شمانیوز

در ۸ ماهه امسال رقم خورد؛

بررسی معاملات بورس کالای ایران در ۸ ماهه امسال بیانگر آمار مطلوب فروش شرکت های پتروشیمی است به طوری که تمام متغیرهای معاملاتی در این حوزه با افزایش قابل توجه مواجه شده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از نیپنا، از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه امسال در مجموع ۳ میلیون و ۵۲۰ هزار تن انواع محصولات پتروشیمی به ارزش ۴۶۲ هزار میلیارد ریال در بورس کالا معامله شد که حجم و ارزش معاملات به نسبت مدت مشابه سال گذشته با رشد ۲۵ و ۸۰ درصدی مواجه شده است؛ سهم این حجم معاملات پتروشیمی از کل معاملات بورس کالا در حجم ۱۶ درصد و ارزش ۲۷ درصد بوده است.

نگاهی دقیق تر به جدول معاملات بورس کالا نشان می دهد که از مجموع ۳ میلیون و ۵۲۰ هزارتن معامله صورت گرفته، ۹۶۶هزار تن محصول به صورت سلف، ۲هزار و ۸۲۰ تن به شکل نسیه و دو میلیون و ۵۵۱ هزار تن محصول به صورت نقدی در بورس کالا دادوستد شده است.

معاملات تالار پتروشیمی بورس کالا بر اساس اعلام بورس کالا در سه دسته بندی معاملات مواد پلیمری، شیمیایی و گازها و خوراک ها انجام می شود که در ۸ ماهه امسال دو میلیون و ۳۴۸هزار تن انواع مواد پلیمری، یک میلیون و ۱۶۹هزار تن مواد شیمیایی و دوهزار و ۴۸۰ تن گازها و خوراک ها مورد معامله قرار گرفته است. حجم و ارزش معاملات پلیمرها ۱۸ و ۴۹ درصد و حجم و ارزش معاملات مواد شیمیایی ۴۱ و ۶۸درصد رشد یافته است تا پتروشیمی ها در سال جاری معاملاتی پر رونق را در بورس کالا سپری کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied