شمانیوز
شما نیوز

با ایجاد خانه ریاضی کیش محقق شد:

دسترسی رایگان دانش آموزان و کادر آموزشی کیش به 3 هزار محتوای آموزشی

ایجاد تحول آموزشی و دسترسی دانش آموزان به محتواهای پیشرفته آموزشی در فضای مجازی ازمهم ترین اهداف ایجاد خانه ریاضی کیش است.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، حیدری راد سرپرست اداره آموزش و پرورش کیش با اشاره به آثار ارزشمند آغاز به کار خانه ریاضی کیش در شرایط کنونی ناشی از پاندمی کرونا گفت : راه اندازی خانه ریاضی بر اساس موافقتنامه همکاری سه جانبه میان اداره آموزش و پرورش کیش، موسسه رویش اندیشمند فردا وسازمان منطقه آزاد کیش گامی مهم در ایجاد فضای خلاق آموزشی و دسترسی رایگان به محتواهای آموزشی در فضای مجازی است .

وی افزود: یکی از مفاد مهم این موافقتنامه اهدا کارت عضویت ویژه به ده هزار دانش آموز و دبیران مشغول به خدمت در جزیره کیش است تا بتوانند در مدت یک سال از 2 تا 3 هزار محتوای آموزشی که به صورت مجازی در اختیارشان قرارمی گیرد، رایگان استفاده کنند.

به گفته حیدری راد، معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، پس از بررسی مجوز های لازم و با هدف ایجاد تحول آموزشی از طریق روش های نوین آموزشی ایجاد خانه ریاضی درجزیره کیش را در دستورکار قرار داد.

سرپرست ادراه آموزش و پرورش کیش اظهار داشت : امضا این تفاهم نامه و راه اندازی خانه ریاضی موجب توسعه فرهنگ خلاقیت و نوآوری دانش آموزان کیش،همچنین تقویت فضای کسب و کار در این منطقه خواهد شد.

لازم به ذکراست از آنجا که ریاضیات ابزار قدرتمندی برای پرورش خلاقیت و رشد فکری افراد است، خانه ریاضی تهران با هدف تقویت بنیه علمی و دسترسی دانش آموزان به تازه ترین دستاوردهای علمی دررشته ریاضی 6 تیر سال 1388 راه اندازی شد .

اکنون این مجموعه با کسب بیش از 1200 مدال طلایی بین المللی توسط دانش آموزان ایرانی و دستیابی به اهداف و نتایج درخشان در حوزه آموزشی فردی و مسابقات کشوری و جهانی، به برندی ارزشمند در پرورش خلاقیت ها تبدیل شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied