شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه 99/09/19 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه 99/09/19 + تغییرات

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

آخرین قیمت طلا و سکه در بازار 19 آذر // ساعت 12:00

هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک‌میلیون و ۱۶۸ هزار تومان،  قیمت دلار ۲۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۲ میلیون تومان است.

در هفته‌های اخیر بازار طلا و ارز از آرامش نسبی برخودار بود، ولی از عصر دیروز قیمت‌ها در هر دو بازار کمی سیر صعودی را پیش گرفته است؛ طی روز‌های اخیر البته دامنه نوسان قیمتی در این بازار‌ها نسبت به ماه‌های قبل محدودتر بوده است.

بانک مرکزی تلاش می‌کند با تقویت عرضه در بازار به تقاضا‌های ارزی پاسخ دهد و برهمین اساس نیز تداوم عرضه‌های روزانه ارز در سامانه نیما و بازار متشکل ارزی موجب شده تا نیاز ارزی بازار پاسخ داده شود و دیگر به مانند قبل شاهد نوسانات لحظه‌ای در بازار نباشیم. با این حال، اما در مقاطعی انتشار برخی اخبار سیاسی موجب می‌شود تا جو روانی بازار تغییر کند و قیمت ارز افزایشی شود.

در بازار طلا و سکه نیز از عصر روز گذشته قیمت‌ها وارد مدار افزایشی شده است و برهمین اساس نیز شاهد افزایش محسوس در انواع قطعات سکه بودیم.

در بازار سبزه‌میدان هم اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۱۶۸ هزار تومان،  قیمت طلای ۲۴ عیار در هر گرم یک‌میلیون ۵۲۷ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۶۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۲۶ هزار تومان، یورو ۳۱ هزار و ۴۰۰ تومان و درهم امارات ۷ هزار و ۱۴۰ تومان اعلام شده است.   طی روز‌های اخیر دلار عمدتاً در کانال ۲۵ هزار تومان در نوسان بوده است، ولی در معاملات پایانی عصر دیروز وارد کانال ۲۶ هزار تومان شد.

در صرافی‌های بانکی امرو قیمت خرید و فروش دلار و یورو همزمان با روند افزایشی بازار آزاد، افزایش یافته است؛ برهمین اساس نیز قیمت فروش دلار در این صرافی‌ها باافزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۵ هزار و ۷۸۰ تومان و قیمت خرید دلار نیز با اختلاف ۱۰۰۰ تومانی نسبت به قیمت فروش، ۲۴ هزار و ۷۸۰ تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل ۳۱ هزار و ۲۵۰ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۳۰ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.// تسنیم

 

بروز رسانی: چهار‌‌شنبه 19 آذر 11:10

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

25 هزار و 780

قیمت دلار (بازار آزاد)

26 هزار

قیمت یورو (صرافی بانکی)

31 هزار و 250

قیمت یورو (بازار آزاد)

31 هزار و 400

قیمت درهم

7 هزار و 140

قیمت پوند

35 هزار و 200

بروز رسانی: ‌چهارشنبه 19 آذر ساعت 11:10

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  12 میلیون

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

12 میلیون و 750 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

6 میلیون و 500 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

4 میلیون و 450 هزار

قیمت سکه گرمی

2 میلیون و 500 هزار

بروز رسانی: چهار‌شنبه 19 آذر ساعت 11:10

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 168 هزار

 

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 527 هزار

مثقال طلا

5 میلیون و 60 هزار

انس طلا(دلار)

1860.6

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت طلا و سکه 18 آذر // ساعت 21:30

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به ۱۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید و نرخ سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۱ میلیون و ۵۰۰  هزار تومان اعلام شد.

همچنین قیمت نیم سکه ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و سکه گرمی۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعلام شد.

 هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به یک میلیون ۱۴۰ هزار و ۳۰۰تومان رسید و هر مثقال طلا به قیمت ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان معامله شد.// برنا

 

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

اخرین قیمت طلا در بازار // 18 آذر ساعت 14:30

در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک‌میلیون و ۱۳۸ هزار تومان، قیمت دلار ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت شسکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

قیمت طلا و ارز در هفته‌های اخیر از ثبات نسبی برخوردار بوده و دامنه نوسان قیمتی در این بازار‌ها نسبت به ماه‌های قبل نیز محدودتر شده است. تداوم عرضه‌های روزانه ارز در سامانه نیما و بازار متشکل ارزی موجب شده تا نیاز ارزی بازار پاسخ داده شود و دیگر به مانند قبل شاهد نوسانات لحظه‌ای در بازار نباشیم.

در بازار سبزه‌میدان هم اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۱۳۸ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴ عیار در هر گرم یک‌میلیون ۵۰۶ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۹۲۸ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش بینی قیمت طلا و سکه در بازار 18  آذر // ساعت 10:30

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز، یک میلیون و 130 هزار و 100 تومان معامله شد. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است. اما امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

نادر بذرافشان، دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران معتقد است: بعد از تعطیلی دو هفته‌ای تهران و آغاز به کار واحدهای تولیدی و توزیعی طلا هنوز تقاضایی برای خرید مصنوعات طلا و سکه وجود ندارد. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا امروز روند نزولی بیشتری داشته باشد.

اقتصادنیوز هم نوشت: دوشنبه ۱۷ آذر روز بلاتکلیفی برای بازار طلا بود. ابتدا این فلز گرانبها روندی افزایشی داشت اما ناگهان افت پیدا کرد و از اواسط ظهر به وقت تهران مجددا روند افزایشی خود را پیش گرفت.

براساس گزارش کیتکو، در روز گذشته طلا حدود 48 دلار نوسان داشت و در سطح 1821 تا 1869 دلار در نوسان بود. در نهایت قیمت طلا 1862 بسته شد که در مقایسه با روز جمعه 23 دلار بالاتر بود. عملکرد پایانی قیمت طلا در دو هفته اخیر بی‌نظیر بود اما روند فروش‌ها در بازارنقدی و آتی سرمایه گذاران را نسبت به عملکرد آتی طلا دچار بدبینی کرده است.

تحلیلگران اینوستینگ معتقد هستند بازار شاهد فروش طلای زیادی بوده و این روند همچنان ادامه خواهد داشت. یک تحلیلگر هم در سایت کیتکو می‌نویسد: پیش‌بینی ما تغییر نکرده است ، ما در یک روند نزولی قرار داریم و انتظار داریم فروش بسیار بیشتری ظاهر شود. بدیهی است که ما نه می‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم و نه سعی در انتخاب بالا یا پایین را داریم. در این مرحله ، انتظار داریم پایین‌ترین سطح و حتی رکوردهای جدیدی از کاهش قیمت را ببینیم.

اما عملکرد دیروز بازار طلا در بخش نقدی و آتی برخی را امیدوار کرده که بازار طلا جذاب باشد، گروهی از تحلیلگران می‌گویند طلا می‌توان قبل از پایان هفته در مجددا در کانال 1900 دلار اقامت کند زیرا خبرهای انبساط پولی و احتمال بالا رفتن نرخ تورم به نفع این دارایی است. تحلیل‌های فنی هم قویا توصیه به خرید دارند.//تجارت نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied