شمانیوز

محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران در گفتگو با فصلنامه «گوهر سیرجان» بیان کرد؛

شرکت گل‌گهر با سابقه‌ای طولانی در زمینه اکتشاف، استخراج و تولید ماده معدنی سنگ‌آهن، با ایجاد بستری مناسب برای حضور دانشمندان جوان و پیشکسوت در کنار خط تولید، موقعیتی استثنایی برای این معدن در کل کشور به‌وجود آورده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی گل‌گهر، شرکت گل‌گهر، با تکیه بر توان داخلی خود، توانسته است زمینه استفاده بهینه از فرصت‌ها در معادن را به‌وجود آورد. استفاده این شرکت از معادن، با توجه به دارا بودن ظرفیت‌های فراوان، یک الگوی مناسب برای سایر شرکت‌های بزرگ معدنی محسوب می‌شود.

توجه به موضوع اکتشافات عمیق معدنی براساس‌ چشم‌انداز ۲۰۳۰ می‌تواند موجب ارتقا رتبه گل‌گهر در میان شرکت‌‌های صاحب‌نام معدنی در دنیا شود.

این تصور که اشتغال‌زایی فقط باید در فضاهای موجود صورت بگیرد، برخلاف اهداف توسعه‌ای است. طی یک دهه آینده معادن دنیا در زمینه نقش نیروی انسانی در معادن، سیاست‌های جدیدی را وضع خواهند کرد. این سیاست‌ها در راستای مکانیزه کردن معادن و کاهش نیروی انسانی خواهد بود.

یکی از راهکارها برای تبدیل شدن شرکت‌های معدنی داخلی به شرکت‌های بزرگ در مقیاس جهانی، استفاده از ابزارهای بخش خصوص در کنار مدیران توسعه‌محور است. بخش خصوصی، به‌دلیل سرمایه‌گذاری متعدد و اهمیت بازگشت سرمایه، به‌طور دائم در پی به‌روزرسانی ساختارهای درون‌سازمانی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه