شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه 99/09/12 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه 99/09/12 + تغییرات

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

z1og_fefdjnd3y7qv

 

نرخ ارز در صرافی ملی در روز چهارشنبه ۱۲ آذر // ساعت 12:00

صرافی ملی پس از دو روز متوالی که قیمت ارز را افزیش می‌داد، صبح امروز نرخ دلار و یورو را ثابت نگه داشت و با همان آخرین قیمت اعلام شده دیروز، معاملات روز چهارشنبه را انجام می‌دهد.

در حالی که روز گذشته صرافی ملی ابتدا نرخ فروش دلار را ۲۵ هزار و ۱۷۰ تومان اعلام کرد، در نهایت آخرین قیمت اعلام شده از سوی بانک مرکزی برای دلار به ۲۵ هزار و ۶۲۰ تومان رسید و صبح امروز هم دلار با همین قیمت در صرافی ملی فروخته می‌شود. یورو نیز به همین ترتیب صبح امروز با قیمت ۳۰ هزار و ۵۵۰ تومان به فروش می‌رسد.// فرارو

 

انواع ارزنرخ خریدنرخ فروش
دلار۲۴ هزار و ۶۲۰ تومان۲۵ هزار و ۶۲۰ تومان
یورو۲۹ هزار و ۵۵۰ تومان ۳۰ هزار و ۵۵۰ تومان

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش بینی قیمت سکه و طلا چهارشنبه ۱۲ آذر // ساعت 10:10

به‌نظر می‌رسد در انتظارات معامله‌گران سکه تغییری رخ داده است که زمینه‌ساز افزایش خرید‌های آن‌ها و بالا رفتن میزان حباب شده است. عده‌ای مساله تغییر انتظارات را به تغییرات جدیدی نسبت می‌دهند که در فضای سیاسی رخ داده است. ترور یکی از دانشمندان هسته‌ای ایران و تصویب کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در مجلس که خواستار حذف برخی محدودیت‌های هسته‌ای است، از جمله مواردی است که برخی معامله‌گران سکه و دلار به آن اشاره می‌کردند.

با این حال، برخی از فعالان هم باور داشتند، سفته‌بازان پیرامون اخبار یاد شده جوسازی روانی صورت دادند تا ضرر‌های قبلی خود را پوشش دهند. از نظر گروه دوم، نوسانات کنونی دلار و سکه هم پایدار نخواهد بود.

پیش بینی قیمت سکه 

پیش بینی قیمت سکه و طلا چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹

سکه از نیمه کانال ۱۱ میلیونی گذشت

در سومین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی به بالای کانال ۱۱ میلیون تومانی رفت و هر قطعه سکه تمام طرح جدید به قیمت ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزارتومان معامله شد؛ که افزایش ۷۰۰ هزار تومانی را نشان می‌دهد. به دنبال رشد سکه در بازار آزاد و نزدیک شدن قیمت آن به مرز ۱۲ میلیون تومان سکه در بورس کالا نیز روز سه‌شنبه با صف خرید در قیمت ۱۱ میلیون و ۵۳۶ هزار تومان همراه شد. عامل اصلی رشد قیمت سکه، افزایش قیمت‌ها در بازار ارز بود. قیمت نیم‌سکه بهار آزادی به ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است که گویای افزایش ۳۰۰ هزار تومانی در این قطعه ازفلز زرد رنگ است. ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد؛ که این موارد یاد شده نیز افرایش قیمت را به ثبت رساندند.

پیش بینی قیمت طلا

پیش بینی قیمت سکه و طلا چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹

باز پس‌گیری کانال ۱۸۰۰ دلاری

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر خوش بینی به تولید واکسن کووید-۱۹ قرارگرفت و صعودی شد. پس از ریزش سنگین در دو روز معاملات گذشته، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ۱/ ۴ درصد افزایش یافت و به ۱۸۰۵ دلار رسید. این فلز گرانبها روز دوشنبه با سقوط به ۱۷۶۴ دلار و ۲۹ سنت که پایین‌ترین قیمت در ۵ ماه اخیر بود، بیش از ۵‌درصد کاهش برای نوامبر را ثبت کرد که بزرگ‌ترین کاهش قیمت ماهانه در چهار سال اخیر بود. به‌زعم کارشناسان، طلا مدتی است که معاملات پرتقاضایی داشته است، بنابراین شاهد خروج بخشی از دارایی‌ها از بازار این فلز و انتقال آن‌ها به بازار دارایی‌های پرریسک‌تر هستیم؛ زیرا فضای بازار‌ها خوش‌بینانه‌تر شده است. این روند در صورت روشن شدن بیشتر وضعیت اقتصادی ممکن است به سرعت معکوس شود.// دنیای اقتصاد

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت طلا، سکه و دلار 11 آذر// تداوم روند صعودی قیمت‌هاساعت 23:50

دلار امروز در بازار با افزایش ۹۰۰ تومانی قیمت، ۲۶,۳۰۰ (بیست و شش هزار و سیصد ) تومان تومان نرخ گذاری شد. طلا و سکه هم افزایش قیمت را تجربه کردند.

قیمت ها امروز در بازار طلا، سکه و ارز سیر صعودی را نسبت به روز گذشته تجربه کردند.// دنیای اقتصاد

 

قیمت طلا، سکه و دلار امروز 11 آذر 99

z1og_fefdjnd3y7qv

اخرین قیمت دلار 11 آذر // ساعت 12:40

دلار دیروز ۴۵۰ تومان افزایش یافت و به بهای ۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. بازگشت دلار به بالای ۲۵ هزار تومان موجب شد که برخی از معامله‌گران عنوان کنند که این ارز به کف قیمتی برخورد کرده است و حداقل به طور موقت تمایلی برای نزول به زیر سطح ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان را ندارد.

در واقع، از ابتدای هفته بازار چند بار سطح ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی را مورد آزمون قرار داد ولی نتوانست آن را بشکند. نرخ بسته شده بازار هم هیچ گاه زیر ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان نرفته بود و همین موضوع تا حدی نشان می‌داد که بازار آمادگی پذیرش قیمت‌های پایین‌تر را حداقل در مقطع کنونی نداشته است.

روند بازار از چه زمانی تغییر کرد؟

روند بازار ارز از نیمه دوم روز یکشنبه تغییر کرد؛ روز دوشنبه خریداران هم با اطمینان بیشتری وارد بازار شدند و در نهایت قیمت نه تنها توانست از مرز ۲۵ هزار تومانی عبور کند که به نزدیکی سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی رسید.

ورود دلار به کانال بالاتر اطمینان معامله‌گران برای اینکه اظهار کنند، سطح ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی کف موقت بازار بوده است را بالا برد. برخی فعالان باور دارند،‌دلار برای اینکه در ادامه پاییز به زیر سطح یاد شده بازگردد، نیاز به اخبار مثبت بیشتر دارد. با این حال، عده‌ای عنوان می‌کنند، بازار هر چقدر به زمان ورود بایدن به کاخ سفید نزدیک شود، بار دیگر با فشار فروش‌ها مواجه می‌شود.

با وجود اینکه دلار دیروز افزایشی شد، معامله‌گران انتظارات افزایشی خود را هم چندان تشدید نکرده بودند. در واقع آنها بیشتر باور داشتند که باید به‌صورت پله‌ای اقدام به خرید کرد و نباید احتیاط را کنار گذاشت.

عده‌ای از تحلیل گران فنی عنوان می‌کردند که باید خط ۲۶ هزارتومانی را به عنوان مبنای تحلیل در نظرگرفت. این گروه اعتقاد داشتند تا زمانی که دلار زیر ۲۶ هزار تومان قرار دارد، نباید خطر افت دوباره قیمت‌ها را دست کم گرفت، ولی اگر قیمت از این خط عبور کرد، سقف ۲۷ هزار تومانی را می‌توان به‌عنوان سقف اول هدف‌گذاری کرد.  در روزی که قیمت دلار افزایشی بود، طبیعتا سکه هم راه صعودی را در پیش گرفت.

عامل دیگر تقویت ریسک‌پذیری

عامل دیگری که ریسک‌پذیری بازار را تقویت کرد، آماری بود که نشان داد فعالیت کارخانه‌ای چین در نوامبر با سریع‌ترین روند در بیش از سه سال اخیر توسعه پیدا کرده است.// تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied