شمانیوز

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید میان میزان تعهدات بیمه و منابع آن تعادل وجود داشته باشد، گفت: در صورتی که بیمه مسئولیت سنگینی را برعهده بگیرد که به دلیل کمبود منابع توان پاسخگویی به آن را نداشته باشد، نه تنها پاسخگوی تعهدات جزئی نیز نخواهد بود بلکه، این موضوع باعث دیرکرد در پرداخت مطالبات مراکز درمانی و انباشت بدهی نیز می‌شود

به گزارش شمانیوز به نقل از آی‌هینا؛ دکتر رضا آریان پور با اشاره به اینکه بیمه پس اندازی برای زمان بیماری است، افزود: همانطور که در زمان جوانی برای دوران پیری پس انداز می کنیم در زمان سلامت نیز باید برای دوره بیماری پس انداز کنیم.

وی ادامه داد: بحث بهداشت و درمان و آموزش به صراحت در قانون اساسی ذکر شده است که دولت و حاکمیت باید آن را برای مردم فراهم کند به نحوی که بیمه سلامت نیز بر پایه همین قانون و هدف پایه گذاری شده و در سالهای گذشته به مرور زمان، تعهدات خود را افزایش داده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از داروها و خدمات در گذشته تحت پوشش بیمه نبود و مردم برای جبران هزینه‌های درمان به سمت بیمه های تکمیلی می رفتند ولی اکنون پوشش بیمه‌ای مناسبی به خصوص برای نیازمندان فراهم شده است.

نماینده شرق استان گلستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قاعدتا مدیریت مجموعه بیمه باید بر این موارد توجه داشته باشد و تعهدات را براساس منابع موجود انجام دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما به عنوان نمایندگان مجلس که مدافع حقوق مردم هستیم تمام تلاشمان را به منظور تامین منابع مورد انجام خواهیم داد تا در نهایت شاهد افزایش کیفیت خدمات درمانی و تعهدات بیمه باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied