شمانیوز
شما نیوز

توسط سخنگوی شورای عالی بورس:

مصوبات جدید شورای عالی بورس اعلام شد

دکتر حسن قالیباف اصل، سخنگوی شورای عالی بورس، در خصوص مصوبات این شوراگفت: در خصوص افزایش سقف صندوق های سرمایه گذاری بر درآمد ثابت تصمیم گیری شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی سمات، دکتر حسن قالیباف اصل، سخنگوی شورای عالی بورس، در خصوص مصوبات این شوراگفت: در خصوص افزایش سقف صندوق های سرمایه گذاری بر درآمد ثابت تصمیم گیری شد.

وی در این خصوص توضیح داد: در جلسه شورای عالی بورس مقرر شد که سقف صندوق های سرمایه گذاری بردرآمد ثابت از ۳۰ هزار میلیارد تومان به ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

سخنگوی شورای عالی بورس در ادامه افزود: در خصوص تغییر جزئیات نصاب سهام در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نیز تصمیم گیری شد.

وی افزود: به این ترتیب، مصوب شد حداقل ۵۰ درصد از مجموع ۲۰ درصد نصاب سهام، به سهام عدالت تخصیص یابد و حداقل اوراق دولتی در  نصاب ها از ۱۰درصد به حداقل ۲۵ درصد افزایش پیدا کند.

دکتر قالیباف اصل در ادامه گفت: در این جلسه شورای عالی بورس مصوب شد بانک مرکزی در امور صدور مجوز برای صندوق های سرمایه گذاری وابسته به نهادهای مالی مرتبط با بانکها، تسریع و تسهیل کند. همچنین امکان تاسیس صندوق برای بانک‌های فاقد صندوق، فراهم و اجازه تاسیس بیش از یک صندوق برای بانک ها نیز صادر شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied