شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 99/08/12 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 99/08/12 + تغییرات

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت دلار و یورو ​ 12 آبان // ساعت 13:00

امروز دوشنبه 12 آبان نرخ ارز در صرافی ملی اعلام شد.

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی، 27490 تومان اعلام شد. اما برای نرخ خرید دلار در این صرافی رقم صفر تعیین شد. قیمت دلار در بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان قیمت خورده است.

قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی‌ ملی 31890 تومان اعلام شده؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی صفر قیمت خورده است. بهای یورو در بانک مرکزی نیز 4888 تومان تعیین شده است.// تجارت نیوز

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت طلا یک روز مانده به انتخابات آمریکا // 12 آبان ساعت 09:20

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه با 62500 تومان افزایش، با قیمت یک میلیون و 236 هزار و 500 تومان معامله شد.

 

اما در بازار سکه اوضاع چطور بوده است؟

دنیای اقتصاد روایت کرده است: قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به 13 میلیون و 200 هزار تومان افزایش یافت و نیم‌سکه 7 میلیون و 200 هزار تومان به فروش رسید. اما مساله‌ای که می‌تواند سیگنالی برای بازار سکه به حساب آید، قیمت کشف شده برای سکه در بورس کالا بود.

سکه طرح جدید که روز شنبه در بورس کالا کمتر از 12 میلیون و 400 هزار تومان قیمت خورده بود روز گذشته افزایش قیمت را تجربه کرد و هر قطعه سکه بورسی 13 میلیون و 300 هزار تومان قیمت‌گذاری شد. این یعنی، معامله‌گران بورسی هم انتظار افزایش قیمت سکه را در روز‌های اخیر دارند.

از طرفی ربع سکه همچنان بیشترین حباب را در بین انواع سکه دارد. آخرین بهای خرید و فروش ربع سکه در بازار 4 میلیون و 900 هزار تومان گزارش شده که این عدد نسبت به ارزش ذاتی ربع سکه، بیش از یک میلیون و 600 هزار تومان فاصله دارد.// تجارت نیوز

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز 11 آبان // ساعت 22:00

در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌میلیون 221 هزار تومان، قیمت دلار 27 هزار و 300 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 13 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 12 میلیون و 300 هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 7 میلیون و 200 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 900 هزار تومان و سکه گرمی 2 میلیون و 750 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و 221 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و 628 هزار تومان و هر مثقال طلا 5 میلیون و 290 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

*** نرخ‌های درج شده در این خبر برای انواع طلا و سکه برگرفته از سایت اتحادیه و طلا و جواهر است.

گفتنی است، قیمت طلا، سکه و ارز در بازار طی روزهای نخست ابتدای هفته جاری نسبت به روزهای قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی اعمال تحریم‌های مجدد برخی بانک‌های ایرانی است، جو روانی حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار بوجود آید و دلار نیز از سد قیمتی 30 هزار تومان عبور کند.

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار 27 هزار و 300 تومان، یورو 32 هزار و 150 تومان و درهم امارات 7 هزار و 600  تومان اعلام شده است.

در هفته‌های اخیر، تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

بانک مرکزی همچنین اعلام کرده از روز دوشنبه 21 مهرماه نیز روزانه 50 میلیون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اینکه سقف خرید بانک‌ها و صرافی ها در بازار متشکل ارزی را به 500 هزار دلار افزایش داده است.

فعالان بازار پیش بینی می کنند با ورود 50 میلیون دلار در بازار و افزایش سقف خرید صرافی‌ها در بازار متشکل، قیمت ارز کاهشی شود کمااینکه بعد از اجرای این سیاست طی چند روز قیمت دلار حدود 4 هزار تومان کاهش یافت.

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی های بانکی نیز افزایش یافت؛ قیمت دلار برای اولین بار طی روز یکشنبه 20 مهر در صرافی‌های بانکی وارد کانال 31 هزار تومان شد؛ فعالان بازار براین باورند که رشد چشم‌گیر قیمت طلا و ارز و دلار واکنش هیجانی بازار به اقدام جدید آمریکا بود که 18 بانک ایرانی را در لیست تحریم های ثانویه خود قرار داد.

برهمین اساس هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی ها با افزایش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل 27 هزار و 200 تومان و قیمت فروش یورو نیز با کاهش  معادل 31 هزار و 650 تومان اعلام شده است.

گفتنی است، برخلاف روزهای قبل از روز چهارشنبه 7 آبان قیمت خرید دلار و یورو از سایت صرافی ملی حذف شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می کند. // تسنیم

بروز رسانی: ‌یک‌شنبه 11  آبان 13:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

27 هزار و 200

قیمت دلار (بازار آزاد)

27 هزار و 300

قیمت یورو (صرافی بانکی)

31 هزار و 650

قیمت یورو (بازار آزاد)

32 هزار و 150

قیمت درهم

7 هزار و 600

قیمت پوند

37 هزار و 300

بروز رسانی: یک‌شنبه 11 آبان ساعت 13:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  12 میلیون و 300 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

13 میلیون و 200 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

7 میلیون و 200 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

4 میلیون و 900 هزار

قیمت سکه گرمی

2 میلیون و 750 هزار

بروز رسانی: ‌‌‌یک‌شنبه 11 آبان ساعت 13:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 221 هزار

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 628 هزار

مثقال طلا

5 میلیون و 290 هزار

انس طلا(دلار)

1879.6

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی‌ها 11 آبان // ساعت 22:00

تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای، آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی‌های غیربانکی و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

بانک مرکزی البته اعلام کرده از روز دوشنبه 21 مهرماه نیز روزانه 50 میلیون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اینکه سقف خرید بانک‌ها و صرافی ها در بازار متشکل ارزی را به 500 هزار دلار افزایش داده است.

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی های بانکی نیز افزایش یافت؛ قیمت دلار برای اولین بار طی روز یکشنبه 20 مهر در صرافی‌های بانکی وارد کانال 31 هزار تومان شد؛ فعالان بازار براین باورند که رشد چشم‌گیر قیمت طلا و ارز و دلار واکنش هیجانی بازار به اقدام جدید آمریکا بود که 18 بانک ایرانی را در لیست تحریم های ثانویه خود قرار داد.

قیمت فروش دلار در صرافی ها با کاهش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل 27 هزار و 200 تومان و قیمت فروش یورو نیز با کاهش  معادل 31 هزار و 650 تومان اعلام شده است.

گفتنی است، برخلاف روزهای قبل از روز چهارشنبه 7 آبان قیمت خرید دلار و یورو از سایت صرافی ملی حذف شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می کند.

گفتنی است، با افزایش بیش از 3 هزار تومانی قیمت ارز در صرافی های بانکی و کاهش اختلاف قیمت ارز بازار آزاد و رسمی، بانک مرکزی ممنوعیت فروش ارز سهمیه ای را به هر کارت ملی برداشت؛ بنابراین صرافی ها به هر کارت ملی یک بار در سال 2200 دلار ارز سهمیه‌ای می فروشند. پیش از این با دستور بانک مرکزی فروش ارز سهمیه‌ای موقتاً در صرافی های بانکی متوقف شده بود.

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

ارزان شدن طلا و ارز در بازار امروز 11 ابان // ساعت 12:15

در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک‌میلیون ۱۷۷ هزار تومان، قیمت دلار ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۲ میلیون تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۱۷۷ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴ عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۵۶۶ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

*** نرخ‌های درج شده در این خبر برای انواع طلا و سکه برگرفته از سایت اتحادیه و طلا و جواهر است.

گفتنی است، قیمت طلا، سکه و ارز در بازار طی روز‌های نخست ابتدای هفته جاری نسبت به روز‌های قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی اعمال تحریم‌های مجدد برخی بانک‌های ایرانی است، جو روانی حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار بوجود آید و دلار نیز از سد قیمتی ۳۰ هزار تومان عبور کند.

به گزارش تسنیم، در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان، یورو ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان و درهم امارات ۷ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شده است.

در هفته‌های اخیر، تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی‌ها در صرافی‌های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

بانک مرکزی همچنین اعلام کرده از روز دوشنبه ۲۱ مهرماه نیز روزانه ۵۰ میلیون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اینکه سقف خرید بانک‌ها و صرافی‌ها در بازار متشکل ارزی را به ۵۰۰ هزار دلار افزایش داده است.

فعالان بازار پیش بینی می‌کنند با ورود ۵۰ میلیون دلار در بازار و افزایش سقف خرید صرافی‌ها در بازار متشکل، قیمت ارز کاهشی شود کمااینکه بعد از اجرای این سیاست طی چند روز قیمت دلار حدود ۴ هزار تومان کاهش یافت.

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی‌های بانکی نیز افزایش یافت؛ قیمت دلار برای اولین بار طی روز یکشنبه ۲۰ مهر در صرافی‌های بانکی وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد؛ فعالان بازار براین باورند که رشد چشم‌گیر قیمت طلا و ارز و دلار واکنش هیجانی بازار به اقدام جدید آمریکا بود که ۱۸ بانک ایرانی را در لیست تحریم‌های ثانویه خود قرار داد.

البته از روز‌های گذشته مدار بازار ارز نزولی شده و برهمین اساس هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی‌ها با کاهش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت فروش یورو نیز با کاهش معادل ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومان اعلام شده است.

گفتنی است، برخلاف روز‌های قبل از روز چهارشنبه ۷ آبان قیمت خرید دلار و یورو از سایت صرافی ملی حذف شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.// تسنیم

 

 

بروز رسانی: ‌یک‌شنبه 11  آبان 11:15

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

26  هزار و 700   

قیمت دلار (بازار آزاد)

26  هزار و 800

قیمت یورو (صرافی بانکی)

31 هزار و 150

قیمت یورو (بازار آزاد)

31 هزار و 200

قیمت درهم

7 هزار و 300

قیمت پوند

36 هزار و 300

بروز رسانی: یک‌شنبه 11 آبان ساعت 11:15

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  12 میلیون

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

12 میلیون و 600 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

7 میلیون

قیمت ربع سکه بهارآزادی

4 میلیون و 700 هزار

قیمت سکه گرمی

2 میلیون و 650 هزار

بروز رسانی: ‌‌‌یک‌شنبه 11 آبان ساعت 11:15

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 177 هزار

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 566 هزار

مثقال طلا

5 میلیون و 100 هزار

انس طلا(دلار)

1879.6

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 11 آبان  // ساعت 09:00

سکه با کاهش روزهای اخیر دلار، بیشتر در موقعیت فروش به سر برده است و وارد انتهای کانال 12 میلیون تومانی شده است.

در معاملات پشت خطی هر دو دارایی موج فروش مشخص بود. سکه بازان سعی داشتند، سکه را به زیر 12 میلیون و 500 هزار تومان ببرند و در بازار ارز هم نیروهای فروشنده به دنبال دلاری بودند که زیر 26 هزار و 500 تومان به فروش برود. بااین‌حال با توجه به اینکه در روزهای اخیر حجم معاملات بسیار پایین بود و خریدوفروش زیادی انجام نمی‌شد، می‌توان انتظار معامله‌های غیرمنتظره ونوسانی را بازار پیش روی خودش داشته باشد. سکه و دلار هر دو به‌واسطه کاهش شدید عمق بازار به‌راحتی می‌توانند با جوسازی روانی از نقاط حمایتی پایین‌تر بروند؛ ولی مسئله این است که باوجود ضعف تقاضا، صف فروش زیادی نیز در بازار وجود ندارد.

آخرین نظرسنجی هفتگی طلا کیتکو در هفته انتخابات آمریکا نشان می‌دهد، در حالی که سرمایه‌گذاران وال‌استریت نسبت به طلا صعودی هستند، سرمایه گذاران خرده‌فروش رویکردی محتاطانه اتخاذ کرده‌اند. در میان تحلیلگران وال استریت، بسیاری به وضعیت بازار‌ها در سوی دیگر انتخابات چشم دوخته‌اند. این تحلیل‌گران معتقدند بعد از انتخابات آمریکا، مجدداً نقش اصول بلند مدت اقتصادی، نیاز به محرک‌های مالی و شدت‌گیری شیوع کرونا پرنگ خواهد شد.

اوله هانسن، رئیس استراتژی کالاهای بانک ساکسو ، گفت: «من فکر می کنم 48 ساعت پس از انتخابات، با افزایش بیماری شیوع کرونا، قیمت طلا افزایش می‌یابد. مهم نیست که چه کسی انتخاب شود ، ویروس همچنان به اقتصاد آسیب می رساند و این وخیم شدن به معنای آن است که دولت ها مجبور به اقدام می‌شوند». این اقدامات که می‌توانند به شکل محدودیت جدید رفت و آمد یا محرک‌های مالی بیشتر صورت پذیرند اتفاقاتی که برای افزایش قیمت طلا بسیار مناسب خواهد بود.

نظرسنجی هفتگی کیتکو

در نظرسنجی کیتکونیوز، این هفته 18 تحلیلگر در نظرسنجی وال‌استریت شرکت کردند. در مجموع 12 رای دهنده – 67 درصد – انتظار افزایش قیمت طلا را دادند. 4 تحلیلگر ( 22 درصد ) پیش‌بینی کردند که روند قیمت طلا بی‌رمق یا خنثی می‌شود. 2 تحلیلگر (11 درصد) نیز، احتمال دادند که در هفته جاری قیمت طلا کاهش می‌یابد.

برخلاف روند هفته‌های گذشته این هفته نظرسنجی عمومی آنلاین در مقایسه با وال‌استریت کمتر نسبت به طلا صعودی است. مانند هفته‌های گذشته مشارکت در نظرسنجی های هفتگی آنلاین کیتکو نسبتاً رو به کاهش است. در این هفته نیز میزان مشارکت پایین‌ترین سطح خود در تقریباً یک سال گذشته بود. روالی که در هر هفته های قبل نیز تکرار شد و هر بار که مشارکت ها جمع زده می شود از هفته قبل کمتر بوده است. کیتکو مدعی مشارکت خرده فروشان در نظرسنجی های عمومی کم شده اما برخی اظهار نظرها حکایت از کاهش اعتبار این سایت مرجع در بازار طلا نیز دارد.

در هفته گذشته در مجموع 1183 رأی آنلاین داده شد. در میان این افراد، 588 رای دهنده – 52 درصد – اظهار کردند که در این هفته طلا صعود می‌کنند. 380 نفر دیگر – 33 درصد – گفتند که آنها بر روی طلا نزولی هستند، در حالی که 179 رای دهنده، یا – 15 درصد – بی طرف بودند.// تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied