شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه 99/08/28 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه 99/08/28 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

z1og_fefdjnd3y7qv

عقب نشینی قیمت دلار و سکه​ // 28 آبان ساعت 13:15

بازار امروز شاهد کاهش ۲۰۰ تومانی قیمت دلار است که به ۲۵,۹۰۰ (بیست و پنج هزار و نهصد) تومان رسید. طلا و سکه هم افت قیمت را تجربه کردند.

به گزارش دنیای اقتصاد، عمده قیمت ها امروز در بازار طلا، سکه و ارز سیر نزولی را نسبت به روز پیش تجربه کردند.

هر اونس طلا، امروز به ۱,۸۷۶ (یک هزار و هشتصد و هفتاد و شش ) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۶۲ درصدی داشته است.

ECG2aAQEXIvy

 

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۱,۸۷۶-۱۲-۰.۶۲06:50
۱,۸۸۸-۰.۰۹روز قبل
۱,۸۹۰۰۰.۰۱۲ روز پیش

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت طلا امروز | شیب نزولی قیمت // 28 آبان ساعت 09:50

بازار امروز شاهد کاهش قیمت طلاست که براساس آن ارزش هر اونس طلا به ۱,۸۷۶ (یک هزار و هشتصد و هفتاد و شش ) دلار رسید.

 

قیمت اونس طلا امروز

هر اونس طلا، امروز به ۱,۸۷۶ (یک هزار و هشتصد و هفتاد و شش ) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۶۲ درصدی داشته است.// دنیای اقتصاد

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۱,۸۷۶-۱۲-۰.۶۲06:50
۱,۸۸۸-۰.۰۹روز قبل
۱,۸۹۰۰۰.۰۱۲ روز پیش

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت اونس طلا امروز // 28 آبان ساعت 09:44

قیمت طلا پایین آمد و هر اونس طلا، امروز به ۱,۸۷۶ (یک هزار و هشتصد و هفتاد و شش ) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۶۲ درصدی داشته است.//اقتصاد نیوز 

جدول قیمت 3 روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۱,۸۷۶-۱۲-۰.۶۲۰۶:۵۰
۱,۸۸۸-۰.۰۹روز قبل
۱,۸۹۰۰۰.۰۱۲ روز پیش

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت طلا و سکه پایین آمد // 27 آبان ساعت 23:00

بازار ایران امروز شاهد کاهش نسبی قیمت طلا، سکه و دلار در مقایسه با روز پیش است.

قیمت طلا، سکه و دلار امروز 27 آبان 99

آخرین نرخ اونس طلا

هر اونس طلا، امروز به ۱,۸۹۱ (یک هزار و هشتصد و نود و یک ) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۱ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۱,۸۹۱۲۰.۱12:50
۱,۸۹۰۰۰.۰۱روز قبل
۱,۸۸۹-۰.۱۷۳ روز پیش

 

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۱,۱۵۸,۳۰۰-۱۱,۳۰۰-۰.۹۸16:12
۱,۱۶۹,۶۰۰۱۷,۳۰۰۱.۴۷روز قبل
۱,۱۵۲,۳۰۰-۴۷,۳۰۰-۴.۱۱۲ روز پیش

 

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار در بازار آزاد
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۲۶,۱۰۰-۳۰۰-۱.۱۵16:09
۲۶,۴۰۰۵۰۰۱.۸۹روز قبل
۲۵,۹۰۰-۱,۰۰۰-۳.۸۷۲ روز پیش

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت سکه کاهش یافت // ساعت 16:10

در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش قیمت نسبت به دیروز به ۱۱ میلیون و ۹۰۰ تومان رسید، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی، ۱۱ میلیون تومان و ۷۰۰ تومان معامله شد.

همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی به ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، ربع سکه به ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد.

در بازار طلا نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار، به مبلغ یک میلیون و ۱۵۶ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان فروخته شد.

انتظار می‌رفت دیروز قیمت سکه با تغییر کانال همراه شود، اما رشد قیمت طلا در بازار‌های جهانی مانع از تحقق این امر شد.

هراس از کاهش بیشتر قیمت در روز‌های اخیر عرضه سکه به بازار را با افزایش روبرو کرده است.// خبرانلاین

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت دلار و سکه در بازار امروز // 27 ابان ساعت 12:40

در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌میلیون و 170 هزار تومان، قیمت دلار 26 هزار و 300 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 12 میلیون و 350 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 11 میلیون و 800 هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 6 میلیون و 600 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 600 هزار تومان و سکه گرمی 2 میلیون و 600 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و 170 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و 559 هزار تومان و هر مثقال طلا 5 میلیون و 70 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

گفتنی است، قیمت طلا، سکه و ارز در بازار طی روزهای نخست ابتدای هفته جاری نسبت به روزهای قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی اعمال تحریم‌های مجدد برخی بانک‌های ایرانی است، جو روانی حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار بوجود آید و دلار نیز از سد قیمتی 30 هزار تومان عبور کند.

 در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار 26 هزار و 300 تومان، یورو 31 هزار و 300 تومان و درهم امارات 7 هزار و 220 تومان اعلام شده است.

در هفته‌های اخیر، تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

بانک مرکزی همچنین اعلام کرده از روز دوشنبه 21 مهرماه نیز روزانه 50 میلیون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اینکه سقف خرید بانک‌ها و صرافی ها در بازار متشکل ارزی را به 500 هزار دلار افزایش داده است.

فعالان بازار پیش بینی می کنند با ورود 50 میلیون دلار در بازار و افزایش سقف خرید صرافی‌ها در بازار متشکل، قیمت ارز کاهشی شود کمااینکه بعد از اجرای این سیاست طی چند روز قیمت دلار حدود 4 هزار تومان کاهش یافت.

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی های بانکی نیز افزایش یافت؛ قیمت دلار برای اولین بار طی روز یکشنبه 20 مهر در صرافی‌های بانکی وارد کانال 31 هزار تومان شد؛ فعالان بازار براین باورند که رشد چشم‌گیر قیمت طلا و ارز و دلار واکنش هیجانی بازار به اقدام جدید آمریکا بود که 18 بانک ایرانی را در لیست تحریم های ثانویه خود قرار داد.

برخلاف هفته‌های قبل از روزهای قبل بازار ارز نزولی شده است؛ سیر نزولی قیمت ها در حالی در بازار ارز از عصر چهارشنبه 14 آبان ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد که قیمت دلار با کاهش حدود 7 هزار تومانی همراه بوده و دلار از 30 هزار تومان ظهر چهارشنبه به 23 هزار تومان در صبح روز یک‌شنبه 18 آبان رسیده است.

مهمترین عامل تأثیرگذار در بازار ارز از دیدگاه فعالان حاضر در خیابان فردوسی، چشم انداز مثبت به آینده بازار است؛ از آنجایی که از ماه قبل بازار به انتخابات امریکا چشم دوخته بود و براساس نظرسنجی‌های قبل از انتخابات جهت‌گیری ارز مشخص می شد با نهایی شدن گزینه ریاست جمهوری آمریکا، سناریوهای بدبینانه برای آینده کنار رفته و بازار با امیدواری به آینده شاهد ریزش قیمت هاست.

بیشتر بخوانید

افزایش قیمت ارز؛ دلار 26 هزار و 200 تومان شد

هم‌اکنون قیمت فروش دلار در صرافی‌ها با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل 26هزار و 200 تومان و قیمت خرید دلار نیز با اختلاف 1100تومانی نسبت به قیمت فروش، 25هزار و 100 تومان تعیین شده است.

قیمت فروش یورو نیز با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل معادل 31 هزار و 100 تومان و قیمت خرید یورو نیز 30 هزار تومان اعلام شده است.

دلار صبح روز یکشنبه در صرافی ها در کانال 22 هزار تومان قیمت خورده بود ولی در ادامه با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد بار دیگر به کانال های بالاتر بازگشت.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می کند.// تسنیم

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 27 آبان // ساعت 09:30

به گفته  مسعود یزدانی، نایب رئیس اتحادیه طلای تهران کاهش قیمت دلار، کاهش شدید تقاضا و انس جهانی باعث شده که بازار طلا روند آرامی داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود چنانچه مدیریت بانک مرکزی باز هم در بازار ارز تقویت شود قیمت طلا مجدد فردا ارزان ‌شود.

از سوی دیگر دیروز خبر واکسن دوم کرونا منتشر شد که به دنبال آن اونس طلا باز هم به‌صورت مقطعی ریزشی شد اما دوباره قیمت آن بالا رفت و تاساعت ۲۰ به وقت تهران به ۱۸۹۲ دلار رسید.

عده‌ای از تحلیلگران با توجه به چنین دیدگاه‌هایی اعتقاد دارند که سکه به نزدیکی کف قیمت خود رسیده است و معامله‌گران بهتر است به‌صورت پله‌ای موقعیت خرید بگیرند. با این حال، کاهشی‌های بازار اعتقاد دارند، سکه در مسیر رشد با مشکلات زیادی مواجه است. به باور آنها، بازار در ۱۰ روز اخیر توان افزایشی خاصی  از خود نشان نداده است و حتی در هفته قبل نتوانست با تمام تلاش نوسان گیران پا به کانال ۱۴ میلیون تومانی بگذارد.

به باور این دسته از کاهشی‌ها، شاید قیمت سکه به سرعت وارد کانال ۱۱ میلیون تومانی نشود، ولی این فلز گرانبها در مسیر افت تدریجی قرار گرفته است و به مرور به سوی قیمت‌های پایین‌تر حرکت خواهد کرد. از نگاه آنها، با انتخاب بایدن سمت و سوی انتظارات در بازار سکه تغییر کرده است و دیگر کسی برای سفته‌بازی اقدام به خرید سکه نمی‌کند.// تجارت نیوز

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 27 آبان // ساعت 09:30

از میان خبرهای دیروز می‌توان به خبر کشف واکسن دوم کرونا و همچنین صحبت‌های رئیس کل بانک مرکزی اشاره کرد که گفت: رشد بخش غیرنفتی کشور در نیمه دوم سال گذشته بهبود یافت و در سه ماهه اول امسال کمتر از یک درصد منفی شد و این مهم ریشه در حمایت بانک‌ها از جهش تولید به ویژه پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به بخش‌های اقتصادی و تولیدی کشور دارد؛ به طوری که سرمایه در گردش بخش‌های صنعت و کشاورزی به ترتیب ۷۴ و ۶۹ درصد رشد داشته است.

در روزهای آتی مشخص می‌شود که بازار آزاد از قیمت بازار متشکل تاثیر خواهد پذیرفت یا تنها قیمت جدیدی در حاشیه بازار ایجاد خواهد شد. به گفته یکی از بازیگران رسمی ارزی،‌ بازار متشکل ارزی از مدت‌ها قبل برای صرافی‌ها و کارگزاران قابل دسترسی بود و در نتیجه از گذشته بر روند قیمت اثر داشته است. از نگاه آنها اعلام قیمت در این سامانه تنها به شفاف سازی بیشتر نرخ منجر می‌شود. با این حال، افراد عادی در نهایت، قیمتی را به‌عنوان نرخ دلار می‌پذیرند که به راحتی بتوانند با آن اقدام به خرید و فروش کنند.

همچنین در میانه روز گذشته دومین خبر خوب مربوط به واکسن نیز به بازارها مخابره شد. خبری که از یکسو سرعت روند صعودی بازارها را افزایش داد و ازسوی دیگر سبب شد تا دومین ضربه شدید  طی یک هفته به قیمت پناهگاه‌های امن دارایی از جمله طلا وارد شود. مدرنا دومین شرکت داروسازی آمریکایی است که دقیقا یک هفته بعد از اعلام شرکت Pfizer از موفقیت ۵/ ۹۴ درصدی آزمایشات واکسن کرونا خبر داده است. تخمین زده می شود تا پایان ماه دسامبر، یعنی پایان سال‌جاری میلادی، ۶۰ میلیون واکسن برای استفاده اضطراری در آمریکا آماده استفاده باشد.// تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied