شمانیوز

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: می توان با هدف افزایش خدمات کیفی و کاهش مشکلات، اعتبارات بیشتری را به سازمان های بیمه گر گسیل داشت.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا، علی بابایی کارنامی با اشاره به اینکه تاکنون ردیف های اعتباری مناسبی برای بیمه سلامت و مسایل اجتماعی و رفاهی درنظرگرفته نشده است گفت: اعتبارات بیمه سلامت باید متناسب با مباحث اقتصاد کلان کشور افزایش پیدا کند، چرا که کاهش مشکلات حوزه رفاه و بهداشت و درمان جامعه یکی از دغدغه های جدی امروز جامعه است.

 نماینده مردم ساری و میاندرود درمجلس شورای اسلامی، با تاکید برافزایش مستقیم اعتبارات بیمه سلامت افزود: باید ظرفیت های لازم را برای ارایه خدمات با کیفیت توسط بیمه سلامت ایجاد کرد، ضمن اینکه باید بسترهای قانونی لازم را هم برای کمک های غیرمستقیم به حوزه سلامت فراهم کرد؛ چرا که منابع بودجه ای بسیاری را باید به ساختارها و سازمان های بیمه ای گسیل داد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه باید اتفاقات خوبی در بیمه ها با هدف ارایه خدمات مناسب به مردم رخ دهد تصریح کرد: متاسفانه مشکلات بیمه ای به دلیل برخی موازی کاری ها و همپوشانی ها درکشور وجود دارد، باید انسجام ساختار بیمه هایی چون تامین اجتماعی، بیمه سلامت و صندوق های بیمه ای دیگر را تقویت کرد؛ بدون شک ضرورت امروز جامعه برخورداری تمام آحاد جامعه از سرانه حداقلی رفاه است.

وی با اشاره به اینکه خدمات بیمه ای رایگان را باید به افراد با درآمد پایین جامعه ارایه داد اظهارداشت: اولویت ها را باید درارایه خدمات رعایت کرد، افراد دارای تمکن مالی باید درسرانه پرداخت حق بیمه مشارکت بیشتری کنند که خوشبختانه بیمه سلامت به این مساله توجه اساسی دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied