شمانیوز
شما نیوز

اجرای سینمای ساحلی در دستور کار منطقه آزاد کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از طراحی و اجرای سینمای ساحلی با امکانات رفاهی، تفریحی و گردشگری در جزیره کیش خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش عصر امروز در جلسه طرح ساماندهی سواحل جزیره زیبای کیش این طرح را یکی از موضوعات مهم این سازمان برشمرد و اظهار داشت: این طرح در چارچوب مشخص و با رویکرد علمی و عملیاتی در این منطقه به منظور جذب سرمایه گذاران و گردشگران اجرایی می‌شود.

مظفری هدف اصلی از انجام مطالعات در این زمینه را یک طرح عملیاتی، کاربردی و آرمانی عنوان کرد و افزود: با مشارکت مجموعه مالی و اقتصادی بزرگ کشور در قالب ارائه مشاوره برای ساماندهی ساحل شرقی جزیره کیش که یکی از محدوده‌های سازمان از پاویون تا هتل داریوش است مذاکراتی انجام شده و با سرعت بخشیدن به فعالیت‌ها، شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی در این حوزه هستیم.

وی گفت: اجرای پروژه‌های اقتصادی در 34 قطعه‌ای است که در قالب 300 پروژه به‌عنوان طرح‌های پیشنهادی به فعالین اقتصادی به‌منظور سرمایه‌گذاری در این منطقه ارائه می‌شود و اولویت با سرمایه‌گذاران خوش نام جزیره کیش است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش جدیت در کار و انعطاف‌پذیری در اجرای طرح‌های اقتصادی را یکی از شاخص‌های مهم توسعه و پیشرفت فعالیت‌ها در این منطقه دانست و عنوان داشت: باید از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های جزیره کیش برای تحولات اقتصادی و رونق گردشگری بهره لازم را برد و با آماده‌سازی طرح‌های پیشنهادی شرایط مطلوبی برای بخش خصوصی جهت اجرای طرح‌ها فراهم کنیم.

مظفری با بیان اینکه هتل‌هایی که در مرکز جزیره قرار گرفتند و از ساحل جزیره محروم هستند طی فرآیندی به تعداد 40 یا 50 قطعه تعریف شده در قالب امکانات رفاهی، گردشگری و تفریحی با برند هتل‌های متقاضی فراهم خواهد شد، اظهار کرد: در سواحل کیش در متراژ تقریبی 100 یا 200 متر در طرحی با محوریت مرکز رفاهی و با یک الگوی معماری ساحلی در اختیار سرمایه‌گذاران به‌صورت استجاری قرار داده خواهد شد.

وی خاطرنشان ساخت: با سرعت بخشیدن در ساخت ساحل و امکاناتی که در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد، بخش خصوصی موظف است با حساسیت بیشتر و دقت نظر بالا در حفظ و نگهداری آن تلاش کند.

مظفری در خصوص سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی این طرح که از اهمیت بالایی برخوردار است و باید تا پایان امسال بخش زیادی از این طرح‌ها اجرایی شود، افزود: باید تیم‌های مشاوره در جزیره کیش مستقر شوند و کارهای مطالعاتی طرح‌های مورد نظر مورد بررسی قرار گرفته و طی تبادل اطلاعات می‌توانیم نسبت به سرعت بخشیدن و توسعه طرح‌ها اقدام کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: باید زیرساخت‌های اصلی در بخش‌های مختلف این منطقه تقویت شود تا بتوانیم 42 کیلومتر ساحل را به‌عنوان یک ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری فراهم کنیم.

وی این اقدام ارزشمند را یک کار ملی عنوان کرد و گفت: وظیفه و رسالتی که بر عهده همه دستگاه‌های اجرایی در این منطقه است و بر اساس تجاربی که شرکت مشاوره نقش جهان در این زمینه دارد می‌توانیم از ظرفیت‌های سواحل کیش بهره لازم را ببریم.

همچنین در این نشست شرکت مشاوره نقش جهان در خصوص مطالعات صورت گرفته در خصوص طرح ساماندهی سواحل کیش به طول 42 کیلومتر، گزارشی جامع از اقدامات صورت گرفته ارائه کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied