شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه 99/09/13+ تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه 99/09/13+ تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت دلار در صرافی 13 آذر // ساعت 13:00

بر این اساس نرخ دلار برای فروش در صرافی ملی، ۲۵۴۷۰ تومان اعلام شد. نرخ خرید دلار در این صرافی نیز ۲۴۴۷۰ تومان تعیین شد. نرخ دلار در بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان است.

قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی‌ ملی ۳۰۹۰۰ تومان اعلام شده؛ نرخ خرید یورو نیز در این صرافی ۲۹۹۰۰ نرخ خورده است.// صرافی ملی

 

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت سکه کاهش یافت 13 آذر // ساعت 08:30

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۱۲ آذر با ۹۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۱۰۷ هزار تومان معامله شد.

درحالی‌که سرنوشت بسته محرک مالی دولت امریکا همچنان نامعلوم است و پیشرفت در تولید واکسن کرونا نیز بر جذابیت سرمایه‌گذاری در بازار طلا تاثیر گذاشته است، نرخ طلا در ادامه افزایش قابل‌توجه در روز سه‌شنبه، بار دیگر افزایش چشمگیری را به ثبت رساند.

قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی تا ساعت ۱۹روز چهارشنبه به وقت تهران به ۱۸۲۶ دلار رسید. سه‌شنبه نرخ طلا شاهد جهش بیش از ۲ درصدی بود که بیشترین رشد در حدود یک ماه گذشته را به ثبت رساند.

 

از طرفی ارزش دلار در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین رقم طی تا دو سال و نیم گذشته رسیده بود چون تمایل سرمایه‌گذاران به سرمایه‌های مخاطره‌آمیز به‌خاطر دورنمای محرک‌های مالی بیشتر و انتظار بهبود اقتصاد جهان افزایش یافته است.

مقاومت سکه در مرز ۱۲ میلیون تومانی

در معاملات روز چهارشنبه نرخ سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید به ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزارتومان رسید که کاهش ۵۰ هزار تومانی را نشان می‌دهد. بازار سکه در دو روز گذشته با افزایش جدید حباب مواجه شده است.

سکه روز سه‌شنبه ۷۰۰ هزار تومان رشد کرده بود و در این سطح نرخ حباب سکه به بالای ۸۰۰ هزار تومان رسید. حباب سکه نشانگر میزان هیجانات بازار است. هر زمان حباب سکه بیشتر بوده، شدت تغییرات قیمتی این فلز گرانبها نیز در سطح بالایی قرار داشته است و برعکس از طرفی افزایش حباب و هیجانات، زمینه‌ساز بالا رفتن نرخ در بازار سکه شده است، به گفته کارشناسان دوره‌های هیجانی بازار عموما بلندمدت نبوده است و پس از هر هیجانی، قیمت‌ها در مسیر تعادل جدیدی قرار گرفته‌اند. در واقع، هر زمان حباب سکه بیشتر می‌شود، ریسک خرید این فلز گرانبها بیشتر می‌شود.// تجارت نیوز

 

z1og_fefdjnd3y7qv

آخرین قیمت نیم سکه و ربع سکه ١٢ اذر // ساعت ٢٣:٣٠

نوع قیمت(تومان)
دلار 25.600
یورو 30.900
پوند 34.900
سکه بهار آزادی 10.998.000
 سکه طرح جدید 12.020.000
نیم سکه 6.250.000
ربع سکه 4.250.000
سکه گرمی 2.290.000
گرم طلای 18 عیار 1.065.000

 

اقتصاد24

z1og_fefdjnd3y7qv

 

آخرین قیمت دلار امروز ١٢ اذر // ساعت ٢٣:٣٠

اولین قیمت اعلام شده برای فروش هر دلار در صرافی ملی 25 هزار و 620 تومان و برای خرید آن 24 هزار 620 تومان است که بدون هیچ تغییری نسبت به قیمت دیروز بوده است.

در بازار آزاد نیز معاملات امروز با 200 تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت دیروز و با نرخ 26 هزار و 120 تومان آغاز کرد.

همچنین بازار متشکل ارزی معاملات خود را در کانال 24 هزار تومان برای هر دلار آغاز کرد اما بلافاصله پا به کانال 25 هزار تومانی گذاشت و در نرخ 25 هزار و 56 تومان معامله شد.

در سامانه سنا ( خرده فروشی) هم مثل بازار متشکل معاملات در کانال 24 هزار تومانی آغاز شد و به سرعت پا به کانال بالاتر گذاشت. در حال حاضر دلار در این سامانه با قیمت 25 هزار و 306 تومان معامله می‌شود.

همچنین بر اساس آخرین معاملات روز گذشته در سامانه نیما حواله دلار برای خرید 25 هزار و 490 تومان و و برای فروش 25 هزار و 554 تومان اعلام می‌شود.// تجارت نیوز

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت طلا و سکه ١٢ اذر // ساعت ٢٣:٣٠

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح امامی به نرخ 12 میلیون تومان فروخته شد و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به 11 میلیون تومان رسید.//برنانیوز

;v_kh

z1og_fefdjnd3y7qv

 

نرخ ارز در صرافی ملی در روز چهارشنبه ۱۲ آذر // ساعت 12:00

صرافی ملی پس از دو روز متوالی که قیمت ارز را افزیش می‌داد، صبح امروز نرخ دلار و یورو را ثابت نگه داشت و با همان آخرین قیمت اعلام شده دیروز، معاملات روز چهارشنبه را انجام می‌دهد.

در حالی که روز گذشته صرافی ملی ابتدا نرخ فروش دلار را ۲۵ هزار و ۱۷۰ تومان اعلام کرد، در نهایت آخرین قیمت اعلام شده از سوی بانک مرکزی برای دلار به ۲۵ هزار و ۶۲۰ تومان رسید و صبح امروز هم دلار با همین قیمت در صرافی ملی فروخته می‌شود. یورو نیز به همین ترتیب صبح امروز با قیمت ۳۰ هزار و ۵۵۰ تومان به فروش می‌رسد.// فرارو

 

 

انواع ارز نرخ خرید نرخ فروش
دلار ۲۴ هزار و ۶۲۰ تومان ۲۵ هزار و ۶۲۰ تومان
یورو ۲۹ هزار و ۵۵۰ تومان  ۳۰ هزار و ۵۵۰ تومان

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش بینی قیمت سکه و طلا چهارشنبه ۱۲ آذر // ساعت 10:10

به‌نظر می‌رسد در انتظارات معامله‌گران سکه تغییری رخ داده است که زمینه‌ساز افزایش خرید‌های آن‌ها و بالا رفتن میزان حباب شده است. عده‌ای مساله تغییر انتظارات را به تغییرات جدیدی نسبت می‌دهند که در فضای سیاسی رخ داده است. ترور یکی از دانشمندان هسته‌ای ایران و تصویب کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در مجلس که خواستار حذف برخی محدودیت‌های هسته‌ای است، از جمله مواردی است که برخی معامله‌گران سکه و دلار به آن اشاره می‌کردند.

با این حال، برخی از فعالان هم باور داشتند، سفته‌بازان پیرامون اخبار یاد شده جوسازی روانی صورت دادند تا ضرر‌های قبلی خود را پوشش دهند. از نظر گروه دوم، نوسانات کنونی دلار و سکه هم پایدار نخواهد بود.

پیش بینی قیمت سکه 

پیش بینی قیمت سکه و طلا چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹

سکه از نیمه کانال ۱۱ میلیونی گذشت

در سومین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی به بالای کانال ۱۱ میلیون تومانی رفت و هر قطعه سکه تمام طرح جدید به قیمت ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزارتومان معامله شد؛ که افزایش ۷۰۰ هزار تومانی را نشان می‌دهد. به دنبال رشد سکه در بازار آزاد و نزدیک شدن قیمت آن به مرز ۱۲ میلیون تومان سکه در بورس کالا نیز روز سه‌شنبه با صف خرید در قیمت ۱۱ میلیون و ۵۳۶ هزار تومان همراه شد. عامل اصلی رشد قیمت سکه، افزایش قیمت‌ها در بازار ارز بود. قیمت نیم‌سکه بهار آزادی به ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است که گویای افزایش ۳۰۰ هزار تومانی در این قطعه ازفلز زرد رنگ است. ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد؛ که این موارد یاد شده نیز افرایش قیمت را به ثبت رساندند.

پیش بینی قیمت طلا

پیش بینی قیمت سکه و طلا چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹

باز پس‌گیری کانال ۱۸۰۰ دلاری

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر خوش بینی به تولید واکسن کووید-۱۹ قرارگرفت و صعودی شد. پس از ریزش سنگین در دو روز معاملات گذشته، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ۱/ ۴ درصد افزایش یافت و به ۱۸۰۵ دلار رسید. این فلز گرانبها روز دوشنبه با سقوط به ۱۷۶۴ دلار و ۲۹ سنت که پایین‌ترین قیمت در ۵ ماه اخیر بود، بیش از ۵‌درصد کاهش برای نوامبر را ثبت کرد که بزرگ‌ترین کاهش قیمت ماهانه در چهار سال اخیر بود. به‌زعم کارشناسان، طلا مدتی است که معاملات پرتقاضایی داشته است، بنابراین شاهد خروج بخشی از دارایی‌ها از بازار این فلز و انتقال آن‌ها به بازار دارایی‌های پرریسک‌تر هستیم؛ زیرا فضای بازار‌ها خوش‌بینانه‌تر شده است. این روند در صورت روشن شدن بیشتر وضعیت اقتصادی ممکن است به سرعت معکوس شود.// دنیای اقتصاد

 

 

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

قیمت طلا، سکه و دلار 11 آذر// تداوم روند صعودی قیمت‌هاساعت 23:50

دلار امروز در بازار با افزایش ۹۰۰ تومانی قیمت، ۲۶,۳۰۰ (بیست و شش هزار و سیصد ) تومان تومان نرخ گذاری شد. طلا و سکه هم افزایش قیمت را تجربه کردند.

قیمت ها امروز در بازار طلا، سکه و ارز سیر صعودی را نسبت به روز گذشته تجربه کردند.// دنیای اقتصاد

 

 

قیمت طلا، سکه و دلار امروز 11 آذر 99

z1og_fefdjnd3y7qv

اخرین قیمت دلار 11 آذر // ساعت 12:40

دلار دیروز ۴۵۰ تومان افزایش یافت و به بهای ۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. بازگشت دلار به بالای ۲۵ هزار تومان موجب شد که برخی از معامله‌گران عنوان کنند که این ارز به کف قیمتی برخورد کرده است و حداقل به طور موقت تمایلی برای نزول به زیر سطح ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان را ندارد.

در واقع، از ابتدای هفته بازار چند بار سطح ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی را مورد آزمون قرار داد ولی نتوانست آن را بشکند. نرخ بسته شده بازار هم هیچ گاه زیر ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان نرفته بود و همین موضوع تا حدی نشان می‌داد که بازار آمادگی پذیرش قیمت‌های پایین‌تر را حداقل در مقطع کنونی نداشته است.

روند بازار از چه زمانی تغییر کرد؟

روند بازار ارز از نیمه دوم روز یکشنبه تغییر کرد؛ روز دوشنبه خریداران هم با اطمینان بیشتری وارد بازار شدند و در نهایت قیمت نه تنها توانست از مرز ۲۵ هزار تومانی عبور کند که به نزدیکی سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی رسید.

ورود دلار به کانال بالاتر اطمینان معامله‌گران برای اینکه اظهار کنند، سطح ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی کف موقت بازار بوده است را بالا برد. برخی فعالان باور دارند،‌دلار برای اینکه در ادامه پاییز به زیر سطح یاد شده بازگردد، نیاز به اخبار مثبت بیشتر دارد. با این حال، عده‌ای عنوان می‌کنند، بازار هر چقدر به زمان ورود بایدن به کاخ سفید نزدیک شود، بار دیگر با فشار فروش‌ها مواجه می‌شود.

با وجود اینکه دلار دیروز افزایشی شد، معامله‌گران انتظارات افزایشی خود را هم چندان تشدید نکرده بودند. در واقع آنها بیشتر باور داشتند که باید به‌صورت پله‌ای اقدام به خرید کرد و نباید احتیاط را کنار گذاشت.

عده‌ای از تحلیل گران فنی عنوان می‌کردند که باید خط ۲۶ هزارتومانی را به عنوان مبنای تحلیل در نظرگرفت. این گروه اعتقاد داشتند تا زمانی که دلار زیر ۲۶ هزار تومان قرار دارد، نباید خطر افت دوباره قیمت‌ها را دست کم گرفت، ولی اگر قیمت از این خط عبور کرد، سقف ۲۷ هزار تومانی را می‌توان به‌عنوان سقف اول هدف‌گذاری کرد.  در روزی که قیمت دلار افزایشی بود، طبیعتا سکه هم راه صعودی را در پیش گرفت.

عامل دیگر تقویت ریسک‌پذیری

عامل دیگری که ریسک‌پذیری بازار را تقویت کرد، آماری بود که نشان داد فعالیت کارخانه‌ای چین در نوامبر با سریع‌ترین روند در بیش از سه سال اخیر توسعه پیدا کرده است.// تجارت نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied