شمانیوز

کسب درآمد یکی از موراد مهم و اساسی در زندگی تمامی افراد دنیا بشمار می رود که فعالیت در زمینه های مختلف می تواند تاثیری مفید و بسزا در چرخه تولید، اقتصاد و همچنین اشتغال زایی داشته باشد. اما بسیاری از عوامل مانند بحث اجاره مکان های تجاری، مالیات، خرید اجناس و متریال هستند که ممکن است هر کسب و کاری را دچار مشکل نمایند و آنها را در رسیدن به اهداف خود باز دارند.

 

کسب درآمد یکی از موراد مهم و اساسی در زندگی تمامی افراد دنیا بشمار می رود که فعالیت در زمینه های مختلف می تواند تاثیری مفید و بسزا در چرخه تولید، اقتصاد و همچنین اشتغال زایی داشته باشد. اما بسیاری از عوامل مانند بحث اجاره مکان های تجاری، مالیات، خرید اجناس و متریال هستند که ممکن است هر کسب و کاری را دچار مشکل نمایند و آنها را در رسیدن به اهداف خود باز دارند.

 

در رابطه با همین موضوع می خواهیم به مبحثی بپردازیم که چطور می توانیم با این عوامل باز دارنده که سدی بر سر راه کسب و کارها هستند مقابله نماییم. لذا در ادامه به بحث کسب درآمد در منزل از راه تابلو سازی با چند محصول قابل تولید در این حرفه خواهیم پرداخت.

 

تابلو سازی چیست؟

 

هزاران مشاغل در تمام دنیا وجود دارند که هر کدام از آنها در رابطه با زمینه های متفاوتی فعالیت دارند که یکی از آنها صنعت و حرفه تابلو سازی است. ماهیت تابلو سازی در ارتباط با تبلیغات محیطی است که می تواند به شکل های متفاوتی مانند بیلبوردهای تبلیغاتی، تابلو پاساژها، تابلو ارگانهای دولتی و خصوصی، شرکت ها و تابلو مغازه انجام گیرد.

 

اما نکته قابل تامل در همین راستا، ساخت انواع تابلو تبلیغاتی می باشد که توسط متریال های مختلفی انجام می گیرد. یکی از مورادی که در این مورد مهم شمرده می شود، محل ساخت و اجرای تابلو های تبلیغاتی است که در محیطی به نام کارگاه تابلو سازی انجام میگیرد.

 

کارگاه تابلو سازی مکانی است که افراد متخصص در آن مشغول به ساخت انواع تابلو های تبلیغاتی می باشند که مسلما نیازمند ابزار ها و دستگاه های مربوطه خواهد بود و هر چه دستگاه ها به روز تر، کامل تر و مدرن تر باشند، مجموعه تابلو سازی قوی تر خواهد بود که در نهایت می توان تولید تابلو های تبلیغاتی را به بهترین و بالاترین کیفیت به مرحله تولید و ساخت رساند.

 

ساخت تابلو تبلیغاتی در منزل

 

همانطور که گفتیم تابلو های تبلیغاتی جهت ساخت نیازمند کارگاهی مجزا از دفتر تابلو سازی هستند. اما برخی از آنها را می توان در منزل نیز به مرحله تولید و نصب رساند که در ادامه به چند نوع پر فروش آن در حرفه تابلو سازی خواهیم پرداخت.

 

ساخت تابلو چلنیوم در منزل

 

image_e8dbea411e09ebb4a289c61a456c98e267529d10

 

تابلو چلنیوم یکی از انواع تابلو تبلیغاتی است و ظاهری برجسته دارد. در واقع تابلو چلنیوم نوعی حروف برجسته است که با استفاده از پلکسی گلاس، اس ام دی و لبه چنلیوم ساخته می شود. در مورد لبه چنلیوم باید گفت که چنلیوم یک نوع آلومینیوم است که در این حروف به کار می رود و از اصلی ترین متریال های ساخت حروف چلنیوم می باشد.

 

در مورد ساخت تابلو چلنیوم نکته ای که در این مطلب برای ما حائز اهمیت است این است که تنها مرحله ای که در تولید تابلو چلنیوم با استفاده از دستگاه انجام میگیرد، مرحله برش لیزر پلکسی گلاس است که بعد از طراحی طرح مورد نظر با استفاده از دستگاه لیزر انجام میگیرد.

 

نکته جالب در ساخت تابلو چلنیوم بعد از برش لیزر است که می توان ادامه کار را در یک اتاق کوچک در منزل نیز انجام داد که این مورد نیازمند چندین ابزار مانند گونیا، متر، قیچی آهن بر، سوهان سه گوش و چسب یک دو سه می باشد و تنها با یک آموزش ساده و جستجوی عنوان (فیلم آموزش ساخت تابلو چلنیوم) در گوگل می توان تولید و ساخت حروف چنلیوم در منزل را به مرحله نهایی رساند.

 

ساخت تابلو لایت باکس در منزل

 

image_4c936e4422a0a05d8958d27e6f707c97fd1aa51c

 

لایت باکس یکی دیگر از انواع تابلو های تبلیغاتی است که به شکل یک جعبه نوری ساخته می شود. تنها موردی که در ساخت تابلو لایت باکس نیازمند دستگاه می باشد، مرحله چاپ تابلو لایت باکس است که توسط دستگاه چاپ انجام می گیرد. 

 

تابلو لایت باکس از قسمت های مختلفی تشکیل می شود که عبارتند از فریم یا قاب، پلکسی گلاس، چاپ و لامپ های اس ام دی که مجموع این متریال ها در نهایت می تواند در ساخت یک تابلو تبلیغاتی موثر باشد.

 

تولید لایت باکس در منزل به این صورت است که بعد از انجام متریال چاپی و تحویل آن از کارگاه تابلو سازی، یک تکه فیبر را برش داده و اس ام دی های مربوطه روی آن داده شده و مبادرت به سیم کشی و مونتاژ می شود و بعد قاب تابلو که به شکل شاخه های پروفیل آماده در بازار به فروش می رسد خریداری شده و در منزل با استفاده از ابزار پیچ گوشتی مونتاژ می شود. در نهایت چاپ مورد نظر که می تواند شامل استیکر، بک لایت و یا پارچه باشد روی فریم قرار می گیرد.

 

ساخت تابلو ال ای دی روان و ثابت در منزل

 

197fb572-24d8-420e-b16b-da4643727b88

 

دو مدل دیگر انواع تابلو تبلیغاتی که می توان مراحل ساخت آن را در منزل انجام داد، ساخت تابلو ال ای دی روان و ال ای دی ثابت است. تابلو روان با استفاده از قاب، ماژول ال ای دی، بورد کنترل و منبع تغذیه ساخته می شود که تنها موردی که می بایست به کارگاه های تابلو سازی سفارش داده شود، قاب تابلو می باشد.

 

بعد از خرید قاب تابلو روان، ماژول ها روی قاب مونتاژ و سیم کشی می شوند که مسلما این عمل می بایست با نصب مین بورد و منبع تغذیه به ماژول ها انجام گیرد و در نهایت توسط کامپیوتر برنامه ریزی شوند.

 

در مورد ساخت تابلو ال ای دی ثابت هم باید عنوان نمود که در ابتدا طرح مورد نظر تابلو روی فیبر یا پلکسی گلاس با استفاده از دستگاه لیزر در کارگاه سوراخ کاری شده و بعد از آن انجام دیگر مراحل که مونتاژ ال ای دی ها می باشد در منزل با استفاده از ابزار کف چین و هویه صورت می پذیرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • ساميار

    بسيار آموزنده و مفيد