نمی‌توان افقی بلندمدت را برای اقتصاد متصور بود.// تجارت نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied