شمانیوز
شما نیوز

با وجود مهلت 30 روزه پذیره‌نویسی رقم خورد

ثبت سفارش 400 میلیونی برای سهم ریل گردش ایرانیان در 20 دقیقه

با توجه به اینکه این پذیره‌نویسی به روش ثبت سفارش انجام می‌شود متقاضیان ‏می‌توانند تا ساعت 12:30 اقدام به ثبت سفارش کنند تا در پایان، 400 میلیون سهم «حگردش» بین متقاضیان تسهیم شود. ‏

به گزارش شمانیوز به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، مدیر عملیات بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران با اشاره به اینکه از امروز چهارم آذرماه فرایند پذیره‌نویسی 400 میلیون سهم ‌از سهام در دست انتشار شرکت ریل گردش ایرانیان (سهامی عام در شرف تاسیس) به قیمت اسمی هر سهم 100 تومان به روش ثبت سفارش آغاز شد، گفت: در ‌‌20 دقیقه نخست شروع دوره ثبت سفارش، تقاضا به میزان تمام تعداد سهامی که برای پذیره نویسی در نظر گرفته شده بود، در سامانه معاملات ثبت شد.‌ استقبال از این پذیره نویسی به نحوی بود که تا ساعت ١١:٣٠ بیش از ١١ برابر حجم سهام قابل عرضه، سفارش خرید در سامانه ثبت شده است.

 

سیده هاجر میرخوشحال با بیان اینکه دوره ثبت سفارش برای این پذیره‌نویسی از ‌ساعت 10:00 امروز آغاز شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه این پذیره‌نویسی به روش ثبت سفارش انجام می‌شود متقاضیان ‌می‌توانند تا ساعت 12:30 اقدام به ثبت سفارش کنند تا در پایان، 400 میلیون سهم «حگردش» بین متقاضیان تسهیم شود. ‌

 

به گفته میرخوشحال اشخاص حقیقی می‌توانند تا سقف 5 میلیون سهم و اشخاص حقوقی تا سقف 10 میلیون سهم از سهام ‌‌«حگردش» را ثبت سفارش کنند و حداقل سهام قابل خریداری نیز یک سهم در نظر گرفته شده است‎.‎ در پایان دوره ثبت سفارش 400 میلیون سهم موضوع عرضه، به تناسب تعداد و حجم کل سفارش¬های ثبت شده بین متقاضیان تسهیم خواهد شد.

 

او انجام‌ پذیره‌نویسی سهام شرکت‌های در شرف تاسیس را در راستای تقویت بازار اولیه و کمک به تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی عنوان کرد و افزود: بدین منظور ‌پذیره‌نویسی‌‌های دیگری نیز در آینده نزدیک از طریق فرابورس ایران انجام خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied