شمانیوز

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید دیروز افزایش ۳۰۰ هزار تومانی را نشان می‌دهد اما آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از شروع امروز ۱۵ آبان ۹۹ چقدر بود؟

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۱۴ آبان با ۱۲، ۷۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۳۴۲ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد.

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت‌تاثیر بهبود ارزش دلار و شمارش آرا با نوسان شدید روبه‌رو شد. به نظر می‌رسد بازار طلا اعتمادش را به پیروزی واضح بایدن از دست داده و این موضوع باعث قوی شدن ارزش دلار شده است. بر این اساس بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری (ساعت۱۶ به وقت تهران) به ۱۹۰۸ دلار و ۷۰ سنت رسید درحالی‌که در ابتدای معاملات حدود یک درصد کاهش را نسبت به قیمت بسته شده روز سه‌شنبه نشان داد.

بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه با ۹/ ۰ درصد افزایش، در ۱۹۱۰ دلار و ۴۰ سنت بسته شده بود. طلا از ابتدای امسال تاکنون تحت‌تاثیر تدابیر محرک مالی کم‌سابقه‌ای که توسط بانک‌های مرکزی و دولت‌های سراسر جهان برای مقابله با پیامدهای اقتصادی پاندمی ویروس کرونا به اجرا درآمده، ۲۵ درصد رشد قیمت داشته است.

تاثیر بازار ارز بر سکه

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید، روز چهارشنبه ۱۴ آبان ماه در معاملات بازار آزاد به ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید که افزایش ۳۰۰ هزار تومانی را نشان می‌دهد. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به ۱۴ میلیون تومان افزایش یافت. نیم سکه ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۶۰۰هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد که هر سه اقلام ذکر شده افزایش را در مقایسه با روز سه‌شنبه نشان می‌دهد.

با پیش رفتن اعلام نتایج انتخابات امریکا قیمت جهانی طلا نیز روند نوسانی گرفت و هر اونس طلا به ۱۹۰۸ دلار رسید اما از طرفی نرخ دلار در داخل کشور افزایش داشته که این مهم بر قیمت سکه تاثیر بیشتری گذاشته است.

 

 
منبع: تجارت نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied