شمانیوز
شما نیوز

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو اعلام کرد

فعالیت ۱۲۰ واحد تولیدی _ صنعتی در منطقه آزاد ماکو

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: واحد تولیدی پوشاک مستقر در شهرک صنعتی منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو با حجم سرمایه‌گذاری خارجی سه میلیون دلار در شهرک صنعتی ماکو، از شهریور سال جاری فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از ایسنا؛ ابراهیم جلیلی روز گذشته ۲۶ آبان در حاشیه بازدید از فعالیت این واحد تولیدی بابیان اینکه فعالیت این واحد تولیدی پوشاک در زمینه پیراهن و کت‌وشلوار است، اظهار کرد: با توجه به بیماری کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال حاضر ۱۱۰ نفر در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند که در صورت رفع این مشکل این تعداد به دو برابر افزایش خواهد یافت.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه این واحد تماماً با سرمایه‌گذاری خارجی انجام‌گرفته است، ادامه داد: میزان سرمایه‌گذاری در این واحد تولیدی سه میلیون دلار است.

جلیلی اضافه کرد: همچنین با توجه به فعالیت جدید نیروی انسانی در این واحد روزانه ۶۰۰ پیراهن تولیدمی شود، که قابلیت افزایش به ۲۰۰۰ عدد را دارد.

وی با اشاره به اینکه روزانه ۱۰۰ک ت در این واحد تولید می شود، خاطرنشان کرد: تلاش بر این است که این مقدار را باتربیت نیروی کار افزایش یابد.

وی ادامه داد: ۸۰درصد محصولات این واحد تولیدی برای صادرات در نظر گرفته‌شده و مابقی در داخل کشور عرضه خواهد شد.

به گفته معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با آغاز فعالیت رسمی منطقه آزاد ماکو بیش از ده‌ها واحد تولیدی فعالیت خود را در آن آغاز کرده و واحدهای راکد و نیمه فعال نیز در شهرک صنعتی این شهرستان فعال‌شده است.

جلیلی گفت: در حال حاضر ۱۲۰ واحد تولیدی صنعتی در این منطقه فعالیت می‌کند که این تعداد، منطقه را به یکی از فعال‌ترین مناطق در شمال غرب کشور ازنظر تولید و صنعت تبدیل کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied