شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 99/08/26 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 99/08/26 + تغییرات

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو امروز 26 آبان // ساعت 21:30

عمده قیمت ها امروز در بازار طلا، سکه و ارز سیر صعودی را نسبت به روز گذشته در پیش گرفتند.

قیمت اونس طلا امروز

هر اونس طلا امروز با افزایش ۰.۲۷ درصدی، از ۱,۸۸۹ (یک هزار و هشتصد و هشتاد و نه ) دلار به ۱,۸۹۵ (یک هزار و هشتصد و نود و پنج ) دلار رسید.// دنیای اقتصاد

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۱,۸۹۵۵۰.۲۷۱۲:۴۸
۱,۸۸۹-۰.۱۷۲ روز پیش
۱,۸۹۲۱۳۰.۶۶۳ روز پیش

قیمت گرم طلا ۱۸ عیار امروز

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۱,۱۶۹,۶۰۰۱۷,۳۰۰۱.۴۷۱۶:۲۱
۱,۱۵۲,۳۰۰-۴۷,۳۰۰-۴.۱۱روز قبل
۱,۱۹۹,۶۰۰-۱۳,۸۰۰-۱.۱۶۲ روز پیش

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت طلا امروز // 26 آبان ساعت 11:00

 

آخرین نرخ اونس طلا

هر اونس طلا، امروز به ۱,۸۹۷ (یک هزار و هشتصد و نود و هفت ) دلار رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۳۹ درصدی داشته است.// دنیای اقتصاد

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۱,۸۹۷۸۰.۳۹06:48
۱,۸۸۹-۰.۱۷۲ روز پیش
۱,۸۹۲۱۳۰.۶۶۳ روز پیش

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز // 26 آبان ساعت 11:00

قیمت خرید دلار آمریکا امروز در صرافی بانک ملی ایران ۲۵,۰۰۰(بیست و پنج هزار تومان) اعلام شد که نسبت به روز گذشته تغییری را تجربه نکرد.

بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا 25,000(بیست و پنج هزار تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا 26,000(بیست و شش هزار تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو 29,800(بیست و نه هزار و هشتصد تومان) و قیمت فروش یورو 30,800(سی هزار و هشتصد تومان) است.// دنیای اقتصاد

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی // 25 آبان ساعت 21:30

بر اساس قیمت خرید دلار آمریکا 25,000(بیست و پنج هزار تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا 26,000(بیست و شش هزار تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو 29,800(بیست و نه هزار و هشتصد تومان) و قیمت فروش یورو 30,800(سی هزار و هشتصد تومان) است.// دنیای اقتصاد

 

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت طلا 25 آبان // ساعت 13:00

هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک‌میلیون و ۲۰۲ هزار تومان،  قیمت دلار ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۲ میلیون  و ۳۰۰ هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۲۰۲ هزار تومان،  قیمت طلای ۲۴ عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۶۰۶ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

*** نرخ‌های درج شده در این خبر برای انواع طلا و سکه برگرفته از سایت اتحادیه و طلا و جواهر است.

گفتنی است،  قیمت طلا، سکه و ارز در بازار طی روز‌های نخست ابتدای هفته جاری نسبت به روز‌های قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی اعمال تحریم‌های مجدد برخی بانک‌های ایرانی است، جو روانی حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار بوجود آید و دلار نیز از سد قیمتی ۳۰ هزار تومان عبور کند.// تسنیم

 

بروز رسانی: یک‌شنبه 25 آبان ساعت 11:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  12 میلیون و 300  هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

12 میلیون و 600  هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

6 میلیون و 900 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

4 میلیون و 700 هزار

قیمت سکه گرمی

2 میلیون و 650 هزار

بروز رسانی: یک‌شنبه 25 آبان ساعت 11:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 202  هزار

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 606  هزار

مثقال طلا

5 میلیون و 210  هزار

انس طلا(دلار)

1876.6

z1og_fefdjnd3y7qv

جدول قیمت ارز | 25 آبان​ // ساعت 12:30

بر اساس نرخ صرافی ملی ایران امروز (۲۵ آبان ۹۹) هر دلار آمریکا به مبلغ  ۲۶ هزار و۵۸۰ تومان و هر اسکناس یورو به قیمت  ۳۱ هزار و۴۵۰ تومان به فروش می‌رسد.

نرخ دلار نسبت به آخرین معاملات دیروز حدود ۱۷۰ تومان کاهش یافت و یورو نیز ۲۲۰ تومان ارزان شد.

دیروز دلار و یورو در ساعات پایانی معاملات به ترتیب با قیمت ۲۶ هزارو ۷۵۰ تومان و ۳۱ هزار و ۶۷۰ تومان به فروش رسیدند.// باشگاه خبرنگاران

 

 

قیمت روز ارز در صرافی ملی ایران

نام ارزقیمت (تومان)
دلارآمریکا ۲۶.۵۸۰
یورو ۳۱.۴۵۰

z1og_fefdjnd3y7qv

سکه نزدیک به نیم‌میلیون ارزان شد // 25 آبان ساعت 09:30

قیمت ربع‌سکه و نیم‌سکه هم در همان تا‌ریخ ۲۴ مهرماه سقف تا‌ریخی خود را تجربه کرد؛ ولی سکه‌های کوچک کمی کمتر از سکه امامی کاهش پیدا کردند. قیمت نیم‌سکه در روز شنبه نشانگر حدود ۲۲ درصد افت نسبت به سقف تا‌ریخی خود بود.

ربع‌سکه هم افت ۲۲‌درصدی را نشان می‌داد. ربع‌سکه دیروز حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ارزش داشت،‌ حال آنکه سقف قیمتی آن در اواخر مهرماه کمی بیش از ۶ میلیون تومان بود. کمترین افت نسبت به سقف قیمتی را دلار تجربه کرده است که نزدیک به ۱۶ درصد از ارزش خود را از دست داده است. دلار دیروز ۵۰ تومان افت کرد و به بهای ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان رسید. این قیمت در حدود ۵هزار تومان کمتر از قیمت ۲۴‌مهر اسکناس آمریکایی بود.

 

 

کاهش حباب در بازار سکه

حباب سکه امامی یک ماه پیش بالای ۲میلیون تومان بود، با این حال‌ روز شنبه میزان حباب این فلز گرانبها به حدود ۵۰۰هزار تومان رسید که فاصله یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی با سقف یک ماه قبل داشت. کاهش حباب در بازار سکه نشان می‌دهد که قیمت این فلز گرانبها در مسیر طبیعی‌تری قرار گرفته و در حال‌ نزدیک‌شدن به ارزش ذاتی خود است. روز گذشته‌ در حالی‌ در بازار آزاد سکه امامی در حوالی ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله می‌شد که ارزش ذاتی آن حدود ۱۲ میلیون تومان بود. زمانی‌که سکه در بازار با قیمت‌های بالای ۱۶‌میلیون تومان به‌فروش می‌رفت، ارزش ذاتی سکه در میانه کانال ۱۴ میلیون تومانی قرار داشت.

به گفته برخی فعالان، کاهش حباب سکه نشان می‌دهد که هیجان مربوط به سرنوشت انتخابات آمریکا در حال تخلیه‌شدن است، با این حال‌ همچنان سکه از سطح قیمتی ابتدای سال فاصله زیادی دارد. سکه پیش از ورود به سال ۹۹، در کانال ۶ میلیون تومانی مورد معامله قرار می‌گرفت.

برخی فعالان باور داشتند، با تعطیل شدن معاملات فردایی سکه ممکن است کمی حباب قیمت بیشتر تخلیه شود؛ با این حال، برای اینکه فلز گرانبهای داخلی به مرز حمایتی ۱۰ میلیون تومان برسد، نیاز است که قیمت دلار افت بیشتری را تجربه کند.

تا‌ زمانی‌که دلار نزدیک به سطح ۲۷ هزار تومانی نوسان می‌کند، احتمال نزول بیشتر سکه دور از انتظار است. در این میان، عده‌ای هم باور دارند در صورت ادامه افت اونس طلا، سکه توان مقاومت در برابر ریزش بیشتر قیمت را ندارد. با این حال، معامله‌گران سکه حداقل دو‌بار در همین یک هفته اخیر نشان دادند که به‌راحتی اجازه نمی‌دهند قیمت حتی به زیر ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد. آنها هر بار قیمت به میانه کانال ۱۱ میلیون تومانی رسید، با قدرت زیادی خریدهای خود را بالا آوردند.

سکه‌بازان حتی تا‌ جای ممکن برای حفظ مرز ۱۲ میلیون تومانی هم تلاش خواهند کرد. برخی معامله‌گران باور داشتند که بازار ممکن است در انتهای روز شنبه در معاملات پشت‌خطی نوسانات بیشتری را نیز تجربه کند، چراکه افراد زیادی در ابتدای روز با قیمت‌های بالای ۱۳ میلیون اقدام به خرید سکه کرده بودند. ضرر این گروه می‌توانست موجب شود که بخواهند با افزایش خریدها در معاملات پشت‌خطی، کمی قیمت را بالاتر بیاورند و ضرر خود را کاهش دهند.

سکه نزدیک به نیم‌میلیون ارزان شد

در اولین روز هفته، قیمت سکه در مقایسه با دلار افت بیشتری را ثبت کرد. در بیست و چهارمین روز آبان‌ماه، دلار تنها ۵۰ تومان افت قیمت را ثبت کرد و به بهای ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان رسید. این در حالی بود که در بازار سکه، این فلز گرانبها ۴۵۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و روی سطح ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قرار گرفت.

در روزی که بازارهای جهانی تعطیل بود و اونس طلا نوسان خاصی نداشت، افت سکه را از لحاظ بنیادی می‌توان به کاهش قیمت دلار ارتباط داد؛ با این حال، از آنجایی که ریزش قابل‌توجه‌تری در بازار سکه نسبت به دلار وجود داشت، باید عوامل دیگری را نیز برای این کاهش ریشه‌یابی کرد. برخی فعالان باور داشتند، حباب سنگینی که بر روی شانه‌های سکه وجود داشت، روز شنبه تا‌ حدی تخلیه شد و این مساله زمینه‌ساز افت قیمت بیشتر سکه در مقایسه با دلار بود. در واقع از نگاه آنها، سکه حبابی داشت که ظرفیت کاهش بیشتری را برای آن نسبت به دلار ایجاد می‌کرد.

با این حال، حباب سکه مدت‌ها در بازار وجود داشت و تخلیه هم نمی‌شد. در این شرایط حتما عامل دیگری وجود داشته است که معامله‌گران را تشویق به فروش کرده است و این مساله هم منجر به افت قیمت و کاهش حباب شده است.

از نظر برخی فعالان، چنین عاملی، تغییر انتظارات معامله‌گران در بازار سکه بود. در واقع با مشخص شدن سرانجام انتخابات آمریکا و عبور بازار از این اتفاق، انتظارات افزایشی درازمدت معامله‌گران سکه تا‌ حدی تعدیل شده است و همین مساله موجب شد که آنها ترجیح دهند،‌ اقدام به فروش برخی از سرمایه سکه‌ای خود کنند.

در این میان، گروهی از فعالان هم باور داشتند، تعطیلی احتمالی معاملات فردایی سکه عاملی بود که میزان فروش معامله‌گران بزرگ در روز شنبه را افزایش داد.‌

در این میان، نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر هم دلیل افت قیمت در بازار سکه را نبود تقاضا عنوان کرد. کشتی‌آرای با تا‌کید بر اینکه خریداری در بازار طلا و سکه وجود ندارد، تصریح کرد: بازار طلا دیگر تمایلی به افزایش قیمت ندارد و همین موضوع باعث ثبات نسبی قیمت‌ها دربازار شده است.

وی یکی از دلایل اصلی کاهش معاملات و قیمت‌ها در بازار طلا را دستگیری دلال‌های معاملات کاغذی و فردایی طلا در روزهای گذشته اعلام کرد و افزود: به همین دلیل نیز سطح معاملات طلای آبشده در بازار به‌شدت کاهش یافته است.

کشتی‌آرای همچنین گفت:‌ به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، سطح تردد در سطح شهر و بازار تهران به‌شدت کاهش یافته و برهمین اساس نیز میل به خرید طلا و سکه کاهش چشمگیری داشته است؛ ضمن اینکه ثابت‌بودن طلای جهانی نیز به ثبات قیمت‌ها در بازار داخلی کمک کرده است. افت قیمت سکه در شرایطی صورت گرفت که برخی فعالان انتظار داشتند،‌ افزایش بهای اونس طلا در روز جمعه و نزدیک شدن به مرز هزار و ۹۰۰ دلار کمی جذابیت خرید را بالاتر ببرد.

با این حال، به‌نظر می‌رسد برای سکه‌بازان عوامل درون بازاری اهمیت بیشتری نسبت به متغیرهای بیرونی داشت. برخی فعالان هم باور داشتند سکه‌بازان زمانی که از افزایش قیمت ناامید شدند، فروش‌های خود را بالا بردند تا‌ آماده خرید در نرخ‌های پایین‌تر شوند.// تجارت نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied