شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه 99/08/25 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه 99/08/25 + تغییرات

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

قیمت طلا 25 آبان // ساعت 13:00

هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک‌میلیون و ۲۰۲ هزار تومان،  قیمت دلار ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۲ میلیون  و ۳۰۰ هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۲۰۲ هزار تومان،  قیمت طلای ۲۴ عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۶۰۶ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

*** نرخ‌های درج شده در این خبر برای انواع طلا و سکه برگرفته از سایت اتحادیه و طلا و جواهر است.

گفتنی است،  قیمت طلا، سکه و ارز در بازار طی روز‌های نخست ابتدای هفته جاری نسبت به روز‌های قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی اعمال تحریم‌های مجدد برخی بانک‌های ایرانی است، جو روانی حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار بوجود آید و دلار نیز از سد قیمتی ۳۰ هزار تومان عبور کند.// تسنیم
 

بروز رسانی: یک‌شنبه 25 آبان ساعت 11:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  12 میلیون و 300  هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

12 میلیون و 600  هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

6 میلیون و 900 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

4 میلیون و 700 هزار

قیمت سکه گرمی

2 میلیون و 650 هزار

بروز رسانی: یک‌شنبه 25 آبان ساعت 11:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 202  هزار

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 606  هزار

مثقال طلا

5 میلیون و 210  هزار

انس طلا(دلار)

1876.6

z1og_fefdjnd3y7qv

جدول قیمت ارز | 25 آبان​ // ساعت 12:30

بر اساس نرخ صرافی ملی ایران امروز (۲۵ آبان ۹۹) هر دلار آمریکا به مبلغ  ۲۶ هزار و۵۸۰ تومان و هر اسکناس یورو به قیمت  ۳۱ هزار و۴۵۰ تومان به فروش می‌رسد.

نرخ دلار نسبت به آخرین معاملات دیروز حدود ۱۷۰ تومان کاهش یافت و یورو نیز ۲۲۰ تومان ارزان شد.

دیروز دلار و یورو در ساعات پایانی معاملات به ترتیب با قیمت ۲۶ هزارو ۷۵۰ تومان و ۳۱ هزار و ۶۷۰ تومان به فروش رسیدند.// باشگاه خبرنگاران

 

قیمت روز ارز در صرافی ملی ایران

نام ارز قیمت (تومان)
دلارآمریکا  ۲۶.۵۸۰
یورو  ۳۱.۴۵۰

z1og_fefdjnd3y7qv

سکه نزدیک به نیم‌میلیون ارزان شد // 25 آبان ساعت 09:30

قیمت ربع‌سکه و نیم‌سکه هم در همان تا‌ریخ ۲۴ مهرماه سقف تا‌ریخی خود را تجربه کرد؛ ولی سکه‌های کوچک کمی کمتر از سکه امامی کاهش پیدا کردند. قیمت نیم‌سکه در روز شنبه نشانگر حدود ۲۲ درصد افت نسبت به سقف تا‌ریخی خود بود.

ربع‌سکه هم افت ۲۲‌درصدی را نشان می‌داد. ربع‌سکه دیروز حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ارزش داشت،‌ حال آنکه سقف قیمتی آن در اواخر مهرماه کمی بیش از ۶ میلیون تومان بود. کمترین افت نسبت به سقف قیمتی را دلار تجربه کرده است که نزدیک به ۱۶ درصد از ارزش خود را از دست داده است. دلار دیروز ۵۰ تومان افت کرد و به بهای ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان رسید. این قیمت در حدود ۵هزار تومان کمتر از قیمت ۲۴‌مهر اسکناس آمریکایی بود.

 

کاهش حباب در بازار سکه

حباب سکه امامی یک ماه پیش بالای ۲میلیون تومان بود، با این حال‌ روز شنبه میزان حباب این فلز گرانبها به حدود ۵۰۰هزار تومان رسید که فاصله یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی با سقف یک ماه قبل داشت. کاهش حباب در بازار سکه نشان می‌دهد که قیمت این فلز گرانبها در مسیر طبیعی‌تری قرار گرفته و در حال‌ نزدیک‌شدن به ارزش ذاتی خود است. روز گذشته‌ در حالی‌ در بازار آزاد سکه امامی در حوالی ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله می‌شد که ارزش ذاتی آن حدود ۱۲ میلیون تومان بود. زمانی‌که سکه در بازار با قیمت‌های بالای ۱۶‌میلیون تومان به‌فروش می‌رفت، ارزش ذاتی سکه در میانه کانال ۱۴ میلیون تومانی قرار داشت.

به گفته برخی فعالان، کاهش حباب سکه نشان می‌دهد که هیجان مربوط به سرنوشت انتخابات آمریکا در حال تخلیه‌شدن است، با این حال‌ همچنان سکه از سطح قیمتی ابتدای سال فاصله زیادی دارد. سکه پیش از ورود به سال ۹۹، در کانال ۶ میلیون تومانی مورد معامله قرار می‌گرفت.

برخی فعالان باور داشتند، با تعطیل شدن معاملات فردایی سکه ممکن است کمی حباب قیمت بیشتر تخلیه شود؛ با این حال، برای اینکه فلز گرانبهای داخلی به مرز حمایتی ۱۰ میلیون تومان برسد، نیاز است که قیمت دلار افت بیشتری را تجربه کند.

تا‌ زمانی‌که دلار نزدیک به سطح ۲۷ هزار تومانی نوسان می‌کند، احتمال نزول بیشتر سکه دور از انتظار است. در این میان، عده‌ای هم باور دارند در صورت ادامه افت اونس طلا، سکه توان مقاومت در برابر ریزش بیشتر قیمت را ندارد. با این حال، معامله‌گران سکه حداقل دو‌بار در همین یک هفته اخیر نشان دادند که به‌راحتی اجازه نمی‌دهند قیمت حتی به زیر ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد. آنها هر بار قیمت به میانه کانال ۱۱ میلیون تومانی رسید، با قدرت زیادی خریدهای خود را بالا آوردند.

سکه‌بازان حتی تا‌ جای ممکن برای حفظ مرز ۱۲ میلیون تومانی هم تلاش خواهند کرد. برخی معامله‌گران باور داشتند که بازار ممکن است در انتهای روز شنبه در معاملات پشت‌خطی نوسانات بیشتری را نیز تجربه کند، چراکه افراد زیادی در ابتدای روز با قیمت‌های بالای ۱۳ میلیون اقدام به خرید سکه کرده بودند. ضرر این گروه می‌توانست موجب شود که بخواهند با افزایش خریدها در معاملات پشت‌خطی، کمی قیمت را بالاتر بیاورند و ضرر خود را کاهش دهند.

سکه نزدیک به نیم‌میلیون ارزان شد

در اولین روز هفته، قیمت سکه در مقایسه با دلار افت بیشتری را ثبت کرد. در بیست و چهارمین روز آبان‌ماه، دلار تنها ۵۰ تومان افت قیمت را ثبت کرد و به بهای ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان رسید. این در حالی بود که در بازار سکه، این فلز گرانبها ۴۵۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و روی سطح ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قرار گرفت.

در روزی که بازارهای جهانی تعطیل بود و اونس طلا نوسان خاصی نداشت، افت سکه را از لحاظ بنیادی می‌توان به کاهش قیمت دلار ارتباط داد؛ با این حال، از آنجایی که ریزش قابل‌توجه‌تری در بازار سکه نسبت به دلار وجود داشت، باید عوامل دیگری را نیز برای این کاهش ریشه‌یابی کرد. برخی فعالان باور داشتند، حباب سنگینی که بر روی شانه‌های سکه وجود داشت، روز شنبه تا‌ حدی تخلیه شد و این مساله زمینه‌ساز افت قیمت بیشتر سکه در مقایسه با دلار بود. در واقع از نگاه آنها، سکه حبابی داشت که ظرفیت کاهش بیشتری را برای آن نسبت به دلار ایجاد می‌کرد.

با این حال، حباب سکه مدت‌ها در بازار وجود داشت و تخلیه هم نمی‌شد. در این شرایط حتما عامل دیگری وجود داشته است که معامله‌گران را تشویق به فروش کرده است و این مساله هم منجر به افت قیمت و کاهش حباب شده است.

از نظر برخی فعالان، چنین عاملی، تغییر انتظارات معامله‌گران در بازار سکه بود. در واقع با مشخص شدن سرانجام انتخابات آمریکا و عبور بازار از این اتفاق، انتظارات افزایشی درازمدت معامله‌گران سکه تا‌ حدی تعدیل شده است و همین مساله موجب شد که آنها ترجیح دهند،‌ اقدام به فروش برخی از سرمایه سکه‌ای خود کنند.

در این میان، گروهی از فعالان هم باور داشتند، تعطیلی احتمالی معاملات فردایی سکه عاملی بود که میزان فروش معامله‌گران بزرگ در روز شنبه را افزایش داد.‌

در این میان، نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر هم دلیل افت قیمت در بازار سکه را نبود تقاضا عنوان کرد. کشتی‌آرای با تا‌کید بر اینکه خریداری در بازار طلا و سکه وجود ندارد، تصریح کرد: بازار طلا دیگر تمایلی به افزایش قیمت ندارد و همین موضوع باعث ثبات نسبی قیمت‌ها دربازار شده است.

وی یکی از دلایل اصلی کاهش معاملات و قیمت‌ها در بازار طلا را دستگیری دلال‌های معاملات کاغذی و فردایی طلا در روزهای گذشته اعلام کرد و افزود: به همین دلیل نیز سطح معاملات طلای آبشده در بازار به‌شدت کاهش یافته است.

کشتی‌آرای همچنین گفت:‌ به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، سطح تردد در سطح شهر و بازار تهران به‌شدت کاهش یافته و برهمین اساس نیز میل به خرید طلا و سکه کاهش چشمگیری داشته است؛ ضمن اینکه ثابت‌بودن طلای جهانی نیز به ثبات قیمت‌ها در بازار داخلی کمک کرده است. افت قیمت سکه در شرایطی صورت گرفت که برخی فعالان انتظار داشتند،‌ افزایش بهای اونس طلا در روز جمعه و نزدیک شدن به مرز هزار و ۹۰۰ دلار کمی جذابیت خرید را بالاتر ببرد.

با این حال، به‌نظر می‌رسد برای سکه‌بازان عوامل درون بازاری اهمیت بیشتری نسبت به متغیرهای بیرونی داشت. برخی فعالان هم باور داشتند سکه‌بازان زمانی که از افزایش قیمت ناامید شدند، فروش‌های خود را بالا بردند تا‌ آماده خرید در نرخ‌های پایین‌تر شوند.// تجارت نیوز

z1og_fefdjnd3y7qv

 

مرور بازار امروز 24 آبان // ساعت 22:30

آخرین به روز رسانی: شنبه 24 آبان
سکه
نوع قیمت لحظه تغییر
سکه بهار آزادی 125,00۰,۰۰۰ -۱۵۰,۰۰۰
سکه طرح جدید 131,000,000 -۱0۰,۰۰۰
نیم سکه 72,00۰,۰۰۰ -15۰,۰۰۰
ربع سکه 48,00۰,۰۰۰ -50۰,۰۰۰
سکه گرمی 27,00۰,۰۰۰ -۱۰,۰۰۰
 
ارز
نوع قیمت لحظه تغییر
دلار 268,500 -3000
یورو 317,700 -2000
پوند --- -1000
درهم امارات ---- -100۰
 
طلا
نوع قیمت لحظه تغییر
گرم طلای 18 12,281,210 ---
مظنه تهران 53,200,000 ---
انس طلا دلار 1890/59 ---
 
دیگر ارز ها
نوع قیمت لحظه تغییر
لیر ترکیه --- - ۱۰
یوان چین --- -۱00
ین ژاپن ---  
دلار کانادا --- - ۴۰
دلار استرالیا --- - ۴۰
دلار نیوزیلند --- - ۴۰
فرانک سوئیس ---  
افغانی --- -۱۰
کرون سوئد --- -۱۰
کرون دانمارک --- - ۱۰
کرون نروژ --- - ۱۰
دینار کویت --- - ۲۰۰
ریال عربستان --- - ۲۰
ریال قطر --- - ۱۰
ریال عمان --- - ۱۵۰
دینار عراق --- - ۱۰
لیر سوریه --- --
روپیه هند --- - ۱۰
روپیه پاکستان --- - ۱۰
دلار سنگاپور --- - ۴۰
دلار هنگ کنگ --- - ۱۰
رینگیت مالزی --- - ۱۰
بات تایلند --- - ۱۰
روبل روسیه --- - ۱۰
منات آذربایجان --- - ۴۰
دینار بحرین --- - ۱۶۰

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

نرخ ارز صرافی ملی 24 آبان // ساعت 22:22

قیمت فروش دلار آمریکا امروز 24 آبان 99 در صرافی‌ ملی بدون تغییر نسبت روز معاملاتی گذشته به 26.850 تومان رسید. قیمت خرید دلار نیز در صراف ملی 25.850 تومان اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو 30.770 تومان و قیمت فروش یورو 31.770 تومان اعلام شد.// برنا

 

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت جدید طلا و سکه در بازار // 24 آبان ساعت 12:30

اولین قیمت طلا در بازار روز شنبه ۲۴ آبان ۹۹ توسط اتحادیه طلا یک میلیون و ۲۲۸ هزار تومان در هر گرم اعلام شده است. این درحالیست که آخرین نرخ روز پنجشنبه ۲۲ آبان ماه یک میلیون و ۲۱۳ هزار تومان اعلام شده بود.

این روند رشد محدود در قیمت سکه نیز قابل مشاهده است. هر سکه تمام طرح جدید مجددا به کانال ۱۳ میلیون تومان بازگشته است. روز پنجشنبه هر سکه تمام جدید ۱۲ میلیون و ۹۲۲ هزار تومان اعلام شده بود.// تجارت نیوز 

قیمت1

z1og_fefdjnd3y7qv

آخرین قیمت دلار و سکه قبل از فعالیت بازار // شنبه 24 آبان ساعت 09:20

روز پنج‌شنبه، اوضاع بازار بیشتر به کام فروشنده‌ها بود؛ آنها با افزایش فروش‌های خود قیمت دلار را ۴۰۰ تومان پایین آوردند و روی مرز ۲۷ هزار تومانی قرار دادند. در بازار سکه هم ۲۰۰ هزار تومان از ارزش این فلز گرانبها از دست رفت و به قیمت ۱۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید. افت روز آخر در بازار فلز گرانبهای داخلی موجب شد که بازدهی هفتگی آن به صفر برسد. در بازار ارز، دلار با وجود کاهش روز پنج‌شنبه، افزایش ۷/ ۰ درصدی را تجربه کرد. اسکناس آمریکایی پنج‌شنبه دو هفته پیش با اعلام پیشتازی بایدن در انتخابات آمریکا، با قیمت ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان به کار خود پایان داده بود. در هفته‌ای که گذشت، بازار ارز برای ساعاتی حتی ارقام زیر ۲۴ هزار تومان را هم تجربه کرد، ولی سرانجام در سطحی نزدیک به قیمت بسته شده پنج‌شنبه دو هفته قبل به کار خود پایان داد.

به ‌نظر می‌رسد، بازار ارز در پی یافتن نقطه تعادلی برای انجام نوسانات کمتر طی هفته‌های آتی باشد. با این حال، این بازار چنان به روند اخبار حساس شده که بازگشت ثبات به آن کمی دشوار به‌نظر می‌رسد. بازار در هفته‌ای که گذشت به خبرهای مربوط به انتخابات آمریکا، واکنش‌های شدیدی نشان داد و با توجه به صحبت‌های ترامپ، احتمال دارد که در هفته‌های جاری نیز اخبار متناقض به بازار برسد.

در کنار این، نبرد نیروهای متضاد نیز آغاز شده است. گروهی اعتقاد دارند، بایدن به راحتی به برجام بازنخواهد گشت، در نتیجه نرخ‌های فعلی را کف قیمت دلار می‌دانند. این در حالی است که عده دیگری باور دارند، با تغییر وضعیت در کاخ‌سفید و پایان فشار حداکثری، باید امیدوار به افت قیمت‌ها بود. از نظر گروه دوم، رشد قیمت دلار از شهریور تا اواسط مهر ماه بیشتر حاصل جو روانی هراس از انتخاب دوباره ترامپ بود و کنار رفتن او، به تنهایی بخشی از افزایشی‌ها را از بازار به بیرون خواهد راند. در این میان، عده‌ای هم باور دارند، بازار ارز از لحاظ عرضه ارز در وضعیت قوی قرار ندارد و همین عامل موجب شد که واکنش کاهشی دلار نسبت به پیروزی بایدن پایدار نباشد. از نظر آنها، ایران منابع ارزی زیادی در کشورهای دیگر دارد ولی به دلیل تحریم‌ها دسترسی به آنها ندارد. ترک خوردن تحریم‌ها می‌تواند دست سیاست‌گذار را برای مدیریت قیمت دلار بیشتر باز بگذارد.

نوسانات قیمت دلار در هفته گذشته به اندازه‌ای زیاد شد که برخی معامله‌گران ترجیح دادند دیگر اقدام به خرید و فروش نکنند و بیشتر تماشاچی اتفاقات بازار باشند. از نگاه آنها، تا وضعیت بازار خبری است، باید در خرید و فروش دلار احتیاط کرد. رفت و برگشت‌های شدید قیمتی می‌تواند یکباره ضرر زیادی را برای معامله‌گران ایجاد کند.

در بازار سکه، نوسان‌گیران قصد داشتند در هفته‌ای که گذشت، ارزش این فلز گرانبها را به بالای مرز ۱۴ میلیون تومانی ببرند ولی ریزش بهای اونس طلا در بازارهای جهانی مانع سنگینی بر سر راه آنها شد. طلا با اعلام خبر موفقیت یکی از واکسن‌های مورد آزمون برای پیشگیری از بیماری کرونا، نزول سنگین ۱۰۰ دلاری را تجربه کرد و این مساله موجب شد که بسیاری از خریداران از بازار سکه عقب‌نشینی کنند. اگر در هفته جاری، قیمت دلار افزایش خاصی را تجربه نکند و اونس طلا هم زیر مرز ۱۹۰۰ دلار باقی بماند، احتمال نزول سکه حتی تا ابتدای کانال ۱۲ میلیون تومانی وجود دارد. این در حالی است که بسیاری از معامله‌گران با قیمت‌های بالای ۱۴میلیون تومان اقدام به خرید سکه کرده‌اند و تمایل دارند با بالا آوردن قیمت، ضرر خود را تخفیف دهند.// دنیای اقتصاد

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied