شمانیوز

حسین عسکری اظهار داشت: بانک صنعت و معدن در شرایط وجود تحریم های اقتصادی که سبب نوسان قیمت مواد اولیه و تجهیزات و افزایش ریسک معاملات برای صنعتگران و کارآفرینان کشور شده، در تلاش است تا با ارائه خدماتی از قبیل گشایش اعتبار اسنادی موجبات تسهیل انجام معاملات مورد نیاز مشتریان خود را فراهم آورد.

به گزارش شمانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، وی با بیان مطلب فوق افزود: میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن در 8 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 142 درصد و سپرده های چهارگانه در همین مدت 62 درصد افزایش یافته است.

عسکری اطمینان فروشنده از دریافت وجه اعتبار، امکان کنترل تاریخ حمل و تحویل نهایی کالا، تحصیل اسناد حمل مطابق با مفاد موافقت اولیه تحت شرایط قرارداد میان طرفین و امکان کسب تسهیلات بیشتر برای فروشنده در مقابل اعتبار گشایش یافته را از مزایای اعتبار اسنادی برشمرد که باعث شده افراد بیشتری برای دریافت اینگونه خدمات به بانک مراجعه کنند.

عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن همچنین با اشاره به اهمیت سپرده های چهارگانه در چرخه تسهیلات دهی بانک ها تصریح کرد: با ارتقای سیستم های ارائه خدمات و تمرکز بر افزایش سطح مهارت و دانش سرمایه انسانی، می توان مزیت های رقابتی بانک برای جذب هوشمندانه مشتری و میزان سپرده گذاری آنان را افزایش داد.

وی تأکید کرد: رشد و پیشرفت یک بانک در درجه اول بستگی به افزایش حجم منابع و در مراحل بعدی به چگونگی تخصیص آن منابع دارد و بدون شک تنوع، کیفیت و بروزرسانی خدمات، رضایت مشتریان از نحوه برخورد کارکنان و محیط داخلی شعب از جمله عواملی هستند که در جذب منابع مالی توسط شعب بانک نقش بسیار مهم و مؤثری دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied