شمانیوز

رپرتاژ آگهی/

لوله مانیسمان در دسته لوله های جداره یکپارچه طبقه بندی می گردد و انواع مختلف دارد. بر اساس تقسیم بندی ، به سه دسته اصلی لوله فولادی مانیسمان انتقال (که جهت انتقال سیالات به کار گرفته می شود که درباره ی آن توضیحات کامل ارائه خواهد شد) ، لوله فولادی مانیسمان گوشتی (که دارای ضخامت بالایی بوده بر خلاف لوله انتقال ، وظیفه انتقال سیالات را ندارد ، بلکه جهت ساخت قطعات صنعتی بکار می ورد) و لوله مانیسمان استیل نسوز (که از نامش کاملا پیداست که آلیاژ های استنلس استیل نقش موثری در آن دارد) تقسیم می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به توضیحات کامل تری در خصوص لوله مانیسمان بپردازیم.

 

لوله مانیسمان در دسته لوله های جداره یکپارچه طبقه بندی می گردد و انواع مختلف دارد. بر اساس تقسیم بندی ، به سه دسته اصلی  لوله فولادی مانیسمان انتقال (که جهت انتقال سیالات به کار گرفته می شود که درباره ی آن توضیحات کامل ارائه خواهد شد) ، لوله فولادی مانیسمان گوشتی (که دارای ضخامت بالایی بوده بر خلاف لوله انتقال ، وظیفه انتقال سیالات را ندارد ، بلکه جهت ساخت قطعات صنعتی بکار می ورد) و لوله مانیسمان استیل نسوز (که از نامش کاملا پیداست که آلیاژ های استنلس استیل نقش موثری در آن دارد) تقسیم می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به توضیحات کامل تری در خصوص لوله مانیسمان بپردازیم.

 

لوله مانیسمان جهت پروژه های انتقال

 

به لوله های آهنی بدون درز گفته می شود که جهت انتقال سیالات بکار گرفته می شود ، این لوله ها با توجه به آلیاژ موجود در آن می تواند جهت انتقال انواع معاینات مورد استفاده قرار گیرد ، از انواع کاربرد های این لوله ، می توان به پروژه های انتقال : نفت ، گاز ، آب ، و یا سیالات مدار های پایپینگ استراکچر (سازه) های صنعتی مثل دیگ بخار و روغن نیز اشاره نمود .

 

13980828000434_Test_PhotoN

 

لوله مانیسمان گوشتی

 

این نوع لوله مانیسمان ( که دارای ضخامت بالایی است ) ، به لوله صنعتی گفته می شود که کاربرد به عنوان انتقال دهنده سیال ندارد ، بلکه جهت ساخت قطعات صنعتی بکار گرفته می شود ، و از انواع کاربرد های این لوله های گوشتی ،  می توان به ساخت فلنج ، ساخت رینگ و ساخت قطعات خاص صنعتی اشاره نمود .

 

لوله مانیسمان استیل

 

لوله مانیسمان استیل با آلیاژ استنلس استیل ساخته می شود ، که موارد مصرف آنها می تواند همانند دیگر لوله های مانیسمان باشد. بیشترین کاربرد این لوله ، در ساخت سازه های کارخانجات صنایع غذایی ، و یا صنایع پتروشیمی است. این لوله ی نسوز نیز که در دسته استنلس استیل طبقه بندی می گردد ، کاربرد هایی جهت سازه های صنعتی با حرارت بالا را دارا می باشند.

 

اطلاعات کاربردی

 

این لوله های مانیسمان به عنوان لوله ی بدون درز شناخته شده اند ، برخلاف لوله های درز دار ، که بوسیله جوش کاری ورق های فولادی تولید می شوند ، این لوله هیچ درزی ندارد . ابدا کننده ی لوله بدون درز ، با نام مانیسمان توانست این لوله را با اسم خود ثبت کرده و به دنیا عرضه کند ، ابدا این لوله توانست در زمینه تولید انواع لوله ها ، انقلابی بسیار بزرگ ایجاد کرده و کاربرد آن در صنایع حائز اهمیت قرار بگیرد و بسیاری از صنعتگران از این لوله بدون درز ، بهره وری فراوانی برده و همچنان خواهند برد .

 

مشخصات و ابعاد لوله مانیسمان

 

این لوله بدون درز ، در ابعاد و ضخامت های مختلفی تولید می شود ، اما قبل از ارائه توضیح درباره ابعاد این لوله ، می بایست با مؤلفه هایی آشنا بود تا به میزان ضخامت و قطر داخلی و خارجی و حتی طول آن پی برد ، در این قسمت قصد داریم درباره ضخامت ، قطر خارجی و داخلی لوله و اطلاعات مرتبط با آن ، توضیحاتی مختصر ارائه دهیم .

 

جهت محاسبه ی ضخامت لوله های مانیسمان ، می بایست اختلاف قطر خارجی و قطر داخلی لوله بر عدد 2 تقسیم شود ، جهت نشان دادن ابعاد لوله مانیسمان ، قطر خارجی را همراه با ضخامت آن نشان می دهند ، همچنین جهت سهولت در نشان دادن این ابعاد ، می توان از رده بندی لوله های مانیسمان بهره گرفت ، که رده های مختلف این لوله عبارتند از : رده 10 ، 20 ، 30 ، 40 ، 60 ، 80 ، 120 ، 160 و رده های  STS ، و همچنین XS سنگین و رده XSS به عنوان رده فوق سنگین معرفی می شود .

 

برند های تولید کننده این لوله

 

کارخانه های تولید کننده داخلی لوله مانیسمان ، عبارتند از:

شرکت لوله گستر اسفراین

شرکت پروفیل فولادی اصفهان

شرکت ملی صنعت فولاد ایران

شرکت لوله های دقیق کاوه ایرانیان

 

مهزیار فولاد صنعت در زمینه خرید این لوله شما را یاری نموده و با تیم آلیاژ شناس خود ، شما عزیزان را در انتخاب نوع لوله ، با توجه به شرایط و نوع استفاده یاری خواهیم نمود ، همچنین جهت اطلاع از به روز ترین قیمت لوله های مانیسمان ، در رده های مختلف و ضخامت های مختلف ، با ما تماس بگیرید.

 

تلفن : 44449101-021

دیگر راه های ارتباطی مهزیار فولاد صنعت 

اینستاگرام mahzyarfoulad

کانال ما در تلگرام mahzyarfoulad

ایمیل : pps@mahzyar.net   و  mahzyar.net97@gmail.com

آدرس : تهران – جنت آباد مرکزی – خیابان مخبری – جنب بانک سرمایه – پلاک 215

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied