شمانیوز
شما نیوز

آخرین قیمت‌ها در بازار میوه شب یلدا

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: یک شنبه هر هفته وضعیت بازار بررسی می‌شود و بر اساس آن به اصطلاح کشف قیمت می‌کنیم که روز گذشته این کار انجام شده و قیمت میوه‌ها تا ۳۰ آذر تعیین شده است و تغییری نمی‌کند.

اسدالله کارگر اظهار کرد: در ماه‌های گذشته و تحت تاثیر شیوع کرونا مصرف میوه کمتر شده بو با توجه به کاهش دورهمی‌ها و مهمانی‌ها باید گفت میزان مصرف میوه به مناسبت شب یلدا نسبت به سال‌های گذشته کمتر خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به کشف و تعیین نرخ انواع میوه، در بازار شاهد ثبات قیمت‌ها خواهیم بود.

وی درباره میوه‌های یلدایی توضیح داد: در میدان میوه و تره بار نرخ هر کیلوگرم انار بین ۱۳ تا ۱۹ هزار تومان، هندوانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان، خرمالو ۵ تا ۲۰ هزار تومان، پرتقال بین ۸ تا ۱۲ هزار تومان است.

وی توضیح داد: البته قیمت هر یک از این محصولات می‌تواند متفاوت باشد، زیرا برای نمونه چند نوع خرمالو در بازار وجود دارد به طوری که خرمالو شمال بین ۵ تا ۸ هزار تومان، خرمالو شهریار ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان و یا خرمالو کن ۱۳ تا ۲۰ هزار تومان نرخ گذاری شده اند؛ این مساله درباره سایر محصولات نیز صدق می‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزیرئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی بیان کرد: خوشبختانه نظارت‌های دقیقی بر روند قیمت‌گذاری و عرضه در میدان وجود دارد و فروشندگان میوه مجاز هستند بر اساس فاکتور، سود ۳۵ درصدی قانونی را اعمال کرده و بر قیمت میوه‌ها بیافزایند.

کارگر گفت: با تدابیر صورت گرفته هیچ گونه مشکلی در تامین میوه شب یلدا وجود ندارد.

گفتنی است بر اساس لیست میدان مرکزی میوه و تره بار انار شیراز بین ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان، انار دماوند بین ۱۲ تا ۱۹ هزار تومان، انار ساوه بین ۸ تا ۱۴ هزار تومان، انار کوهستان بین ۱۵ تا ۲۱ هزار تومان؛ هندوانه محبوبی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان، هنداونه میناب و خطی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال تامسون شمال ۸ تا ۱۲ هزار تومان، پرتقال رسمی جنوب ۹ تا ۱۲ هزار تومان و ... قیمت گذاری شده اند.

قیمت انواع میوه، سبزی و صیفی جات در میدان مرکزی میوه و تره بار به شرح جدول زیر است؛
 

آخرین قیمت‌ها در بازار میوه شب یلدا

 

  

 
منبع: خبرآنلاین

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied