شمانیوز

وزیر اقتصاد در مراسم جشنواره شهید رجایی سال ۱۳۹۹ وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان های تابعه این وزارتخانه (مربوط به عملکرد سال ۱۳۹۸) گفت: برگزاری این جشنواره شاید در نگاه اول، عملی نمادین بنظر برسد اما در باطن، یک حرکت بنیادین است که با ایجاد رقابت سالم و ارزیابی مداوم، به تقویت و بهبود عملکرد ها منجر می شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک مهر ایران، دکتر فرهاد دژپسند طی سخنانی در مراسم جشنواره شهید رجایی سال ۱۳۹۹ وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان های تابعه این وزارتخانه ( مربوط به عملکرد سال ۱۳۹۸) که با حضور جمشید انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، معاونین، مدیران کل و روسای سازمان های تابعه و ادارات کل استانی برگزیده که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری این جشنواره شاید در نگاه اول، عملی نمادین بنظر برسد اما در باطن، یک حرکت بنیادین است که با ایجاد رقابت سالم و ارزیابی مداوم، به تقویت و بهبود عملکرد ها منجر می شود.

 

وی با تشکر از برگزار کنندگان جشنواره و نیز سازمان اداری و استخدامی به واسطه ارزیابی دقیق و منصفانه عملکرد همکاران وزارتخانه گفت: کسب رتبه توسط وزارت اقتصاد، سازمان های زیر مجموعه و ادارات کل استانی هرگز میسر نمی شد مگر به مدد یک کار سیستمی همراه با تعصب کاری و جدیت یکایک واحدهای وزارتخانه که متناسب با اولویت ها و ماموریت های قانونی آن، به مرحله عمل در آمده است.

 

دژپسند با اشاره به شرایط سخت اقتصاد کشور در سال ۱۳۹۸ و سالجاری و حرکت ناگزیر از بودجه ریزی مبتنی بر نفت به سمت بودجه غیر نفتی که بار عظیمی را بر دوش وزارت اقتصاد برای تحقق درآمد های بودجه ای از طریق انجام واگذاری ها، مالیات ستانی، فروش اوراق مالی و ... گذارده است، تصریح کرد: درنتیجه اعمال برخی از سیاست‌ها و تعریف منابع جدید مالیاتی، بدون فشار آوردن به اقشار متوسط و پایین درآمدی، بعد از ۱۴ سال، در سال گذشته تحقق درآمدهای مالیاتی از ۱۰۰ درصد عبور کرد. علاوه بر این در هفت ماهه سالجاری، درآمد های مالیاتی ۱۰۰ درصد محقق شده است که با توجه به شرایط بغرنج ناشی از همه گیری ویروس کرونا، عملکرد ویژه و بسیار مطلوبی قلمداد می شود.

 

وی افزود: همچنین انتخاب گمرک جمهوری اسلامی به عنوان سازمان وابسته برتر در بعد شاخص های اختصاصی در جشنواره شهید رجایی، با وجود مسایل و انتقاداتی که بعضا به خاطر مسایل بی ارتباط با وظایف قانونی، به پای آن می نویسند، نشان از تحولی چشمگیر در این سازمان دارد و در این ارتباط، می توان به کاهش میانگین زمان ترخیص کالا از دو ماه به ۳ روز اشاره کرد. افزایش ۱.۷ برابری درآمد های حاصل از فروش اوراق نقدی در شش ماهه امسال نسبت به کل سال ۱۳۹۸ و همچنین افزایش حدود شش برابری درآمد های ناشی از واگذاری سهام دولت در شرکت های دولتی، در هفت ماهه امسال نسبت به کل سال ۱۳۹۸، گواهی بر موفقیت چشمگیر وزارت اقتصاد در انجام وظایف محوله، آن هم در شرایط و تنگنای ناشی از تحریم ها و همزمان با همه گیری ویروس کرونا دارد.

 

دژپسند در ادامه با بیان اینکه وزارت اقتصاد اقدام به تدوین لوایحی کرده که در نوع خود، به لحاظ ابعاد، "ویژه" هستند، این لوایح را شامل "مدیریت بدهی های دولت"، "مدیریت شرکت های دولتی" و "اصلاح مالیات های مستقیم" اعلام کرد.

 

وی با تشریح برخی اقدامات انجام شده از سوی وزارت اقتصاد در راستای تحقق دولت الکترونیک، کسب رتبه های بالا توسط این وزارتخانه و دستگاه های تابعه در جشنواره شهید رجایی طی دو سال اخیر را گواهی بر موفقیت های چشمگیر آن در این زمینه خواند.

 

گفتنی است، در خاتمه این مراسم از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی در سطح ملی شامل "وزیر برتر بر اساس معیار های ابلاغی رییس محترم جمهور"، "مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی (دستگاه برتر ملی در بعد شاخص های اختصاصی)، گمرک جمهوری اسلامی (سازمان وابسته برتر ملی در بعد شاخص های اختصاصی)، سازمان بورس واوراق بهادار (سازمان وابسته برتر ملی در بعد شاخص های اختصاصی) با اهدای تندیس یادبود، تقدیر شد.

 

همچنین در ادامه برگزیدگان جشنواره شهید رجایی در سطح دستگاهی، بر اساس ارزیابی های بعمل آمده از سوی مرکز بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت اقتصاد، معرفی و ضمن تقدیر، به آنها تندیس یادبود مربوط به این دوره از جشنواره اهدا شد.

 

 


 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه