شمانیوز

مدیر منطقه ویژه اقتصادی و امور درگهان منطقه آزاد قشم خبر داد؛

مدیر منطقه ویژه اقتصادی و امور درگهان منطقه آزاد قشم از توسعه فضای تفریحی و رفاهی پارک بام سهیلی واقع در ارتفاعات روستای سهیلی خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، امیر سلکی با اشاره به منظره ساحلی بسیار خوب این پارک که هم جنگل های حرا و هم ساحل جنوبی جزیره را در کمترین پهنای جزیره شامل می شود؛ گفت: پارک بام سهیلی به مساحت چهار هزار مترمربع در مرتفع ترین بخش روستا واقع شده که در سال 97 با مشارکت منطقه آزاد ودهیاری سهیلی تاسیس شد و فضایی مفرح برای ساکنان و گردشگران بوجود آورد.

وی به بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و تاکید بر لزوم بهسازی این پارک اشاره کرد وافزود: این مجموعه با ۱۰ آلاچیق، اِلِمان های چوبی و ست بازی کودکان تجهیز شده و هم اکنون سه آلاچیق و دو ست وسایل بازی کودکان به این پارک اضافه شده است.

به گفته سلکی، برق رسانی و اجرای روشنایی به همراه خاکریزی برای توسعه فضای سبز این پارک نیز در دست اجراست.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی و امور درگهان منطقه آزاد قشم همچنین از رنگ آمیزی اِلِمان ها و آلاچیق های سطح روستا سهیلی، ایجاد فضای سبز بلوار اصلی، کاشت   ١٠درخت نارگیل و شروع پیورس بلوار اصلی روستا با مشارکت دهیاری سهیلی خبر داد و اضافه کرد: روستای سهیلی با داشتن جنگل های حرا و ارتفاعات مشرف به دریا، ظرفیت بالایی برای توسعه گردشگری در منطقه ویژه اقتصادی و ایجاد اشتغال برای اهالی روستا با جذب گردشگر دارد.

سهیلی روستایی در بخش شهاب جزیره قشم است که با داشتن جنگل حرا و پرندگان بومی و مهاجر و بام سهیلی(کوه سموران) که امکان دیدن دریا را از هردو سوی جنوبی و شمالی جزیره به شما می دهد، یکی پربازدیدترین مناطق جزیره به شمار می رود.

2M0A1872

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه