شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 99/09/11 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 99/09/11 + تغییرات

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

z1og_fefdjnd3y7qv

اخرین قیمت دلار 11 آذر // ساعت 12:40

دلار دیروز ۴۵۰ تومان افزایش یافت و به بهای ۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. بازگشت دلار به بالای ۲۵ هزار تومان موجب شد که برخی از معامله‌گران عنوان کنند که این ارز به کف قیمتی برخورد کرده است و حداقل به طور موقت تمایلی برای نزول به زیر سطح ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان را ندارد.

در واقع، از ابتدای هفته بازار چند بار سطح ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی را مورد آزمون قرار داد ولی نتوانست آن را بشکند. نرخ بسته شده بازار هم هیچ گاه زیر ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان نرفته بود و همین موضوع تا حدی نشان می‌داد که بازار آمادگی پذیرش قیمت‌های پایین‌تر را حداقل در مقطع کنونی نداشته است.

روند بازار از چه زمانی تغییر کرد؟

روند بازار ارز از نیمه دوم روز یکشنبه تغییر کرد؛ روز دوشنبه خریداران هم با اطمینان بیشتری وارد بازار شدند و در نهایت قیمت نه تنها توانست از مرز ۲۵ هزار تومانی عبور کند که به نزدیکی سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی رسید.

ورود دلار به کانال بالاتر اطمینان معامله‌گران برای اینکه اظهار کنند، سطح ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی کف موقت بازار بوده است را بالا برد. برخی فعالان باور دارند،‌دلار برای اینکه در ادامه پاییز به زیر سطح یاد شده بازگردد، نیاز به اخبار مثبت بیشتر دارد. با این حال، عده‌ای عنوان می‌کنند، بازار هر چقدر به زمان ورود بایدن به کاخ سفید نزدیک شود، بار دیگر با فشار فروش‌ها مواجه می‌شود.

با وجود اینکه دلار دیروز افزایشی شد، معامله‌گران انتظارات افزایشی خود را هم چندان تشدید نکرده بودند. در واقع آنها بیشتر باور داشتند که باید به‌صورت پله‌ای اقدام به خرید کرد و نباید احتیاط را کنار گذاشت.

عده‌ای از تحلیل گران فنی عنوان می‌کردند که باید خط ۲۶ هزارتومانی را به عنوان مبنای تحلیل در نظرگرفت. این گروه اعتقاد داشتند تا زمانی که دلار زیر ۲۶ هزار تومان قرار دارد، نباید خطر افت دوباره قیمت‌ها را دست کم گرفت، ولی اگر قیمت از این خط عبور کرد، سقف ۲۷ هزار تومانی را می‌توان به‌عنوان سقف اول هدف‌گذاری کرد.  در روزی که قیمت دلار افزایشی بود، طبیعتا سکه هم راه صعودی را در پیش گرفت.

عامل دیگر تقویت ریسک‌پذیری

عامل دیگری که ریسک‌پذیری بازار را تقویت کرد، آماری بود که نشان داد فعالیت کارخانه‌ای چین در نوامبر با سریع‌ترین روند در بیش از سه سال اخیر توسعه پیدا کرده است.// تجارت نیوز

z1og_fefdjnd3y7qv

 

آخرین قیمت دلار در بازار 10 آذر // ساعت 22:40

 

قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت طلا امروز دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹ را در جدول زیر مشاهده کنید.// اقتصاد24
 
نوع قیمت(تومان)
دلار 24.800
یورو 29.700
پوند 33.800
سکه بهار آزادی 10.500.000
 سکه طرح جدید 11.200.000
نیم سکه 5.820.000
ربع سکه 3.900.000
سکه گرمی 2.280.000
گرم طلای 18 عیار 1.059.000

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

آخرین قیمت طلا در بازار 10 آذر // ساعت 13:00

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح امامی با کاهش 100 هزار تومانی به نرخ 10 میلیون و 900 تومان فروخته شد که نسبت به روز معاملاتی گذشته حدود 0.89 درصد کاهش داشت و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به 10 میلیون و 400 تومان رسید.// برنا

 

 

10

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت دلار و یورو در صرافی 10 آذر // ساعت 11:00

قیمت خرید دلار آمریکا ۲۳,۶۵۰(بیست و سه هزار و ششصد و پنجاه تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۴,۸۵۰(بیست و چهار هزار و هشتصد و پنجاه تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۲۸,۵۵۰(بیست و هشت هزار و پانصد و پنجاه تومان) و قیمت فروش یورو ۲۹,۷۵۰(بیست و نه هزار و هفتصد و پنجاه تومان) است.

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت طلا پایین آمد 10 آذر // ساعت 11:00

هر اونس طلا، امروز به ۱,۷۸۲ (یک هزار و هفتصد و هشتاد و دو ) دلار رسید که نسبت به ۲ روز پیش، کاهش ۰.۳۲ درصدی داشته است.// دنیای اقتصاد

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۷۸۲ -۰.۳۲ 06:00
۱,۷۸۸ ۸ ۰.۴۱ ۲ روز پیش
۱,۷۸۰ -۳۳ -۱.۸۷ ۳ روز پیش

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied