شمانیوز

رپرتاژ آگهی/

کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر می باشد.دولت کانادا با توجه به آمارهای سالیانه و نیازهای جامعه خود برنامه‌های مهاجرتی و تعداد پذیرش مهاجر را تنظیم می کند. متقاضیان واجد شرایط می توانند با برنامه ریزی به موقع از فرصت پیش رو استفاده کرده وبرای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله "مهاجرت به کانادا و راهنمای جامع اخذ اقامت کانادا" از سایت یوکن مراجعه کنید. در ادامه به اطلاعاتی در خصوص راهنمای جامع اخذ اقامت کانادا می پردازیم.

مهاجرت به کانادا و راهنمای جامع اخذ اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا یکی از مقاصد متقاضیان زندگی در خارج از کشور می باشد. کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر می باشد. این کشور از طریق برنامه های مهاجرتی اقدام به پذیرش و انتخاب مهاجر بصورت هدفمند می نماید. دولت کانادا با توجه به آمارهای سالیانه و نیازهای جامعه خود برنامه‌های مهاجرتی و تعداد پذیرش مهاجر را تنظیم می کند. مطابق آخرین اطلاعیه اداره مهاجرت کانادا، این کشور در نظر دارد در بازه زمانی سه سال آینده، پذیرای  یک میلیون مهاجر جدید باشد. متقاضیان واجد شرایط می توانند با برنامه ریزی به موقع از فرصت پیش رو استفاده کرده وبرای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله "مهاجرت به کانادا و راهنمای جامع اخذ اقامت کانادا" از سایت یوکن مراجعه کنید. در ادامه به اطلاعاتی در خصوص راهنمای جامع اخذ اقامت کانادا می پردازیم.

 

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

 

r

 

اولین سوالی که متقاضیان مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت دائم دارند، این است که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع باید کرد. متقاضیان اخذ اقامت کانادا باید ابتدا شرایط با انواع برنامه های مهاجرتی کانادا آشنا شوند تا بتوانند با توجه به شرایط خود، بهترین مسیر را انتخاب و برای آن برنامه ریزی نمایند. به طور کل روش های مهاجرت به کانادارا می توان به، مهاجرت از طریق تخصص، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی، مهاجرت از طریق تحصیل تقسیم بندی نمود.متقاضیان اخذ اقامت کانادا در ابتدا می توانند با در نظر گرفتن سن خود یکی از این روش های را انتخاب نمایند.

 

روش های مهاجرت به کانادا برای متقاضیان بازه سنی 18 تا 25 سال

روش تحصیلی

 

روش های مهاجرت به کانادا برای متقاضیان بازه سنی 25 تا 29

روش تحصیلی

روش برنامه اسکیل ورکر فدرال (مهاجرت از راه تخصص)

روش برنامه اسکیل ورکر استانی (مهاجرت از راه تخصص)

 

روش های مهاجرت به کانادا برای متقاضیان بازه سنی 29 تا 33

روش تحصیلی

روش برنامه اسکیل ورکر فدرال (مهاجرت از راه تخصص)

روش برنامه اسکیل ورکر استانی (مهاجرت از راه تخصص)

روش سرمایه گذاری

 

روش های مهاجرت به کانادا برای متقاضیان بازه سنی 35 تا 45

روش تحصیلی

روش برنامه اسکیل ورکر فدرال (مهاجرت از راه تخصص)

روش برنامه اسکیل ورکر استانی (مهاجرت از راه تخصص)

روش سرمایه گذاری

 

روش های مهاجرت به کانادا برای متقاضیان بازه سنی 45 تا 50

روش سرمایه گذاری

 

متقاضیان اخذ اقامت کانادا ابتدا با توجه به سن خود می توانند از طریق دسته بندی فوق یکی از روش های مهاجرت به کانادا را انتخاب نمایند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص (اسکیل ورکر)، یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا می باشد. این برنامه مهاجرتی بر اساس فاکتور های سن، تحصیلات، سابقه کار و مدرک آیلتس امتیازبندی شده اند. مهاجرت به کانادا از طریق تخصص به دو دسته، اسکیل ورکر فدرال و اسکیل ورکر استانی تقسیم می شوند. برنامه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص در اسکیل ورکر فدرال بر اساس امتیاز بندی سیستم اکسپرس اینتری و سیستم CRS Point تنظیم شده است. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر فدرال باید شرایط زیر را داشته باشند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص فدرال

t

متقاضیان این برنامه اقامتی باید ابتدا از طریق سیستم اکسپرس اینتری، حداقل 67 امتیاز کسب نمایند. کسب امتیاز در این سیستم براساس فاکتورهای زیر می باشد.

سن

تحصیلات

سابقه کار

مدرک آیلتس

فاکتورهای انطباق پذیری

تحصیلات همسر ( برای افراد متاهل)

مدرک آیلتس همسر( برای افراد متاهل)

 

سپس این متقاضیان باید بر اساس جدول امتیاز بندی CRS POINT امتیاز مورد نیاز را جهت انتخاب های دوره ای کسب نمایند. حداقل امتیاز مورد نیاز، با توجه به امتیاز افرادی که برای این برنامه اقامتی اقدام می کنند در هر دوره متغیر می باشد. در حال حاضر افرادی می توانند از طریق اسکیل ورکر فدارل برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند که حداقل 470 امتیاز در این سیستم داشته باشند. جهت کسب امتیاز فوق متقاضیان اقامت کانادا باید شرایط زیر را داشته باشند.

 

سن متقاضی: حداکثر 33 سال

مدرک تحصیل متقاضی: فوق لیسانس و دکتری

سابقه کار: حداقل 3 سال

نمره آیلتس : شنیداری 8 ، خواندن 7 ، مکالمه 7 ،نوشتن 7

 

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص در برنامه های استانی

 

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، در صورتی که شرایط برنامه فدرال را نداشتند، می توانند از طریق برنامه های ایالتی کانادا از طریق تخصص خود برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنند. کسب امتیاز از طریق برنامه های ایالتی از فدرال آسان تر می باشد. برخی از برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق تخصص استانی، نیاز به داشتن جاب آفر ( پیشنهاد کار) دارند. برخی از ایالت های کانادا با توجه به نیاز منطقه ای خود دارای لیست مشاغل مورد نیاز استان هستند. متقاضیان می توانند با بررسی مشاغل مورد نیاز استان های کانادا، ابتدا ایالت مورد نظر خود را انتخاب و سپس شرایط و امتیاز بندی آنها را بررسی نمایند. یکی از برنامه ای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص استانی، ایالت ساسکاچوان می باشد. برای اقدام از طریق این برنامه اقامتی، نیاز به داشتن جاب آفر نمی باشد. متقاضیانی که شرایط زیر را داشته باشند می توانند برای این برنامه ایالتی اقدام کنند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص استان ساسکاچوان

 

سن متقاضی: حداکثر 34 سال

مدرک تحصیل متقاضی: فوق لیسانس و دکتری

سابقه کار: 10 سال

نمره آیلتس : شنیداری 7.5 ، خواندن 6.5 ، مکالمه 6.5 ،نوشتن 6.5

 

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 

u

 

تحصیل در کانادا یکی از روش های سریع ورود به این کشور می باشد. مدت زمان مورد نیاز جهت دریافت ویزا، حداکثر4 ماه می باشد. متقاضیان تحصیل در مراکز آموزشی کانادا، پس از اتمام دوره تحصیلی موفق به دریافت ویزای کار می شوند. تحصیل در کانادا فرصت آشنایی با بازار کار و تخصص های این کشور را مهیا می کند و فارغ التحصیلان، به راحتی می توانند پس از اتمام دوره تحصیل در شرکت های بین المللی موجود در کانادا، استخدام شوند. تحصیل در کانادا و سابقه کار در کانادا در اکثر برنامه های مهاجرت به کانادا، دارای امتیاز می باشد. متقاضیان می توانند از این طریق امتیاز خود را در برنامه های اقامت کانادا، افزایش داده و اقامت این کشور را کسب نمایند. همچنین کانادا در برخی از ایالت ها دارای برنامه هایی مختص فارغ التحصیلان کانادا می باشد که فارغ التحصیلان واجد شرایط، از این طریق نیز می توانند جهت اخذ اقامت کانادا اقدام کنند.

 

مهاجرت به کانادا و خدمات موسسه مهاجرتی یوکن

موسسه مهاجرتی یوکن با تیم مجرب آماده ارائه خدمات در انواع پرونده های مهاجرتی اسکیل ورکر، سرمایه گذاری، استارتاپ و تحصیلی می باشد. این موسسه تحت نظارت وکیل رسمی مهاجرت کانادا،خانم نازنین بیتاژیان فعالیت می نماید. متقاضیان مهاجرتی با استفاده از مشاوره با وکلای رمس مهاجرت می توانند مسیر انجام مراحل پرونده های مهاجرتی را با آرامش خاطر طی نمایند.در صورت تمایل با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت موجود در وب سایت موسسه مهاجرتی یوکن، شریط خود را در این برنامه ها ارزیابی نمایید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه