شمانیوز

آمار مرگ و میر با آمدن کرونا جهش یافت اما در سایه پروتکل های سفت و سخت بهداشتی این روزها بازار اغلب امور مربوط به خدمات برگزاری مراسم‌های ختم و عزاداری و مجالس ترحیم و تسلیت به حالت تعلیق درآمده است؛ با این حال ظاهرا آنهایی که دستی در تراش و فروش سنگ قبر اموات دارند، کسب و کارشان سکه است.

رئیس اتحادیه سنگ فروشان شهرستان شهر ری گفت: فروش سنگ قبر در مقابل حجم بالای سنگ فروشی ارزش مالی آنچنانی ندارد و فروش سنگ قبر رقم قابل توجهی به حساب نمی‌آید.

تصور کنید ۳۰۰ نفر در روز به واسطه کرونا در کل کشور فوت می‌کنند و ۱۰۰ نفر آن در تهران باشند، ۱۰۰ متر مربع سنگ برای قبر مورد استفاده برای تهران افزوده شده است و این حجمی نیست که بخواهیم بگوییم بازار سنگ فروشان رونق گرفته است؛ اما شرایط کرونایی موجب افزایش مرگ و میر شده است و به نوعی بازار سنگ قبر فروشان را داغ کرده است.

سنگ قبر براساس نوع جنس قیمت‌های مختلفی دارد؛ از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۵۰ میلیون تومان یک متر مربع سنگ قبر در بازار معامله می‌شود که هزینه نصب و کنده کاری نیز به حساب می‌آید.

متاسفانه برخی سنگ فروشان قبر کمی بی‌مهری می‌کنند و توجهی به شرایط حال هموطنان نمی‌کنند؛ ۹۰ درصد موارد شکایتی به اتحادیه مربوط به سنگ فروشان قبر است.

 

 

منبع: گسترش نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied