شمانیوز
شما نیوز

وزیر صنعت، معدن و تجارت در اصفهان اعلام کرد:

تسهیل قوانینی که ظرفیت انعطاف دارند برای حمایت از تولید

وزیر صنعت، معدن و تجارت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان بر عزم و اراده استوار این وزارتخانه در راه سخت و دشوار مبارزه با فساد، رانت خواری و حذف امضاهای طلایی بار دیگر تاکید کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از شاتا ، علیرضا رزم‌ حسینی با تاکید بر این مطلب، افزود: به‌دنبال تسهیل فرایند تولید از طریق کاهش بروکراسی اداری، حذف قوانین مزاحم و امضاهای طلایی هستیم که مطمئناً حرکت در این مسیر سخت ترین کار می‌باشد.

وی همچنین بر ضرورت تعامل همه دستگاه های مرتبط برای حذف بروکراسی اداری، مبارزه با فساد و راهی که وزارت صمت برای حذف امضاهای طلایی شروع کرده است، تاکید کرد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شرایط سختی که اکنون در آن قرار داریم، گفت: تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا شرایط سختی را به وجود آورده است که با همت تولیدکنندگان، فعالان اقتصادی و همراهی نظام، دولت و بخش خصوصی تاکنون با سربلندی از این شرایط عبور کرده‌ایم.

 

رزم حسینی با اشاره به ابلاغیه های جدید رئیس جمهور و ستاد اقتصادی دولت، تصریح کرد: این ابلاغیه ها که به پیشنهاد وزارت صمت و با تصمیم شجاعانه رئیس جمهور و همکاری بانک مرکزی بوده است، گره های بسیاری از تولیدکنندگان و صادرکنندگان را باز کرد.

 

وزیر صمت اولویت این وزارتخانه را حمایت از فعالان اقتصادی دانست و گفت: به یقین این فعالان اکنون در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند.

 

وی با اشاره به آمار های صادراتی در چند ماهه اخیر اعلام کرد: به همت فعالان اقتصادی و با تصویب ابلاغیه‌های رئیس جمهور شاهد افزایش ۴۶ درصدی صادرات در مهرماه و افزایش ۹ درصدی صادرات در آبان ماه بوده‌ایم.

 

وزیر صمت بار دیگر بر تعامل با بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری در وزارت صمت بر ۳ نهاد استوار است که تشکل ها و بخش خصوصی، دولت و کمیسیون‌های تخصصی و مجلس این سه نهاد هستند و مطمئنا هیچ تصمیمی را بدون نظر کارشناسی بخش خصوصی انجام نخواهیم داد.

 

رزم حسینی همچنین با بیان اینکه رفع موانع تولید را در دستور کار داریم، افزود: اگر در قانونی ظرفیت انعطاف به سمت حمایت از تولید باشد، حتما اقدامات لازم را انجام خواهیم داد تا مسیر تولید و اشتغال در کشور تسهیل یابد.

 

وزیر صمت جذب سرمایه گذاری را سبب اشتغال و توسعه دانست و گفت: کشور را همین کارآفرینان، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ها می چرخانند.

 

وی همچنین با بیان اینکه در حوزه صادرات محدودیت هایی نداریم، تصریح کرد: در خصوص تجهیزات و لوازم مرتبط با کرونا فقط مجاز به ممنوعیت و محدودیت هستیم.

 

وزیر صمت همچنین با بیان اینکه در حوزه واردات نیز محدودیت نداریم، گفت: سامانه جامع تجارت فرصت بسیار مناسبی برای فعالان اقتصادی است و درب وزارت صمت برای همه فعالان اقتصادی همواره باز است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied