شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 99/09/03 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 99/09/03 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

قیمت ارز در صرافی ملی // 3 آذر ساعت 14:50

صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، سوم آذرماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرده‌اند، نرخ خرید در این صرافی ها نیز ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان است.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۰ هزار و ۴۰۰ تومان و نرخ خرید آن ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده است.

گفتنی است؛ ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.// ایلنا

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت طلا، سکه و دلار 3 آذر//ثبات نرخ دلار در بازار آزاد// سکه ثابت ماند// ساعت 11:40

نرخ دلار در بازار آزاد تا این لحظه (11:20 دوشنبه 3 آذر) با همان رقم عصر دیروز یعنی 25 هزار و 600 تومان فروخته شد. نرخ دلار سنا هم 74 تومان کاهش یافت و 25 هزار و 218 تومان تعیین شد. قیمت دلار دستوری هم با 100 تومان کاهش نسبت به عصر دیروز به 25 هزار و 700 تومان رسید.

نرخ فروش اسکناس دلار نیما با کاهش 250 تومانی به 25 هزار و 600 تومان رسید و میانگین موزون هفتگی آن در هفته منتهی به 3 آذر، 25 هزار و 788 تومان ثبت شد که نسبت به هفته منتهی به دیروز، 14 تومان افزایش یافته است.

نرخ یورو هم در‌ بازار آزاد 100 تومان رشد کرد و با رقم 30 هزار و 300 تومان معامله شد. درهم امارات نیز با 40 تومان کاهش نسبت به عصر دیروز، به 7 هزار و 140 تومان رسید و همچنین یوآن چین 10 تومان کاهش یافت یعنی 3 هزار و 930 تومان فروخته شد.

سکه امامی امروز 11 میلیون و 850 هزار تومان معامله شد و هیچ تغییری نسبت به عصر دیروز نداشت. همچنین نرخ هر گرم طلای 18 عیار تا کنون 8 هزار و 740 تومان کاهش داشت و یک میلیون و 113 هزار و 200 تومان فروخته شد. هر انس طلا در جهان هم با افزایش 4 دلاری نسبت به روز گذشته، هزار و 875 دلار و 50 سنت قیمت‌گذاری شد.

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی 2 آذر // ساعت 22:40

قیمت فروش دلار آمریکا امروز در صرافی بانک ملی ایران ۲۵,۴۵۰ (بیست و پنج هزار و چهارصد و پنجاه تومان) اعلام شد.

قیمت خرید دلار آمریکا ۲۴,۴۵۰(بیست و چهار هزار و چهارصد و پنجاه تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۵,۴۵۰(بیست و پنج هزار و چهارصد و پنجاه تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۲۹,۳۰۰(بیست و نه هزار و سیصد تومان) و قیمت فروش یورو ۳۰,۳۰۰(سی هزار و سیصد تومان) است.// دنیای اقتصاد

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت طلا، سکه و دلار 2 آذر // سکه گران شد، یورو ارزان // ساعت 22:30

قیمت دلار امروز در بازار با افت ۵۰۰ تومانی همراه شد و به ۲۵,۶۰۰ (بیست و پنج هزار و ششصد ) تومان رسید. طلا هم امروز کاهش قیمت را تجربه کرد.
 
بازار امروز در حالی شاهد افت قیمت دلار و طلاست که سکه افزایش قیمت را تجربه کرد.// دنیای اقتصاد
 

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوم آذر 99

 

z1og_fefdjnd3y7qv

نرخ ارز در صرافی ملی در روز یکشنبه ۲ آذر // ساعت 11:30

امروز یکشنبه صرافی ملی نرخ فروش دلار را ۲۵ هزار و ۸۵۰ تومان اعلام کرد و نرخ خرید دلار هم ۲۴ هزار و ۸۵۰ تومان قیمت گذاری شد. همچنین صرافی ملی امروز نرخ فروش یورو را ۳۰ هزار و ۷۰۰ تومان و نرخ خرید آن را ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین کرده است.  // فرارو

انواع ارز نرخ خرید نرخ فروش
دلار ۲۴ هزار و ۸۵۰ تومان  ۲۵ هزار و ۸۵۰ تومان
یورو ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان ۳۰ هزار و ۷۰۰ تومان

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش بینی قیمت طلا و سکه برای// 2 آذر ساعت 09:25

براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، مبنی بر تعطیلی دو هفته‌ای مشاغل غیرضروری، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز ضمن تاکید براینکه بازار طلا و کلیه واحدهای صنفی اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز مشمول این محدودیت خواهند شد، اعلام کرد که از روز شنبه صنف ما نیز به مدت ۱۵ روز تعطیل خواهد بود.

مسعود یزدانی،  نایب رئیس اتحادیه طلای تهران گفت: چنانچه بانک مرکزی بتواند بازار ارز را کنترل کند، قیمت طلا در بازار داخل هم، مانند قیمت انس جهانی طلا ارزان می‌شود. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا امروز در محدوده‌های فعلی ثابت باقی بماند.

در صورتی که نقدینگی با همین سرعت فعلی رشد کند، احتمال افزایش دوباره سکه و دلار هم وجود دارد.

روند بازارهای موازی هم تا حدی امید سفته‌بازان دلار به رشد شدید قیمت را کمرنگ کرده است. در ۱۰ روز گذشته، بورس تهران عموما سبزپوش بوده و شاخص کل این بازار بیش از ۱۵۰ هزار واحد تقویت شده است. به این ترتیب، می‌توان گفت، نقدینگی تا حدی به سوی بازار سهام روانه شده است.

با این حال، در صورتی که بازارساز بازارهای جذاب دیگری را برای جذب نقدینگی تشکیل ندهد، احتمال این وجود دارد که بار دیگر با کاهش ارزش سهم‌ها، شاهد خروج پول‌های سرگردان از بازار ارز و طلا باشیم. بازارساز باید از فرصت آرامشی که در بازارها به وجود آمده است، برای سیاست‌گذاری‌های جدیدی استفاده کند که زمینه‌ساز ضربه‌گیر شوک‌های احتمالی آتی باشند.//تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied