شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه 99/08/14 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه 99/08/14 + تغییرات

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت طلا و سکه و دلار در بازار 14 آبان // ساعت 14:30

 

در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک‌میلیون ۳۲۲ هزار تومان، قیمت دلار ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۴ میلیون تومان است.

 

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

 

قیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۳۲۲ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴ عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۷۵۳ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۷۲۷ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

 

گفتنی است، قیمت طلا، سکه و ارز در بازار طی روز‌های نخست ابتدای هفته جاری نسبت به روز‌های قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی اعمال تحریم‌های مجدد برخی بانک‌های ایرانی است، جو روانی حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار بوجود آید و دلار نیز از سد قیمتی ۳۰ هزار تومان عبور کند.

 

قیمت دلار در بازار امروز ۱۴ آبان ۹۹

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان، یورو ۳۳ هزار و ۸۰۰ تومان و درهم امارات ۸ هزار و ۱۵۰ تومان اعلام شده است.

 

در هفته‌های اخیر، تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی‌ها در صرافی‌های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

 

بانک مرکزی همچنین اعلام کرده از روز دوشنبه ۲۱ مهرماه نیز روزانه ۵۰ میلیون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اینکه سقف خرید بانک‌ها و صرافی‌ها در بازار متشکل ارزی را به ۵۰۰ هزار دلار افزایش داده است.

 

فعالان بازار پیش بینی می‌کنند با ورود ۵۰ میلیون دلار در بازار و افزایش سقف خرید صرافی‌ها در بازار متشکل، قیمت ارز کاهشی شود کمااینکه بعد از اجرای این سیاست طی چند روز قیمت دلار حدود ۴ هزار تومان کاهش یافت.

 

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی‌های بانکی نیز افزایش یافت؛ قیمت دلار برای اولین بار طی روز یکشنبه ۲۰ مهر در صرافی‌های بانکی وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد؛ فعالان بازار براین باورند که رشد چشم‌گیر قیمت طلا و ارز و دلار واکنش هیجانی بازار به اقدام جدید آمریکا بود که ۱۸ بانک ایرانی را در لیست تحریم‌های ثانویه خود قرار داد.

 

برهمین اساس هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی‌ها با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۸ هزار و ۷۸۰ تومان و قیمت فروش یورو نیز با کاهش معادل ۳۳ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام شده است.

 

گفتنی است، برخلاف روز‌های قبل از روز چهارشنبه ۷ آبان قیمت خرید دلار و یورو از سایت صرافی ملی حذف شده است.

 

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.// تسنیم

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت سکه 14 ابان // ساعت 11:00

سکه ۱۵ میلیون و ۲۰۰

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۳۲۲ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان است.//تسنیم

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت دلار در امروز 14 آبان // ساعت 10:00

ادامه سیاست تزریق دلار توسط بانک مرکزی، کاهش قیمت دلار نیمایی، وعده ثبات در بازارها توسط رئیس جمهور و پیش‌بینی نزولی شدن قیمت دلار توسط رئیس کل بانک مرکزی چهار سیگنال مهم ارزی برای بازار فردا است. با این حال باید دید قیمت دلار چه واکنشی نشان خواهد داد؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشته است: به‌نظر می‌رسد در کوتاه‌مدت همچنان انتخابات آمریکا و نتایج آن مهم‌ترین نقش را در نوسانات آتی بازار داشته باشد. به گفته فعالان، هر نتیجه‌ای که امروز از انتخابات آمریکا مبنی بر برد ترامپ منتشر شود، می‌تواند زمینه‌ساز رشد قیمت سکه و دلار شود. با این حال، خبرهای مربوط به پیروزی بایدن می‌تواند قیمت‌ها را بار دیگر در جهت نزولی قرار دهد.

طبیعی است که در شرایط نااطمینانی که نتایج انتخابات آمریکا به‌صورت قطعی منتشر نشده است، بخشی از معامله‌گران بزرگ ترجیح دهند که اقدام به معامله خاصی نکنند.

در واقع انتظار می‌رود که بازار امروز نوسان رفت و برگشتی زیادی را بر اساس اخبار دریافتی از انتخابات آمریکا تجربه کند، ولی هم زمان عده زیادی از معامله‌گران تمایلی به خرید و فروش نداشته باشند. در بازار سکه هم چنین حکایتی وجود دارد. افزایش گمانه‌زنی‌ها مبنی‌بر برد ترامپ، می‌تواند شانس سکه برای فتح مقاومت ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را بالا ببرد، این در حالی است که افزایش شانس بایدن، سکه را می‌تواند به‌راحتی به سوی کانال ۱۳ میلیون تومانی رهسپار کند.

نقض یک الگو

بازار ارز تا قبل از ۱۲ آبان ماه،‌ در واکنش به هر افزایش قیمتی دچار یک ریزش می‌شد. با این حال، این اتفاق روز دوشنبه رخ نداد. در حالی که دلار روز یکشنبه ۷۰۰ تومان افزایش پیدا کرده بود و برخی از معامله‌گران در انتظار کاهش قیمت دلار، طبق الگوی قبلی بودند، دلار روز دوشنبه هزار و ۵۰۰ تومان رشد دیگر را تجربه کرد. به گفته فعالان، الگوی نوسانی حدودا ۲۰ روزه دلار تنها به یک دلیل نقض شد: تغییر انتظارات معامله‌گران پیش از برگزاری انتخابات آمریکا. اگر قرار بود دلار مطابق دفعات پیش حرکت کند، باید پس از افزایش روز یکشنبه در مسیر کاهشی قرار می‌گرفت.

درست است که معامله‌گران دلار روزهای یکشنبه و دوشنبه، در موقعیت خرید قرار می‌گرفتند؛ ولی این میزان رشد در بازه زمانی کوتاهی به ثبت رسید و نمی‌توان از آن نتیجه گرفت که روند فکری معامله‌گران دچار تغییرات بلندمدتی شده است. کافی است همین امروز خبری اعلام شود که بایدن به احتمال زیاد برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود. این خبر به تنهایی می‌تواند زمینه‌ساز افت دلار به کانال‌های پایین‌تر شود. البته برد ترامپ هم می‌تواند انتظارات افزایشی‌های بازار را تقویت کند.//تجارت نیوز

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش بینی قیمت طلا 14 ابان // ساعت 10:00

پیش از شروع بازار طلا در روز چهارشنبه 14 آبان ماه قیمت طلا یک میلیون و 315 هزار تومان بوده است. اما این قیمت در امروز ممکن است تحت تاثیر چه عواملی تغییراتی داشته باشد؟

نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته است: پیش‌بینی می‌شود چنانچه ترامپ پیروز انتخابات شود و بازار ارز توسط بانک مرکزی کنترل نشود، ممکن است قیمت طلا و سکه پس از انتخابات آمریکا نوسان افزایشی داشته باشد.

اما در بازار جهانی وضعیت چطور بوده است؟

طبق گزارش دنیای اقتصاد، واکنش طلا به روزهایی که به سوم نوامبر یعنی روز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نزدیک می‌شدیم، ورود به روندی صعودی بوده است. طلا در سه روز معاملاتی گذشته، که روزهای منتهی به روز انتخابات بود، بیش از ۶/ ۱ درصد افزایش قیمت داشت. در حالی که ارزش اونس تا میانه کانال ۱۸۰۰ دلاری نیز افت کرده بود، توانست طی سه روز گذشته مجددا به قیمت ۱۹۰۰ دلاری بازگردد. دو عامل مهم سبب شد تا طلا روندی صعودی داشته باشد؛ عامل اول همان‌طور که بیان شد مربوط به نگرانی بازارها درباره نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بود.

در حالی که بسیاری از تحلیلگران انتخابات امسال را بسیار حساس عنوان کرده‌اند و جو بایدن توانسته است نسبت به رقیب خود پیشی بگیرد، اما نتایج این انتخابات و اتفاقات بعد از آن هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

عامل دیگری که این روزها سبب شده است تا تقاضا برای پناهگاه‌های امن سرمایه افزایش پیدا کند، وضع محدودیت‌های جدید در برخی از کشورهای اروپایی به‌دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا بوده است. با وضع این محدودیت‌ها مجددا چشم‌انداز اقتصادی دچار خلل خواهد شد و همین موضوع سبب شده است تا سرمایه‌گذاران مجددا به سمت دارایی‌های امن حرکت کنند. به‌طور کلی هم سرمایه‎‌گذاران و هم تحلیلگران در انتظار نتیجه انتخابات هستند تا پس از اعلام نتایج بتوانند مواضع شفاف‌تری درباره چشم‌انداز بازارها ترسیم کنند.

بدین ترتیب این روزنامه درباره وضعیت احتمالی بازار طلا در روز چهارشنبه نوشته است: به‌نظر می‌رسد در کوتاه‌مدت همچنان انتخابات آمریکا و نتایج آن مهم‌ترین نقش را در نوسانات آتی بازار داشته باشد.

به گفته فعالان، هر نتیجه‌ای که امروز از انتخابات آمریکا مبنی بر برد ترامپ منتشر شود، می‌تواند زمینه‌ساز رشد قیمت سکه و دلار شود.

با این حال، خبرهای مربوط به پیروزی بایدن می‌تواند قیمت‌ها را بار دیگر در جهت نزولی قرار دهد. طبیعی است که در شرایط نااطمینانی که نتایج انتخابات آمریکا به‌صورت قطعی منتشر نشده است، بخشی از معامله‌گران بزرگ ترجیح دهند که اقدام به معامله خاصی نکنند.

در واقع انتظار می‌رود که بازار امروز نوسان رفت و برگشتی زیادی را بر اساس اخبار دریافتی از انتخابات آمریکا تجربه کند، ولی هم زمان عده زیادی از معامله‌گران تمایلی به خرید و فروش نداشته باشند. در بازار سکه  افزایش گمانه‌زنی‌ها مبنی‌بر برد ترامپ، می‌تواند شانس سکه برای فتح مقاومت ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را بالا ببرد، این در حالی است که افزایش شانس بایدن، سکه را می‌تواند به‌راحتی به سوی کانال ۱۳ میلیون تومانی رهسپار کند.//تجارت نیوز

 

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت جهانی طلا سه شنبه 13 آبان // ساعت 22:15

درحالی که سرمایه گذاران محتاط در انتظار نتیجه انتخابات آمریکا هستند و دونالد ترامپ در آخرین نظرسنجی ها به میزان قابل توجهی از جو بایدن عقب افتاده است، قیمت طلا امروز اندکی کاهش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.33 درصد کاهش به 1889 دلار و 20 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز نیز با 0.14 درصد کاهش به 1889 دلار و 80 سنت رسید.

هووی لی تحلیلگر بانک او سی بی سی در این باره گفت: «احساس حاکم بر بازار در حال حاضر صبر و انتظار است... هیچ کس نمی داند سرنوشت انتخابات چه خواهد بود و احتمالات مختلفی مطرح است.»

وی افزود، تا زمانی که دموکرات ها نتوانند اکثریت سنا و همچنین کاخ سفید را تصاحب کنند، همچنان سرنوشت بسته محرک مالی جدید با تردید مواجه است. این در حالی است که اختلاف و کشمکش بر سر نتیجه انتخابات احتمالا به نفع ارزش دلار خواهد بود و سبب تضعیف قیمت طلا خواهد شد.

نظرسنجی های سراسری نشان می دهد که بایدن فاصله معناداری با ترامپ دارد، اما رقابت بین دو کاندیدا در ایالت های دارای آرای الکترال بالا و تعیین کننده نزدیک تر است.

تحلیلگران معتقدند پیروزی بایدن می تواند به رشد قیمت طلا کمک کند، زیرا برنامه وی برای تزریق نقدینگی بیشتر به اقتصاد آمریکا احتمالا سبب افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار فلز زرد خواهد شد.

ادوارد میر تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت، این حقیقت که بسته محرک جدیدی در آمریکا ارائه نشده مانع از رشد قیمت طلا گشته است و اگر ترامپ مجددا انتخاب شود ممکن است هیچگاه چنین بسته ای ارائه نشود، زیرا مذاکره با دموکرات ها زمان خواهد برد.»

قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون در سایه اقدامات محرک اقتصادی بانک های مرکزی جهان بیش از 24 درصد رشد داشته است.// تسنیم

z1og_fefdjnd3y7qv

آخرین قیمت طلا امروز 13 آبان // ساعت 14:30

طبق آخرین اعلام‌ها، در بازار طلا هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و 316 هزار و 200 تومان قیمت دارد. این میزان حاکی از روند صعودی قیمت طلا در آخرین روز پیش از 13 آبان ماه سال 99 است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹ روز دوشنبه 12 آبان ماه امسال، قیمت سکه تمام طرح قدیم 13 میلیون و 497 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید 14 میلیون و 642 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

نیم‌سکه، هفت میلیون و 500 هزار تومان در بازار معامله شده، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب پنج میلیون و 200 هزار تومان و دو میلیون و 800 هزار تومان است.// تجارت نیوز

z1og_fefdjnd3y7qv

نرخ ارز صرافی ملی 13 آبان // ساعت 14:30

قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی، 28240 تومان اعلام شد. اما برای نرخ خرید دلار در این صرافی رقم صفر تعیین شد. قیمت دلار در بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان قیمت خورده است.

قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی‌ ملی 32460 تومان اعلام شده؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی صفر قیمت خورده است. بهای یورو در بانک مرکزی نیز 4888 تومان تعیین شده است.// تجارت نیوز

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت دلار در امروز 13 آبان // ساعت 10:00

پیش از امروز یعنی ۱۳ آبان ماه سال ۹۹ قیمت دلار صرافی ملی به ۲۸ هزار و ۲۴۰ تومان افزایش و قیمت دلار نیمایی به ۲۵ هزار و ۷۸۲ تومان کاهش یافته بود. در بازار آزاد هم طبق آخرین گزارش‌ها با صعودی شدن روند نرخ این ارز، قیمت دلار وارد کانال ۲۹ هزار تومان شده است.// تجارت نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied