شمانیوز

دکتر اکبری در مراسم افتتاح شعبه فردیس:

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: این بانک از ۱۳ سال پیش تا کنون نسبت به پرداخت تسهیلات خرد اقدام می‌کند و می‌توان گفت بانک مهر ایران، بانک مردم است.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران؛ به مناسبت سالروز تأسیس این بانک(۲۲ آذر)، صبح امروز شعبه فردیس (کد ۲۵۰۴) این بانک افتتاح شد.

در این مراسم دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک، یوسف نجدی مدیر امور استان‌ها، محبوبه رنجبر مدیر روابط عمومی و احمدرضا دهقان، مدیر شعب استان البرز و همچنین مجتبی قاسمی رئیس شورای شهر فردیس حضور داشتند.

مدیرعامل بانک در این مراسم اظهار کرد: بانک‌های تجاری مختلف بیشتر بنگاه‌های اقتصادی را تأمین مالی کرده و تسهیلات کلان پرداخت می‌کنند؛ اما بانک مهر ایران از ۱۳ سال پیش تا کنون نسبت به پرداخت تسهیلات خرد اقدام می‌کند و می‌توان گفت بانک مهر ایران، بانک مردم است.

وی این‌طور ادامه داد: بانک مهر ایران تسهیلات خود را با کارمزد صفر تا چهار درصد پرداخت می‌کند. این کارمزد اندک زمانی پاسخ نیازهای بانک را می‌دهد که حساب تعداد بالایی از افراد در بانک متمرکز شود. این بانک عمده خدمات خود را بر مبنای گردش حساب مشتریان ارائه می‌کند و الزامی به سپرده‌گذاری وجود ندارد. هر فرد حقیقی یا حقوقی که بتواند گردش حساب خود را نزد این بانک متمرکز کند، می‌تواند از تسهیلات این بانک استفاده کند یا نیازمندانی را معرفی کند تا از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

اکبری با اشاره به اینکه بانک مهر ایران به‌سرعت در حال توسعه در شهرهای کوچک است، گفت: سیاست بانک این بوده که بیشتر در شهرهای کوچک که نیاز به تسهیلات قرض‌الحسنه وجود دارد، امکان بهره‌مندی از این تسهیلات ایجاد شود. امیدوارم با رویکردی که در بانک وجود دارد و همتی که همکارانم در استان البرز دارند، خدمات بانک در این استان بیش از پیش گسترش یابد. البته اکنون شعب این استان از چهار به هشت شعبه افزایش پیدا کرده است. این رویکرد مد نظر است که در شهرهای اقماری تهران و کرج شعبه ایجاد کنیم.

وی اظهار کرد: ساکنان این شهرها به‌ویژه در حوزه توانمندسازی می‌توانند از تسهیلات بانک مهر ایران بهره‌مند شوند. باید به‌سمتی برویم که صدقه را با وام‌های قرض‌الحسنه جایگزین کنیم. صدقه کار توانمندسازی انجام نمی‌دهد؛ اما وام قرض‌الحسنه افراد را توانمند می‌کند. هنگامی که فرد برای پرداخت وامش تلاش می‌کند، حرکت وی منتج به ایجاد درآمد برایش می‌شود.

مدیرعامل بانک مهر ایران با تأکید بر حمایت این بانک از تولید داخلی، گفت: ما دو طرح حمایت از کالای ایرانی و کالاکارت را نیز اجرا کرده‌ایم. این طرح‌ها هم به تولیدکنندگان کمک می‌کند، هم باعث افزایش قدرت خرید مصرف‌کنندگان می‌شود. رویکرد بانک به‌سمت توانمندسازی مردم رفته است.

وی افزود: گفته شد در شهر فردیس پیمانکارهای زیادی در حوزه ساخت‌وساز فعال هستند. قطعاً این پیمانکاران کارگران زیادی دارند که قطعاً از نظر مالی نیاز به حمایت دارند. می‌توان با هدایت کارگران و متمرکز کردن حساب‌های آن‌ها در این بانک، باعث شد تا آن‌ها به پشتوانه گردش حساب خود از تسهیلات قرض‌الحسنه این بانک بهره‌مند شوند. کارفرماها نیز در صورتی که حساب خود را در این بانک متمرکز کنند، بانک می‌تواند به کارگرانی که آن‌ها معرفی کنند، تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کند.

اکبری اظهار کرد: ما تعهد می‌دهیم هر منابعی که در شعبه فردیس جمع‌آوری شود، صرفاً در همین شهر مصرف می‌شود. شهرداری فردیس، شورای شهر، دهیاری‌ها، پیمانکاران شهرداری، واحدهای صنعتی و... در صورتی که حساب‌های خود را در بانک مهر ایران متمرکز کنند، می‌توانیم با کمک یکدیگر تحولی را در این شهر در حوزه تسهیلات قرض‌الحسنه ایجاد کنیم.

مدیرعامل بانک مهر ایران گفت: قول می‌دهم تا حد ممکن خدمت‌رسانی را آسان کنیم و بروکراسی را حذف کنیم. در حال حاضر افتتاح حساب ما به‌طور کامل با نرم‌افزار همراه‌بانک قابل انجام است. پرداخت تسهیلات نیز به‌مبارکی ۲۲ آذر که سالروز تأسیس بانک است، به‌زودی روی بستر همراه‌بانک ارائه می‌شود. به این صورت رفت و آمد به شعبه را به حداقل ممکن می‌رسانیم. فردی که می‌خواهد وام بگیرد، کافی است بر بستر همراه‌بانک افتتاح حساب کند، گردش حساب ایجاد کند و سپس تسهیلات دریافت کند.

اکبری سخنان خود را این‌طور به پایان برد: هر چه خدمات بانک مهر ایران گسترش یابد، رضایت مردم بیشتر می‌شود. زیرا اقشار متوسط و دهک‌هایی پایین درآمدی کمتر می‌توانند از تسهیلات بانک‌ها برخوردار شوند. علتش هم این است که بانک‌ها بیشتر در حوزه‌های کلان تسهیلات پرداخت کرده و اشخاص حقوقی را پوشش می‌دهند. اما بانک مهر ایران وظیفه ذاتی‌اش پوشش نیازهای این بخش از جامعه است. امیدوارم افتتاح این شعبه برای مردم فردیس و بانک مهر ایران منشأ خیر باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied