شمانیوز

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد:

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت:طبق مصوبه ستاد ملی کرونا ارزیابی وسع به دلیل شیوع بیماری کرونا تا پایان امسال برای متقاضیان بیمه رایگان که قصد دارند از خدمات بخش دولتی استفاده کنند، متوقف شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا؛ دکتر داود حاج قاسمعلی بیان کرد: براین اساس طبق ابلاغ به ادارات کل استانی ، ارزیابی وسع برای روستائیان، متقاضیان جدید و بیمه شدگان بیمه سلامت همگانی، در صورتی که خدماتشان محدود به بخش دولتی باشد متوقف شده و به صورت رایگان می توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: این افراد در صورتی که بیمه رایگان دریافت کنند، صرفا می توانند به بخش های دولتی سرپایی و بستری بیمارستانها مراجعه کنند.

حاج قاسمعلی گفت: اگر کسی متقاضی استفاده از خدمات بخش خصوصی باشد باید ارزیابی وسع شود و یا بنابرخوداظهاری سرانه مصوب یک سال را بطور کامل پرداخت کند.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران افزود: همچنین افراد در صورت اعلام ارزیابی وسع از سوی وزارت رفاه در صورتی که مشمول دهک ٤، ٥ و ٦ باشند، می توانند دفترچه بیمه ایرانیان را با پرداخت ٥٠ درصد و در دهکهای بالاتر با پرداخت کل سرانه حق بیمه دریافت کنند و از این پوشش بیمه ای برای مراجعه به بخش خصوصی هم استفاده کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied